Babadan Alınan Özellikler Sohbet, Chat, Sohbet Siteleri
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Babadan Alınan Özellikler

Anasayfa > Kadınca > Babadan Alınan Özellikler

Sehirlersohbet babadan alınan özellikler adı altında hangi,özelliğimizi, ne kadar ve en önemli soru ‘kime benziyor’ tartışması , gündeme taşıyor
Bebeği gören herkesin bu konuda bir fikri vardır. Acaba babadan alınan özellikler

Bir bebek doğduğunda “kime benziyor” tartışması kaçınılmazdır. Bebeği gören herkesin bu konuda bir fikri vardır. Fiziksel özellikler gibi karakter özelliklerinin de bir kısmı anneden bir kısmı babadan alınıyor. İşte bilim insanlarına göre babadan alınan özellikler:

Babadan Alınan Özellikler ; Çılgın davranışlar

Dünya çapında isim yapmış , Bilim insanlarına göre risk alma ve adrenalinli bir hayat yaşama isteği gibi davranışları etkin rol oynayan  bir gen var ve bu gen babadan geliyor. Demek oluyor ki eşiniz risk almak konusunda iyiyse çocuğunuzun da bu konuda iyi olma ihtimali yüksek.

Babadan Alınan Özellikler ; Cinsiyet

Yine dünya çapında kesin sonuç diyebileceğimiz bir Araştırmalara göre çocuğun cinsiyetini belirleyen baba. Anneden geçen X kromozomuna karşı babadan X veya Y kromozomu geçiyor. XX olduğunda bebek kız, XY olduğunda erkek oluyor.

Babadan Alınan Özellikler ; Parmak izi

Sehirler arası, hatta ülkeler arası ün yapmış bilim adamlarına göre herkesin kendisine özel, başka hiç kimsede olmayan parmak izleri var. Elbette parmak iziniz babanızla aynı olmuyor ancak parmak izinizde bulunan bazı çizgi ve kıvrımlar babanızla aynı oluyor.

Babadan Alınan Özellikler ; Ruh sağlığı ve bozuklukları

İnsan zihnini anlamak her zaman zor olmuştur. Ancak bir araştırmaya göre dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu veya şizofreni problemleri olan babaların çocuklarında bu hastalıklardan olma ihtimali 4 kat daha fazla.

Babadan Alınan Özellikler; Gamzeler
Her ne kadar bir çok kişiye çekici gelse de gamzeler bir bozukluk sayılıyor.Dünyaca ünlü bilim adamlarının yapmış olduğu araştırmalara göre gamzeler genetik bir özellik ve babadan geliyor.

Babadan Alınan Özellikler;Kısırlık

Kısırlık bazıları kişinin kontrolünde olmayan pek çok sebepten dolayı ortaya çıkabilir. Uzmanlar sperm üretiminin genetik faktörlere bağlı olabileceğini söylüyor. Eğer bir bebek düşük sperm sayısı nedeniyle in-vitro fertilizasyon yoluyla yapıldıysa, kendisinin sperm sayısının da düşük olması muhtemel.

Babadan Alınan Özellikler; Boy
Bir çok anne baba bu sohbet odalarımızda bulunan kişileri de kapsıyor ebeveynlerin diyelim , çocuklarının daha uzun olmasını istiyor ancak çocuğun boyu büyük oranda baba tarafından belirleniyor. Babanın boyu uzunsa çocuğun da uzun boylu olma ihtimali yüksek.
Babadan Alınan Özellikler;Kalp problemleri

Bazı uzmanlara göre her 5 erkekten 1’i koroner kalp hastalığıyla bağlantılı bir gen taşıyor. Bu gen kalp hastalıklarının riskini %50’ye kadar arttırıyor ve bu gen büyük oranda baba tarafından alınıyor. Bu yüzden ailesinde kalp hastalıkları olanların ekstra dikkatli olması gerekiyor.
bebeğinizde kendinizi görüyor musunuz?

Genel olarak Çocuklarının Üzerin de ki Gen Etkilerimiz Nelerdir ?

Bilim adamları, genlerin çocuğun davranışlarını tamamen etkilediği yönünde düşünceleri de  var Yine dünyaca ünlü bilim adamlarının . Araştırmalar kişilik üzerinde genlerin çok az etkili olduğunu gösteriyor. Örneğin ikizler birbirlerine benzer kişiliklere sahipler ancak farklı davranışlara sahip olabiliyorlar. Diğer taraftan çocuğunuz sizin çocukluğunuza benzer davranışlar gösterebilir, annenizden “Tıpkı senin çocukluğuna benziyor, sen de böyle yapardın” gibi şeyler duyabilirsiniz. Bilmeden çocukken sevdiğiniz şeyleri o da sevebilir. Bir başka araştırma çocukların içeceklerini şekerli, şekersiz, su, süt gibi içecek ve yiyecek seçimlerinde de genlerin önemli olduğunu gösteriyor.

Diyabet aileden geçiyor

Son araştırmaları 25 bine yakın genimizin olduğunu ortaya koydu. Bazı genler sadece birkaç önemli gene destek amaçlıydı. Sonuç olarak, birkaç karakteristik özellik tek bir gene götürüyordu. Yapılan araştırmalara göre çocuklar genetik miras açısından diğerlerinden daha büyük bir şansa sahip. İşte sizden ona geçebilecek güçlü kalıtımsallar: Boy, vücut yağı, parmak izi, depresyon, epilepsinin bazı formları, Tip 2 diyabet. Aileden çocuğa kısmen geçebilen kalıtımsallar ise şunlar: Tansiyon, kalp çarpıntısı, yarık dudak veya damak, zeka, utangaçlık, mizaç, hafıza, beslenme tercihleri, Tip 1 diyabet. Eğer ailede genetik bir sağlık sorunu varsa bu çocuk için risktir. Kistik fibroz, Akdeniz anemisi, Akdeniz ateşi ve hemofili gibi kan hastalıkları genetik olarak geçiş gösterebilir.

 

 

Ekleyen : - Tarih: 19 Şubat 2018 - 7:17 PM - Okunma Sayısı :
chat, chat siteleri Google
chat, chat siteleri

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Bu Kızın Tam 40 Kardeşi VarSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

DüşmeSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

Orucu Neler BozarSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

CevabınızSohbet haber