Acınızın Üzerini Kapatmayın Sohbet, Chat, Sohbet Siteleri
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Acınızın Üzerini Kapatmayın

Anasayfa > Güzel Yazı > Acınızın Üzerini Kapatmayın

Sehirlersohbet Acınızın Üzerini Kapatmayın acılarınızla yaşamayı öğrenin , toplumsal olarak aniden gelişen ve sonucunda büyük ölümler veya kayıplar görüldüğü için felaketler mutsuzluk,acı ve efkarını da beraberin de getiriyor

Kime bakarsanız bakın öfkeli,hüzünlü ve hayattan zevk almıyor . Tüm umutlarını bir anda bırakıyor bir köşeye üzerini her gün kapatıyor ..

Acıyı tarif et dediklerinde tek cümle ile özetlenebiliyor “verdiğimiz kadar alamadığımızda duyduğumuz duygu”

Yaşamımız normal ve alıştığımız hayat akışında devam ederken bi anda yaşanan ve yaşamımızı alt üst eden olaylar çoğumuz da korku,endişe ve çaresizlik tükenmişlik sendromu yaratıyor ”travma” olduğunun belirtiyor çoğu psikologlar sehirlersohbet olarak bizde acınızın üzerini kapatmayın diyoruz kapatmayın kendinizi yalnız hissetmemeniz için sanal platform da sohbet ederek yalnızlığınız dan büyük ve beklenmedik acılar yaşayan tüm sohbet eden arkadaşlarımıza o huzursuzluk duyduğu  ve dış dünyaya karşı kendini kapatan  arkadaşlara yeni bir sanal dünya inşa ederek acınızı unutturmaya değil de acınızı hafifletmeye sohbetimizle ilaç olacağımızı düşünüyorum

Sehirlersohbet  ‘in takip ettiği psikologlar şunları da ilave etmekte acılarınızın üzerine ,  Acı sonuna kadar yaşanmalıdır çünkü üstü kapatılan acılar ve travmalar ileride karşımıza mutlaka başka olaylarla çıkacaktır. Bu yapılmadığı takdirde bastırılan duygular ileride kendini daha sert ve ağır gösterecektir.”
Hayatında hiç bir zaman olumlu yönden yaşamına bakmayanlar için azda olsa sohbet ederek ona olumlu cümlelerle acısını azaltılabileceğini düşünmekteyim. Ne de olsa insanlar konuşa konuşa anlaşır.
“Önemli olan kayıpları, yaşanan acıları ve gelecekte yaşanabilecek zorlukları kabul etmek veya bunun üstesinden gelmeye çalışmaktır. Bu çok zordur ancak kişinin bunu yapabilmesi çok önemlidir. ‘Geçmişte artık bana hizmet etmeyen bütün anıları, olayları bırakıyorum. Hayatta mutlu olmayı seçiyorum’ gibi olumlama cümlelerini tekrarlamak ve buna inanmak önemlidir”
Sehirlersohbet acınızın üzerini kapatmayın , acılar insanın yönlendiricisi, kendisini tanımasına katkıda bulunan, yükselten veya kısıtlayandır. yaşanmakta olan acı, yarın için kurtuluş olabilir. dünyanın acıdan korkmadan, çekilen acılara kucak açabilecek kadar büyük kahramanlara ihtiyacı var.
Acınızın Üzerini Kapatmayın Makalemi sırf  İlkay kardeşime armağan ediyorum bir susmadı susaydı daha güzel ifade edebilirdim . 😀
Ekleyen : - Tarih: 05 Nisan 2018 - 11:11 PM - Okunma Sayısı :
chat, chat siteleri Google
chat, chat siteleri

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Kıvılcım Ural kimdir?SehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

Balıkesir Sohbet Odaları

Balıkesir Sohbet OdalarıSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

İbrahim Erkal Vefat EttiSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız

İlkay

05 Nisan 2018 - 11:13 PM

Allahım neydi benim günahım😒😞😑

Ece

05 Nisan 2018 - 11:21 PM

Aciyi sevmek olurmu 🙂 ilkay da bizimle sehirlersohbet te bilginize :)))

ank

05 Nisan 2018 - 11:37 PM

Kalemine saglik canim .)Guzel insanlarla,guzel anilar biriktirmek onemli olan.Guzellikler hepinizi bulsun insAllah..

cileq sehirlersohbet

07 Nisan 2018 - 5:15 PM

seni tebrik ediyorum tatlım hislere tercüman olan bir paylaşım
emeğine sağlık makalenin devamını bekliyoruz 🙂Sohbet haber