Amerika Suriye'yi Vurdu Sohbet, Chat, Sohbet Siteleri
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Amerika Suriye’yi Vurdu

Anasayfa > Haberler > Amerika Suriye’yi Vurdu

Sehirlersohbet ABD, Suriye’nin İdlib kentine yönelik kimyasal saldırının ardından Esad rejimine ait Şayrat Hava Üssü’nü vurdu.

TSİ 03.45’te başlamak üzere savaş gemilerinden Şayrat Üssü’ne 59 adet Tomahawk füzesi atıldı.Humus Valisi, hava üssüne yapılan saldırının DAEŞ’in yararına olduğunu öne sürdü. Suriye Devlet Televizyonu, saldırı nedeniyle can kayıplarının yaşandığını duyururken, Suriye ordusu saldırıda 6 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Vali açıklamasında üssün yakınında bulunan köyde can kayıpları olduğunu iddia etti.

ABD’den konuyla ilgili açıklamayı ABD Başkanı Donald Trump, Florida’daki evinden yaptı.

Operasyon emrini kendisinin verdiğini belirten Donald Trump, “Bu barbar saldırıyla (İdlib’deki kimyasal saldırı) birçok insan ve hatta güzel bebekler yavaş, vahşice ve insafsızca öldürüldü. Esad yardıma muhtaç erkek, kadın ve çocukların canını aldı. Suriye rejiminin kimyasal silah kullandığına hiç şüphe yok” diye konuştu.

Bölgede mülteci krizinin sürdüğünü belirten Trump, “Tüm medeni ülkeleri, Suriye’deki katliamı ve her türlü terörizmi durdurmak için ABD’ye katılmaya davet ediyorum” dedi.

Dünya medyasının son dakika olarak duyurduğu Trump’ın açıklamasını kızı Ivanka Trump, Ticaret Bakanı Wilbur Ross ve Beyaz Saray Genel Sekreteri Reince Priebus da takip etti.
Bu arada, Pentagon’dan yapılan açıklamada, Rusya’nın operasyon ile ilgili önceden bilgilendirildiği belirtildi.
Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi’ni acil toplantıya çağıran Rusya ise “Operasyonun egemen devlete karşı düzenlendiği” bildirildi.
İran’dan yapılan açıklamada, operasyon “uluslararası hukuka aykırı tehlikeli bir hareket” olarak nitelendirildi.
Ekleyen : - Tarih: 27 Aralık 2017 - 9:21 PM - Okunma Sayısı :
chat, chat siteleri Google
chat, chat siteleri

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Evde yoğurt mayalamanın püf noktalarıSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

Boş Kalan ÇerçeveSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

CevabınızSohbet haber