Dengesiz Erkeklerle Başetme Yolları Sohbet, Chat, Sohbet Siteleri
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Dengesiz Erkeklerle Başetme Yolları

Anasayfa > Genel > Dengesiz Erkeklerle Başetme Yolları

Bazen bir erkekten çok hoşlanmak yetmez. Onunla iyi anlaşabilmek bir ilişkiyi yürüten asıl güçtür. Ancak ne yazık ki, tüm erkekler o kadar da kolay karakterler değiller. Hatta bazıları kadınlar kadar zor bile olabilir! Sürekli huzursuzluk yaratan, sizi her fırsatta eleştirip zaman zaman tahammül edilemez şekilde davranan sevgilinize sık sık kızıp içten içe küsüyor musunuz? Peki ona kızıp küsmek yerine izleyeceğiniz bazı stratejilerle ilişkinizi daha uyumlu hale getirebileceğinizi biliyor musunuz? Nasıl mı? İşte zor erkeklerle baş etmenin stratejileri…

SİNİR BOZUCU ELEŞTİRİLER SİZİ YILDIRMASIN

“Sence de artık kilo vermenin zamanı gelmedi mi?” gibi bir soruyla mı karşılaştınız? Sinirlenmeyin ve ne tepki vereceğinize dikkat edin. ‘Impossible To Please’ kitabının yazarlarından Neil J Lavender, “Zor insanlar başkalarını aşağılamakta gerçekten çok ustadırlar” diyor. Erkek arkadaşınıza veya eşinize bağırıp çağırmak ya da ilişkinizi sonlandırmak yerine (çünkü ikisi de sorunlarınızı çözmez), memnun etmesi zor olan sevgilinizle başa çıkmak için neler yapabileceğinizi düşünün. Neil J Lavender ve kitabın diğer yazarı Alan A. Cavaiola’nın huzura kavuşmanıza ve saygınlığınızı korumaya yönelik önerilerini içeren bu yöntemleri karşı cinsle baş ederken çok işinize yarayacak.
ONU DEĞİŞTİRMEYE ÇALIŞMAYIN

Büyük olasılıkla hayatınızdaki zor erkeği değiştirmeye çalışmış ama bunda başarılı olamamışsınızdır. Muhtemelen ilk aşamada kibar bir şekilde sizi eleştirmeyi bırakmasını rica ettiniz. Daha sonra çıtayı biraz daha yükseltip, daha düşünceli olması gerektiğini ve sizinle böyle konuşmasının doğru olmadığını söylediniz. Bu belki ‘bir süre’ işe yaradı. Ancak çok geçmeden hoş olmayan eski davranışlarına geri döndü. Bu aslında kaçınılmaz sondu. Yani beklenen oldu. Çünkü olayın gerçek yüzü şu; insanları değiştiremezsiniz. Zaten herkes, olumsuz hiçbir eleştiride bulunmayan adeta melek gibi bir eşe veya sevgiliye sahip olamaz. Bu yüzden ilişkinizden kusursuz bir peri masalı çıkartmaya çalışmayın. Yapacağınız en iyi şey, karşınızdaki erkeği olduğu gibi kabul etmek yani gerçekçi olmak! Onu değiştirmeye çalışmanın boşa kürek çekmekten farkı olmaz. Bir insanın doğasını değiştiremeyeceğinizden, zor kişiliklerin doğasında bulunan kontrolün www.seninle.com.tr Seninle 39 kendilerinde olması ihtiyacından da vazgeçiremezsiniz. Bunun için bilmelisiniz ki; ne yaparsanız yapın onu değiştiremezsiniz. O zaman onu olduğu gibi kabul etmekten başka çareniz yok!

ÖNCE KENDİNİZE DEĞER VERİN

Her kadın kendisine iyi davranılmasını hak eder. Eğer kendinize yeteri kadar değer vermiyorsanız, karşı cinsin de size iyi davranmasını beklemeyin. Karşınızdaki erkeğin dikkatini çekmenin en etkili yolu, kendinize değer vermektir. Siz bunu yapınca o da karşısında değer vermeye değer bir kadın olduğunu anlayacaktır.

