Birleşmiş Milletler Toplandı Kudüs İçin Oylama Başladı Sohbet, Chat, Sohbet Siteleri
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Birleşmiş Milletler Toplandı Kudüs İçin Oylama Başladı

Anasayfa > Haberler > Birleşmiş Milletler Toplandı Kudüs İçin Oylama Başladı

Birleşmiş Milletler Toplandı Kudüs İçin Oylama Başladı Sehirlersohbet üyeleri olarak müslümanlar için önemli olan Kudüs Birleşmiş Milletler Toplanarak Kudüs için oy kulanacak .

Birleşmiş Milletler Toplandı Kudüs İçin Oylama Başladı

Amerika Başkanı Donald Trump‘ın Kudüs’ü İsrail’in Başkenti ilan etmesinin ardından Birleşmiş Milletler Toplanarak Kudüs için oy kullanmaya başladı.. Bm genel Kurul‘nda kürsüye çıkan Dış işleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu  Amerika ‘ya tepki göstererek  ” BM Üyesi bir ülke diğer üyeleri tehdit etti.Bazıları ise gelişme yardımlarının kesilmesiyle tehdit edildi.Bu Kabul edilemez. Bu genel kurul buna boyun eğmeyecektir. Bizler elbette ki ” güçlü olmak sizin haklı olduğunuzu göstermez ” bunu ifade etmeliyiz. Türkiye asla Kudüs’ü yalnız bırakmayacaktır. Filistin halkı asla yalnız kalmayacaktır.Dünya Beşten Büyüktür. Dedi

İşte Kudüs için alınan diğer önemli gelişmeler sehirlersohbet haber de ..

Birleşmiş Milletler‘de (BM) ABD’nin Güvenlik Konseyi’nde veto ettiği Kudüs tasarısı, Türkiye ve Yemen’in talebiyle bugün Genel Kurul’da kısa süre içinde oylanacak.

19:02 – İsrail BM Daimi Temsilcisi Danny Danon kürsüye çıktı. Danon “Hiçbir BM kararı tarihi yeniden yazamaz” ifadesini kullandı.

ABD TEMSİLCİSİ KÜRSÜYE ÇIKTI

18:53- Haley, ABD’nin temsilcisi konuşmasının başında BM’ye en fazla maddi katkı sağlayan ülkenin ABD olduğunu söyledi. Haley, ABD’nin kararının barış sürecine zarar verecek herhangi bir nitelik taşımadığını söylerken, kararda Kudüs’ün nihai sınırlarına ilişkin bir vurgu olmadığını aktardı.

18-52 – ABD’nin BM Daimi Temsilcisi Nikki Haley Çavuşoğlu’nun konuşmasının ardından kürsüye çıktı. ABD’nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Nikki Haley’in, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulunda yapılacak Kudüs oylaması öncesi diğer diplomatlara e-posta göndererek karara karşı oy kullanmamaları konusunda üstü kapalı tehdit ettiği öne sürülmüştü. Ülkelerin Kudüs’le alakalı verdiği oyları Başkan Trump’a rapor edeceğini belirten Haley, e-postada, “Başkan oylamayı yakından takip edecek ve benden bize karşı oy kullanan ülkelerin raporunu istedi. Bu konuda bütün oyları not edeceğiz.” ifadelerine de yer verdi.

ÇAVUŞOĞLU’NDAN TEHDİT TEPKİSİ

18:51 – Çavuşoğlu, “Kudüs üç tek tanrılı din için önemli bir şehir. Ve tarihi statüsünün korunması bütün kesimler için çok çok önemli. Bu tür adımlar adaleti zedelemekte. Bölgede barışın saplanmasını engellemekte. Genel Kurul’da adaletin sağlanması için omuzlarımızda sorumluluk var. Bu toplantı öncesi BM üyeleri tehdit edildi. Bu gibi tutum kabul edilemez. Bu genel kurul buna boyun eğmeyecektir. Bizler elbette ki, “güçlü olmak sizin haklı olduğunu göstermez” bunu ifade etmeliyiz.” ifadesini kullandı.

18:49 – ÇavuşoğluFilistinliler nesiller boyunca işkenceye maruz kalmaktadırlar. Bir kez daha hatırlatmak gerekir ki Filistinliler yalnız değil. Kudüs için sesimizi yükselteceğiz. Kudüs‘ün İsrail’in başkenti olarak kabul edilmesi uluslararası hukukun ihlalidir. Bu tutum evrensel değerlere bir saldırıdır.” dedi.

18:47 – Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu BM Genel Kurulu kürsüsünde.

18:41 – Filistin Dışişleri Bakanı, “Barışı destekleyenler arasında bu kadarı destekleyen biri var mı? ABD neden yalnız kaldığını merak ediyor mu? Kudüs bütün bölgede barışın anahtarıdır. ABD, tekrar önemli bir fırsatı kaçırdı” ifadesini kullandı.

18:38 – El Maliki, “Bu karar bizi durduramaz ve bizi baskı altına alamaz” ifadesini kullandı. Maliki, “Kudüs, Orta Doğu savaş ve barış için anahtardır” ifadesini kullandı.

18:31 – Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki El Yemeni’nin ardından kürsüye çıktı. El Maliki, “ABD’nin Kudüs’ü başkent ilan etmesi, ABD’nin barış müzakerecisi statüsünü etkiliyor” ifadesini kullandı.

18:25 – El Yemeni “Bugün Yemen Cumhuriyeti, Türkiye ile işbirliği halinde Kudüs konusunda taslak bir karar sunuyor” dedi.  Yemen temsilcisi, “ABD’nin Kudüs kararı bölgedeki ve tüm dünyadaki barışa büyük bir tehdit oluşturuyor” ifadesini kullandı.

18:23 – El Yemeni, BM Genel Kurulu önünde yaptığı konuşmada ABD’nin Kudüs kararının geçersiz olduğunu söyledi.

18:20 – Yemen’in Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Halid Hüseyin Muhammed el Yemeni konuşmaya başladı.

“KUDÜS’ÜN STATÜSÜ MÜZAKELERLE BELİRLENSİN”

Tasarı, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararının “yasa dışı” olarak kabul edilmesini amaçlıyor. Tasarıda Kudüs’ün statüsünün müzakerelerle belirlenmesi çağrısı yapıyor.

Ekleyen : - Tarih: 21 Aralık 2017 - 7:28 PM - Okunma Sayısı :
chat, chat siteleri Google
chat, chat siteleri

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

9 yeni film vizyonda!SehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

Gliko (Erzurum Bölgesi) TarifiSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

Şehirler Sohbet Haberler

Mezbahalar Kapatılsın ProtestosuSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

CevabınızSohbet haber