7 adımda başarı Sohbet, Chat, Sohbet Siteleri
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

7 adımda başarı

Anasayfa > Güzel Yazı > 7 adımda başarı

Başarılı olmak için izlenmesi gereken 7 adım

1-   sorumluluk Alın: derhal her yaş grubunun alabileceği belirli sorumluluklar bulunur. kişisel gelişim ve başarılı birer birey olmak için sorumluluk almak, sorumluluk bilinci ile donanmak ciddi adımlardan biridir. mesuliyet almaktan kaçınan yada mesuliyet verilmeyen kişiler zamanla yaşamda karşılaştıkları zorlukların üstesinden gelemedikçe bu durumu çevrelerine mal etmeye başlıyorlar. yaşamın ilk evresinde başarılarına engel şekilde anne-babayı suçlu gören birey hayatının gelişen aşamalarında amir, müdür, çalışma arkadaşları ve son olarak da eşlerini başarısızlıklarının mimarı olarak adlandırmaya başlıyorlar.
2-    plan Yapın: Plansız program olmamaktadır. Hayatınızı planlamak ve hayatınıza başarı katmak için plan yapmalısınız. Başarmak için programlı olmayı, programlı olmak için de planlamayı öğrenmeniz gerekiyor. Hedef ve hayallerinize ulaşmak için plan yapmadan devinim etmek demek tarifi olmadan yemek yapmak yahut hiç bilmediğiniz bir şehirde elinizde harita olmadan yön bulmaya çalışmaya benzer. şunu hatırlatmamda fayda var; bugün bütün büyük zaferler üzerinde düşünülerek yani planlanarak elde edilmiştir. Siz de başarılı bir birey olmak için hayatınızı planlayın!
3- Uzmanlaşın: Her işi yaparım, her şeye yeteneğim mevcut diyen pek çok insan ile tanıştım. lakin asıl başarının tek bir konu üzerinde odaklanan kişilerin olduğunu gördüm. Sizi asıl başarıya götürecek olan en iyi olduğunuz alanı belirleyerek o alanda bütün enerjinizi harcamaktır.
4-  Başarıya Ulaşmak için ödemeniz Gereken Bedellerin bilincinde Olun: yaşamda her bir insanın kriteri bir diğerinden farklıdır. Bu doğrultuda hedefler ve başarı kıstasları da değişkenlik gösterir. kimi büyük bir eve sahip olmak isterken bazan lüks bir arabanın hayalini kurar, kimi için geniş bir aile olmak önemliyken kimisi dünyayı gezmeyi ister.  Başarılı kişiler hayatta hayallerine hedeflerine koşarken ödeyecekleri bedelin bilincinde olanlardır. Hedefinize ulaşacağınız yolda neleri feda edeceğinizi önceden bilmek size gerçekçi hedefler koymanız noktasında destekçi olacaktır.
5-   Kararlı Olun ve Vazgeçmeyin: Başarıya ulaşmak adına kat edeceğiniz yolda bir sıra engel de sizi bekliyor olacak. Bunlara kararlılık sınavı da diyebiliriz. çabuk yorulan, ilk engelde yol değiştiren bireyler hedeflerine asla varamazlar dolayısıyla da hayatları boyu düş edip de ulaşamadıkları şeyler meselesinde sızlanıp dururlar. Hedefiniz ve hayaliniz ne ise onu yapmak için azmedin. mutlu ve başarılı insan olmanın sırrı bunda saklıdır. ilk seferinde olmadıysa tekrar tekrar hatta yine deneyin. Hayalinize siz inanmazsanız size kişiler sebep inansınlar?
6-  hayatın Her Anının Kıymetini Bilin ve Ondan zevk Alın: Başarılı kişiler kendileri ve yaşadıkları hayatla barışık insanlardır. Başarıya giden yolda en büyük motivasyonu evvela kendinizden sonra hayattan alırsınız. Ve hayat siz ona nasıl bakarsanız o biçimde size arka dönendir. Hayatınızı çimdiklemekten onu kanırtmaktan vazgeçin. Onu sevin ve benimseyin. Her anın tadını alın.  Hayattaki önceliklerinizi ve hayatta olma amacınızı belirleyin. Ve bu maksata doğru ilerleyin. Hayatınızın çok aşırı daha keyifli olmaya başladığını göreceksiniz.
7-  Ertelemeyin: Hayatınızdaki hiçbir şeyi ertelemeyin. Unutmayın ki süre faniler için sonsuz değildir. Bu nedenle çağın belirli bir limiti ve bu limitin herkes için farklı olduğunun farkına varın. Bunun dramatize edilecek bir yanı bulunmaz. Yapılması gereken bu bilinçten hareketle zamanı her daim lehte yaşamaya çaba göstermektir. Keşkelerle dolu bir hayat sadece yaşamınızı ertelediğinizi gösterir ki bu başarının önündeki en büyük engeldir. Hedeflerinize ve önceliklerinizi ertelemeyin. Kararlı olun ve emin adımlarla ilerleyin. “Bugünün işini yarına bırakma” demiş atalarımız, o gün için neyi yapmanız gerekiyor ise onu zamanında yapın.

güzel kızlar,güzel kızlarla sohbet,güzel kızlarla mobil sohbet,almanya sohbet,mobil almanya sohbet,fransa sohbet,mobil fransa sohbet,güzel kızlarla chat,güzel kızlarla mobil chat,rus kızlar,rus kızlarla sohbet,rus kızlarla mobil sohbet,rus kızlarla chat,rus kızlarla mobil chat,üniversiteli kızlar,üniversiteli kızlarla sohbet,üniversiteli kızlarla mobil sohbet,üniversiteli kızlarla chat,üniversiteli kızlarla mobil chat,kızlarla üniversite sohbetleri,kızlarla mobil üniversite sohbetleri,kızlarla üniversite chatleri,kızlarla mobil üniversite chatleri,geveze sohbet,mobil geveze sohbet,geveze chat,mobil geveze chat,gizemli sohbet,mobil gizemli sohbet,gizemli chat,mobil gizemli chat,kelebek sohbet,kelebek chat,mobil kelebek sohbet,mobil kelebek chat,kameralı sohbet,mobil kameralı sohbet,kameralı chat,mobil kameralı chat,görüntülü sohbet,mobil görüntülü sohbet,görüntülü chat,mobil görüntülü chat,evli bayanlarla sohbet,evli bayanlarla mobil sohbet,evli bayanlarla chat,evli bayanlar mobil chat,sanal sohbet,mobil sanal sohbet,sanal chat,mobil sanal chat,sohbet odaları,mobil sohbet odaları,chat odaları,mobil chat odaları,sohbet siteleri,mobil sohbet siteleri,chat siteleri,mobil chat siteleri,üniversite,üniversite sohbetleri,üniversite chatleri,kızlarla sohbet,kızlarla chat,kızlarla mobil sohbet,sesli kameralı sohbet sesli kameralı chat,kızlarla mobil chat,sehir sohbet,mobil sehir sohbet,sehir chat,mobil sehir chat,sehir,sehirlersohbet.com

Ekleyen : - Tarih: 13 Mart 2017 - 3:57 PM - Okunma Sayısı :
chat, chat siteleri Google
chat, chat siteleri

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

İstanbul Sohbet OdalarıSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

Gülben Ergen, Müge Anlı’ya Destek MesajıSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

Erkeklerin Yalan Söylediğini Nasıl Anlarız?SehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız

NazLi

14 Mart 2017 - 6:59 PM

Ve Bende Diyorumki Başarılarının Devamını Dilerim .Sohbet haber