ELEŞTİRİLERE OLUMLU BAKIN

 

Hayatınızı ve ruh sağlığınızı iyileştirmek için karşı cinsin üzerinizde yarattığı etkiyi değiştirmelisiniz. Öncelikle, eleştirilmenin size her zaman kötü hissettireceği fikrini aklınızdan çıkarın. Erkek arkadaşınız veya kocanız sizi eleştirdiğinde üzülmeniz, hayal kırıklığına uğramanız veya kızıp küsmeniz gerekmiyor. Gerçek şu ki, eleştiriyi nasıl yorumlayacağınız tamamen size kalmış. Eleştiriyi kendi üzerinize almamayı deneyin. Örneğin bir kariyerinizin olmayışını eleştirdiğinde, bunu hemen kişisel algılamayın. Bunu bir iğneleme şeklinde düşünmek yerine, “Acaba bugün nesi var? Zor bir gün mü geçirdi yoksa?” şeklinde değerlendirin. Unutmayın ki, erkeklerin laflarını veya davranışlarını kontrol edemeyebilirsiniz. Ama kendi duygularınız ve tepkilerinizin kontrolü size ait. Karşı cinsle ilişkinizdeki en önemli dönüm noktası, karşınızdaki erkeğin hoş olmayan tutumlarının sizinle hiçbir ilgisi olmadığını fark edebildiğiniz anda başlar. Evet, onun bu davranışlarına katlanıyor olabilirsiniz ama asıl sorunlu olanın o olduğu gözüyle baktığınızda, sorunlarla daha iyi başa çıkabileceğinizi göreceksiniz. Örneğin, sizi eleştiren erkek sizin başarınızı kıskandığı için sizi eleştiriyor olamaz mı? Veya sizi kıskandığı için… Sizi eleştiren erkeğin davranışını, sizin değil onun problemi olarak düşünün.

Erkeklerle ilişkinizdeki dön üm noktası , hoş olmayan tutumlarının sİzİnle ilgisi olmadığını fark ettiğiniz anda başlar
YAPICI ELEŞTİRİLERE POZİTİF YAKLAŞIN

Kimsenin oturup da tüm eleştirileri, hiçbir tepki vermeden dinlemesini bekleyemeyiz. Asıl önemli olan sadece sizin için bir şey ifade eden yorumları dikkate almaktır. Zıtlaşmaktan kaçınmak, karşınızdakinin sürekli üzerinize gelmesine izin vermenizi gerektirmez. Ama sizin için önemli olmayan konularda bile her seferinde kendinizi savunmaya çalışırsanız, söyledikleriniz zamanla etkisini yitirir. Asıl sorunun, sizi sürekli ve gereksiz yere eleştiren erkekte olduğunu düşünmeyi deneyin. Önemsemediğiniz negatif eleştirileri es geçin ve yalnızca sizin için önemli olanları ele alın. Bu, ilişkinizdeki tartışmaların sayısını önemli ölçüde azaltır ve daha pozitif olmanızı sağlar. Burada, tam olarak neyi başarmak istediğinize odaklanın. Karşınızdaki erkeğin sizin hakkınızda kapıldığı yanlış anlamaları mı düzeltmeye çalışıyorsunuz? Sizin pek de akıllı olmadığınızı düşündüğünden dolayı ona zeki mi görünmeye çalışıyorsunuz? Onunla olan ilişkinizde iyi tanımlanmış hedefler ve tüm çabanızı bu hedefler doğrultusunda yönlendireceğiniz konuşmalara yoğunlaştırmak değişimi gerçekleştirmenin ilk adımı olabilir.

KENDİNİZE ALAN YARATIN

Bazen, biraz mesafe yaratmak iyi olabilir. Erkek arkadaşınızla görüştüğünüz günleri azaltmayı deneyebilirsiniz. Aynı evde yaşıyorsanız ve aranızda bir olumsuzluk geçtiyse -mesela biraz mesafe koymak adına- yemeğinizi tek başınıza yemeyi deneyebilirsiniz

Ekleyen : - Tarih: 29 Mayıs 2017 - 9:42 AM - Okunma Sayısı :
chat, chat siteleri Google
chat, chat siteleri

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Düğün Maliyeti Ne KadarSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

Kuru Ve Yıpranmış Saçları CanlandırınSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

SehirlerFm YayındaSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız

duran

29 Mayıs 2017 - 9:46 AM

selam evet haklısınız dengesiz erkekler oluyor bazen ama sehirlersohbette dengesiz erkek yok 🙂

Leyla32

29 Mayıs 2017 - 9:47 AM

evet bıktık bu dengesiz erkeklerden bende yeni arkadaslıklar tanimak icin sehirlersohbete geldim
tsk ederim herkese 🙂

Mustafa

29 Mayıs 2017 - 9:48 AM

Mrb Dengesizler sadece erkek degil Bayanlardanda cok dengesiz var Tskler Sehirlersohbet.com

nergiss

29 Mayıs 2017 - 9:48 AM

Ellerine saglik odun yontmayi ogrencez tabi:)

MuR@T

29 Mayıs 2017 - 3:11 PM

en masum görünen insanın bile öyle an geliyo ki terliği tutabiliyo herşeyin başı güven sehirler sohbette çok iyi insanlar tanıdım emeği geçen herkese teşekürler 🙂Sohbet haber