Cilt Bakımı Sohbet, Chat, Sohbet Siteleri
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Cilt Bakımı

Anasayfa > Kadınca > Cilt Bakımı
Şehirler Sohbet

Cilt Bakımı-01

Cilt Bakımı

Güzel bir cilt için cilt türünüzü bilmeniz ve güzel bir bakım ve güzel bir beslenme ile sürdürülebilir cilt bakımında bu önemli üc konudan biri olan cilt icin beslenme onu inceleyecegiz .

Dermatoloji uzmanları cilt için gerekli besin kaynakları ve tüketim şeklerini verdiler bizdi bunları sizler için faydası olur diye düşündük ve vermek istedik.

Yeşil yapraklı sebzelerin icinde yogunca bulunan E vitamini cildin üzerindeki yaraların iyileşmesi ve yaraların cilt üzerindeki belirtisini izlerinin kaybolmasını saglar üstelik E vitamini cilde parlaklık ve canlılık verir, E vitamini kırışıklıkların düzeltilmesi yani kışıklıkların önlenmesinde birebirdir.

A vitamini ise dokuların saglıklı olmasını bagışıklık sistenime büyük katkısı olmaktadır en cok A vitamini ise havucta bulunmaktadır.

C vitamini ise  ciltin parlak olmasını ve saglıgını saglayan bir vitamindir aynı zamanda cildin bag dokusunu kuvvetlendirir ve saç ve tırnak saglıgı icin önemlidir. C vitamini limonda cok bulunması itibariyle limon cok tüketilmesi  tavsiye edilir. A, C, E Vitaminleri cilt saglıgı icin önemli vitaminlerdendir.

Şehirler Sohbet

Cilt Bakımı-01

Brokoli, enginar ve kereviz ciltteki toksinlerin atılmasında büyük yardımcı besinlerdir cünkü bunlar lifli yiyecekler oldukları icin vucudtaki toksinlerin atılmasında önemli yer tutarlar.Brokoli cildi esnek ve genc tutmaktadır ki bu önelidir, haftada pişmiş olarak bir kac kez tüketmek faydalıdır. K vitamini ise kan dolaşımını saglıklı ve düzenli tutmaktadır K vitamini kerevizde bulunmakta dır tüketimi faydalıdır.Brokoli güneşten hasar gören ciltlerin düzeltilmesinde büyük yararı vardır. Enginar ise vucuda lazım olan gerekli lif kaynagının yüzde 25 ve yuzde 30 unu karşılamaktadır aynı zamanda vücud taki iltihapların atılmasında önemli bir besin kaynagıdır.

Çinko vucudda sacların dökülmesini önler ciltin yaşlanmasını geciktirir engeller tırnakların saglıklı olmasını  saglar hüçre yenilelnmesini saglar ve yaşlanmayı geciktirir engeller Çinko kavrulmamış ceviz, fındık, badem de cok fazlasıyla bulunur bunları tüketmek faydalıdır.

Kefir cilt yaglanmasını ve kepeklenmesini engeller ve aynı zamanda bagırsaklardaki zararlı mikro organizmanın def edilmesi icin faydalıdır günde bir bardak kefir saglık acısından önemlidir.

Şehirler Sohbet

Cilt Bakımı 03

Su ciltin kurumasını engellemek icin gereklidir günde 2.5 litre su icmek insan vucudu icin ve insan teni icin yani cilt icin önemlidir. Günde bir fincan yeşil cay ciltin parlaklıgını ve dinc kalmasını saglamakta yararlıdır.

Bitter çikolatanın içindeki kakao, atardamarları genişleterek cilde giden kan miktarını artırmakta ve cildin daha sağlıklı görünmesini sağlamaktadır.Bitter çikolatanın içeriğinde flavonoidler ve antioksidan maddeler bulunmaktadır. Bu maddeler cilt dostu ve güneş hasarına karşı koruyucu özelliktedir.

Ekleyen : - Tarih: 04 Ağustos 2015 - 11:11 PM - Okunma Sayısı :
chat, chat siteleri Google
chat, chat siteleri

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Yeni doğan bebek SarılıklarıSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

Fenomen ŞarkılarSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız

Deniz

05 Ağustos 2015 - 12:22 AM

oooo cilt bakım konularıda eklenıyor süpeeeeeeeerrr… ne kadar düşücelisiniz… çok faydalı bilgiler hakıkaten…
teşekkürler…

ZebeRuS

05 Ağustos 2015 - 7:36 PM

Biz sizler icin varız deniz hanım begenmenize sevindik ..Sohbet haber