Afrin Şehitleri Sohbet, Chat, Sohbet Siteleri
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Afrin Şehitleri

Anasayfa > Haberler > Afrin Şehitleri

Kayseri komando Tugayında görevli bir uzman çavuşun AFRİN hakkında anlattıkları çok ilginçti ve bir okadarda dogru bir işin yapıldıgı çavuşun anlattıklarıyla dahada anlam kazandı.

Anlatırken yüzündeki kararlılık sakinlik ve tam bir asker olmanın verdigi kendine güven dikkati cekiyordu AFRİN OPERASYONU nun da ilk baştan beri  bulundugu ve bir grup askerin görevlerini tamamlayıp bir tür dinlendirme ve yeni dinç askerlerle yer degiştirerek hem askerdeki motivasyonu hemde başka askerlerin teçrübe ve deneyim kazanmaları icin yapılan bir bilinçli bir yöntem olduguna dayanarak operasyondan gelmiş çavuşumuz ordaki yaşanmış ve yaşanan olayları düzgün bir türkçe ile akıcı bir şekilde anlatırken merakla ve nefesinizi tutarak izliyorsunuz.

Tepeyi ele gecirmek icin ilerlerken adamlar sizi görüyor ama ateş edemiyorlar orda anlıyorsunuz  ALLAH bizle beraber diyor ve ekliyor önce yaklaşıyorlar öyleki ben diyor 5 metreden kürtçe konuşmalarını duydum 3 metrede sivil giyinmiş teroristler silahlarına el attıklarında sizde sivil insanlara zarar vermemek için ancak o zaman tetige basa biliyorsunuz devamlı dikkatli olmak zorunda kalıyorsunuz diye devam ediyordu, önceki taktikleri tutmayınca tünellerden birden cıkıp bir kez ateş edip geri saklanıyorlar diye devam ediyordu. AFRİN de her girdigimiz köyde pyd/ypg/pkk nin halka zulumlarının kanıtlarını gördükçe insanların sizi gördüklerinde akın akın yanınıza gelmeleri kucaklamarından dolayı  ne kadar dogru bir iş yaptıgnızı anlıyorsunuz diye devam ediyordu öyleki orda ac kalan yaşlı sakat insanların aç kalan insanlara yardım edip onların mutlulugu bizi cok ekiliyor ve mutlu ediyordu diyor öyleki birakın insanları hayvanlar bile aç kalmış onlara bile yiyecek vererek onlarla bile ilgilendik diyordu.

“ÖLÜRSEK CENNET BİZİM KALIRSAK DEVLET BİZİM ” Diyen AFRİN ŞEHİDİ Nurullah Seçen ne güzelde anlatıyordu şehitlik kavramının ve vatan kavramının ne kadar kutsal oldugunu bundan daha güzel bir anlatım olabilirmiyidi.

Kayseri komando Tugayında görevli bir uzman çavuşumuzun anlatımlarında birde bir asker arkadaşının şehit olucagını bildigini şöyle anlatıyordu sabah kalkınca bize bir rüya gördüm ben bir otobüse biniyordum ama sizler yoktunuz tek başıma gidiyordum diyor  ve arkadaşlarla espiriye vurarak, gülüşerek konuyu gcçiştirdik ama gün sonunda o arkadaşımız şehit düştü diye anlatımına devam etti.

Peygaber efendimiz hz.MUHAMMED (s.a.v) Siz kafirlerden farlı olun onlara benzemeyin derken sanırım en cokta benzemedigimiz en büyük kavram Şehitlik diye düşünüyorum onlar savaşırken zincirlerle tanklara siperlere kacmasınlar diye baglanırken bizim ordumuz şahadet için koşarak gidiyor Rabbim bu millete savaşlar göstermesin bu milleti vatansız bırakmasın herkezler biliyorki keyfi değil zorunluluk karşısında vatanın bekası adına yapılan zorunlu bir harekat Şairin  dedigi gibi “Belki kesilir ama çekmeye gelmez boynum” mısrasında oldugu gibi yeri ve zamanı geldiginde savaşmaktan kacan milletlerin nasıl vatansız kalıp nasıl durumlara düştükleri örnekleriyle ortadadır.

Zamanında atalarımız FATİHLER, KANUNİLER, YAVUZLAR ın yakın zamanda GAZİ MUSTAFA KEMAL PAŞANIN yaptıgı Vatan İçin “hattı mudafa yoktur, sathı mudafa vardır , o satıh tüm vatandır” dedigi gibi şuanda hattın sınırların mudafası olmaması için sathı mudafa için AFRİN harekatı yapılmaktadır.

Rabbim bu vatan için dün geçmişte olan tüm şehitlerimizi ve bugün güneydoğu ve doğuda ve afrinde ve nerde ne zaman yapıldıgını bilmedigmiz vatan için yapılan tüm opersyonlardaki şehitlerimizin mekanını cennet eylesin inş.

Tüm şehitlerimize dualarınızı eksik etmeyin, etmeyelim arkadaşlar.

Ekleyen : - Tarih: 08 Şubat 2018 - 10:39 PM - Okunma Sayısı :
chat, chat siteleri Google
chat, chat siteleri

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz
sehirler sohbet

E-Okul Mobil GirişSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

Giresun sohbet siteleriSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

Neşeli Sohbet ve Chat OdalarıSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız

Ece

08 Şubat 2018 - 10:45 PM

Mekanlari cennet olsun tum sehitlerimizin onlar sayesinde bayragimiz dalgalaniyor ezanlarimiz okunuyor. Rabbim razi olsun hepsinden

My

09 Şubat 2018 - 12:56 AM

Allah’tan rahmet diliyorum .

Bayrak inmez ezan dinmez vatan bölünmezSohbet haber