Biyolojik saat nedir Sohbet, Chat, Sohbet Siteleri
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Biyolojik saat nedir

Anasayfa > Güzel Yazı > Biyolojik saat nedir

biyolojik saat nedir

Son 30 yılı aşkın süredir, biyoloji ve psikoloji yazılarında, insanların iç saatinin hayvanlarınkinden farklı çalıştığı iddia edilirdi. Ama ünlü bilim dergisi Science’da yayınlanan bir rapora göre, bu kitaplarda yazılanlar tamamen tersiymiş.

İnsanların iç saatleri de aynı diğer hayvanlarınki gibi çalışmaktadır. İnsanlar ile hayvanlar arasında birçok fark olmasına rağmen, zamanı algılama kriterleri bakımından bu iki tür arasında tam anlamıyla bir farklılık görülmemektedir.

Tüm diğer canlılarda olduğu gibi, insan da zamana, uyku düzenine, uyanık kalma süresine, çalışmasına ve günün aydınlık ve karanlık saatlere göre, uyum sağlayabilmektedir.üniversite sohbetleri yapmak üniversiteli kızlarla sohbet ve chat yapmak sehir sohbetleri yapmak için sizleri sehirlersohbet.com adresine bekliyoruz.

Son araştırmalardan evvel bilim adamları, bir insanın bir günü ortalama 25 saat olarak algıladığını ve yaş ilerledikçe bu sürenin daha da azaldığına inanıyorlardı. Bu inanç   da , yaşlıların geç uyuyup erken uyanmasından kaynaklanmaktadır.

Amerıka’nın ünlü üniversitesi Harvard’da yapılan son araştırmaların sonuçlarına göre ise, insanın içgüdüsel günü 24 saat 11 dakikadan oluşmakta ve kişiden kişiye göre fazla bir farklılık göstermemektedir.

Araştırmacılar, sonuçların uyku bozuklukları, uzun yolculuklar ve yaşlılıkta karşılaşılan uyuma güçlükleri yüzünden değişebileceğini belirtmektedirler.

Harvard’da yapılan ararştırmaların başındaki Dr. Charles Czeisler, daha önceden yapılan araştırmalarda yanlış sonuçlar çıkma sebeblerinin, araştırmalar sırasında oda aydınlatılmasına, araştırma yapılan kişilerin faaliyet durumuna dikkat edilmemesinin olduğunu ifade etmektedir.

Ayrıca bu araştırmalar sonucunda ortaya çıkan ilginç noktalardan biri de çalışan insanların haftasonlarında geç vakitte uyumasının nedeninin saat anlayışından uzaklaşmış olmasını belirmektedirler.

İnsanların odanın ışığını farkında olmadan açık bırakması bile, onların iç zamanlarından uzaklaştığının belirtisidir. Yatağa geç gitmemizi sağlayan ise fizyolojimiz değildir.

Son araştırmaların sonuçlarına göre, erken ya da geç vakitte yatmak, günün ne kadar aydınlık ya da karanlık olduğuna bağldırı. Gün ne kadar aydınlık ise, o kadar geç uyumaktayız.

güzel kızlarla sohbet yapmak güzel kızlarla mobil sohbet, güzel kızlarla mobil chat yapmak için üniversiteli kızlarla sohbet yapmak, mobil sohbet, yapmak, chat, kızlarla üniversite sohbetleri yapmak rus kızlarla sohbet sehir sohbetleri yapmak için üniversite mobil sohbet üniversite mobil chat üniversiteli kızlarla mobil sohbet üniversite sohbetleri üniversite chatleri üniversiteli kızlarla mobil chat rus kızlarla mobil sohbet, rus kızlarla mobil chat mobil sehir sohbetleri mobil sehir chatleri yapmak kameralı sohbet,görüntülü sohbet, geveze sohbet,kelebek sohbet gizemli sohbet mobil geveze sohbet mobil kelebek sohbet mobil kameralı sohbet mobil görüntülü sohbet mobil gizemli sohbet için sizleri sehirlersohbet.com adresimize bekliyoruz.sohbet ve chat kanallarımızda sohbet edebilirsiniz evli bayanlarla sohbet evli bayanlarla mobil sohbet chat siteleri mobil chat siteleri almanya sohbet mobil almanya sohbet fransa sohbet mobil fransa sohbet sanal sohbet mobil sanal sohbet  yapmak için yeni insanlarla tanışıp arkadaş olabilirsiniz. radyoda müzik dinleyebilirsiniz.oyun kanallarımızda dilediğiniz kanalda dilediğiniz türden oyunlar oynayabilirsiniz.Güzel sohbetler dileriz.sehirlersohbet.com

Etiketler : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Ekleyen : - Tarih: 21 Ocak 2017 - 12:08 AM - Okunma Sayısı :
chat, chat siteleri Google
chat, chat siteleri

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Sevdanın RengiSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

Chat siteleriSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

Mehmet Akif Ersoy Birlik

Mehmet Akif Ersoy BirlikSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız

Ece

21 Ocak 2017 - 9:57 AM

Cok guzel bir yazi olmus. KaaN eline saglik. http://Www.sehirlersohbet.com da gorusmek dilegiyle. Pai paiSohbet haber