23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Sohbet, Chat, Sohbet Siteleri
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı

Anasayfa > Haberler > 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı

Sehirlersohbet 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı ülkemizin her yerin de gururla , sevinçle kutlanmaktadır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramını biz sohbet sitesi olan sehirlersohbet ailesi gönülden kutlar neşe ile sevinçle birlik olup sadece yer yüzünde değil sanal platfrom da da bu coşkuyu yaşatmaya devam edeceğiz .

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı ‘nın biz değerli türk insanlarına kazandırdığı cumhuriyet ve istiklalimizi gelecek nesillere emanet eden büyük önder Mustafa Kemal ATATÜRK bugünü tüm çocuklara armağan etmiş ve bugün  23 Nisan Ulusal egemenlik ve çocuk bayramı adı ile kutlanmaktadır. Büyük önder Mustafa Kemal ATATÜRK  hayatta olduğu yıllarda bu kutlamalara büyük önem göstermiş ve törenlerde bizzat kendisi yer almıştır.

Peki  23 Nisan Ulusal egemenlik ve çocuk bayramı biz türk halkı olarak önemi nedir ? Sohbet sitemizi takip eden okurlarımıza kısaca bahsedelim .

Coşku ve sevinç ile karşılanan  bu bayram, TBMM’nin açılışının birinci yılında kutlanmaya başlanan 23 Nisan Millî Bayramı ve 1 Kasım 1922’de saltanatın kaldırılmasıyla, önce 1 Kasım olarak kabul edilen, sonra 1935’te 23 Nisan Millî Bayramı’yla birleştirilen Hâkimiyet-i Milliye Bayramı ile Himaye-i Etfal Cemiyeti’nin 1927’de ilan ettiği ve ilki Atatürk’ün himayesinde düzenlenen 23 Nisan Çocuk Bayramı’nın kendiliğinden birleşmesiyle oluştu. 23 Nisan’ın Türkiye’de ulusal bayram olarak kabul edilmesinin nedeni, 1920’de o gün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmış olmasıdır.

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Sözleri ,23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Mesajları okumak isteyen tüm sohbet siteleri takipçilerine kısa kısa notlarını paylaşalım

 

”Çocuk yurdun temelidir. Bu ülkenin geleceği çocuklarımızdır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun.”

23 Nisan, karanlıktan aydınlığa kavuştuğumuz gündür. Türk milletine kutlu olsun. Ulusal Egemenlik Bayramınız Kutlu Olsun…”

”Çocukların hükmettiği bir dünya ancak oyuncak dünyası olur. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun.”

”23 Nisan, Türk Milleti’nin kendi geleceğini belirlediği, egemenliğin millet iradesine bırakıldığı ve milletin bağımsızlığını tüm dünyaya haykırdığı, Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından birisidir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun.”

”Yarının teminatı olan çocuklarımıza yarının gözüyle bakalım ki yarınlarımız aydınlık olsun 23 Nisan Ulusal Egemenlikve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun.”

”Türk milletinin geleceği, bugünkü çocuklarının doğru görüşü ve yorulmak bilmeyen çalışma azmi ile büyük ve parlak olacaktır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun.”

”Aziz milletimizin yokluklar ve güçlükler içerisinde istiklal mücadelesinde gösterdiği azim ve kararlılık, bugün daha çağdaş bir Türkiye için ortaya koyduğumuz çabanın da ilham kaynağıdır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun.”

”Ulusal egemenlik, ulusun namusu, onuru ve şerefidir. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun.”

”Egemenlik kayıtsız şartsız ulusundur. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun.”

”23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, dünya üzerinde benzeri bulunmayan bir anlayışla iki farklı ve önemli unsuru bir arada taşıyan milli bayramımızdır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun.”

”Çocuklar sizler, Türkiye’ yi bugünkü seviyeye getiren nesillerin izinden gideceğinize, ülkenin huzuru, refahı ve gelişmesi için zorluklar karşısında yılmayacağınıza inancımız tamdır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun.”

 

Ekleyen : - Tarih: 22 Nisan 2018 - 7:38 PM - Okunma Sayısı :
chat, chat siteleri Google
chat, chat siteleri

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

İrfan Değirmenci CHP’den Aday OlduSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

Azeri Kız Nahide Babaşlı Ay YüzlümSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız

yalcin Sehirlersohbet

22 Nisan 2018 - 8:13 PM

Allah devletimizi milletimizi mümin kardeslerimizi ve vatanımız korusun .

helloween

22 Nisan 2018 - 8:13 PM

23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı türkiyemize ve SehirlerSohbet Ailesine kutlu olsun 🙂

KaRoN

22 Nisan 2018 - 8:34 PM

tüm cocukların bayramını kutlarım yaşasın 23 nisan neşe doluyor insan :)))

aRDaA

22 Nisan 2018 - 9:30 PM

23 nisan ulusal egemenlik ve cocuk bayraminiz kutlu olsun

NazLi

22 Nisan 2018 - 9:36 PM

”23 Nisan, karanlıktan aydınlığa kavuştuğumuz gündür. Türk milletine kutlu olsun. Ulusal Egemenlik Bayramınız Kutlu Olsun…”Sohbet haber