E-Okul Mobil Giriş Sohbet, Chat, Sohbet Siteleri
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

E-Okul Mobil Giriş

Anasayfa > Genel > E-Okul Mobil Giriş

E-Okul mobil giriş uygulaması, E-Okul hizmetlerine taşınabilir akıllı cihazlar üzerinden ulaşabilmek için hizmete konulmuş olan bir uygulamadır. Normalde bilindiği gibi E-Okul hizmetleri, sistemin internet sitesi üzerinden verilmektedir. E-Okul sisteminin sunduğu kolaylıklardan faydalanmak isteyenlerin internet bağlantısı olan bir bilgisayar kullanmaları gerekmekteydi. Fakat artık değişen ve sürekli yenilenen teknolojik gelişmeler, bu tür hizmetlerde de bir tür yenilik ihtiyacı yaratmıştır. Bu nedenle E-Okul mobil giriş uygulamaları da artık akıllı telefon ve tabletlerde kullanılabilmek üzere geliştirilmiştir. Bu sayede E-Okul kullanıcıları, istedikleri yerde ve istedikleri zamanda sadece akıllı telefonlarına yükleyecekleri bir uygulama sayesinde sistemin getirdiği kolaylıklardan faydalanabileceklerdir. E Okul mobil giriş uygulamalarının kullanımı oldukça kolaydır. Siz okurlarımız için hazırladığımız içeriğin devamında, E-Okul mobil giriş uygulamaları ve E-Okul sistemi hakkında daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ülkemizde hizmete koyulmuş olan eğitim ve öğretim sistemine göre, okula başlayan öğrencilerin, sınıf geçmeli bir plan üzerinden öğrenim hayatlarını tamamlamaları gerekmektedir. Sınıf geçmeli bu sistemde öğrenciler için asıl önemli olan kısım, gerekli olan yeterlilikleri gösterip, o sırada bulundukları sınıfı başarı ile bitirmeleri ve bir sonraki sınıfa geçmeleri gerekmektedir. Öğrenciler öğrenim hayatlarına ilkokuldan başlarlar ve devamında ortaokul ve liseyi bitirmeye çalışırlar. İşte bu üç farklı aşama arası geçişleri de sınıf atlayarak yapmaları beklenmektedir. Bu nedenle ülkemizdeki eğitim ve öğretim sistemi, öğrencilerin sınıf geçip geçememelerine karar verebilmek için sınavlar yapılmasını uygun görmüştür. Her sene içerisinde iki ayrı dönemde olmak üzere öğrenciler çeşitli konular üzerine bir sürü ders almaktadırlar. Öğrencilerin almaları gereken bu dersler, Milli Eğitim Bakanlığı tarafında hazırlanan müfredata göre belirlenmektedir. Müfredatta belirtilmiş olan bu derslerden öğrenciler sınavlara girerler bu sınavların sonuçlarına göre de sınıf geçme durumları belirlenmektedir. Her sene iki defa dönem sonlarında öğrencilere verilen karnelerde bu notlar yazmaktadır. Karnelerde öğrencilerin o dönem göstermiş oldukları genel başarı özet halinde yer almaktadır. Normalde öğrencilerin bu genel başarılarını öğrenmek için, öğrenci velilerinin karneleri beklemesi gerekmekteydi. Fakat bu durum talepleri yeteri kadar karşılamadığı için Milli Eğitim Bakanlığı 2007 senesinde E-Okul sistemini öğrenciler, öğrenci velileri ve öğretmenlerin hizmetine açmış bulunmaktadır. Bunun üzerinde artık akıllı telefon ve tabletlerin çok popüler olması nedeni ile şu an EOkul mobil giriş uygulamaları revaçtadır.

E Okul mobil giriş uygulamalarını kullanabilmek için, öncelikle gerekli yeterliliklere sahip akıllı cihazlara sahip olmanız gerekmektedir. E-Okul hizmetinin sağladığı faydalar, bilgisayar üzerinden bile kullanıldığında azımsanamayacak bir katkı sağladığı göz önüne alınırsa, EOkul mobil giriş hizmeti, bu faydalardan istediğiniz anda ve yerde yararlanmanızı sağlayacaktır. Bu nedenle akıllı cihazı bulunan her okurumuza E-Okul mobil giriş uygulamalarını kullanmalarını tavsiye edebiliriz. Yazımızın devamında E-Okul mobil giriş uygulamalarını nasıl yükleyeceğiniz ve kullanacağınız anlatacağız.

 

E-Okul Mobil Giriş Uygulamaları

Yazımızın başında söylediğimiz gibi E-Okul mobil giriş uygulamalarını kullanabilmek için öncelikle gerekli mobil cihazlara sahip olmanız gerekmektedir. Piyasada en çok kullanılan iki işletim sistemi bulunmaktadır ve bu işletim sistemine göre E Okul mobil giriş için uygulamalar geliştirilmiştir. Bu iki işletim sistemi için de uygulamaları nasıl yüklemeniz gerektiğini anlatacağız.

İlk olarak iOS işletim sistemine sahip cihazlar ile başlayalım. E-Okul mobil giriş uygulaması, iOS işletim sistemine sahip cihazınızın uygulama marketinde bulunmaktadır. Tek yapmanız gereken şey, cihazınızda bulunan App Store uygulamasına girerek arama kısmına “E-Okul mobil” yazmak ve çıkan uygulamayı indirmektir.

Bir diğer popüler işletim sistemi olan Android için ise, E Okul mobil giriş uygulaması yüklemek için yine aynı türde bir yol izleyeceğiz. Öncelikle Android işletim sistemli mobil cihazınızda bulunan Play Store isimli uygulama mağazasına girin ve arama kısmına “E-Okul mobil” yazın. Çıkan uygulamayı indirip kurun.

Artık her iki işletim sistemine sahip cihazlarınızda E-Okul mobil giriş uygulaması indirebilir ve kullanabilirsiniz.

 

Android E-Okul Mobil Giriş Uygulaması İçin TIKLAYINIZ!

iOS E-Okul Mobil Giriş Uygulaması İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler : , , , , ,
Ekleyen : - Tarih: 11 Temmuz 2016 - 8:38 AM - Okunma Sayısı :
chat, chat siteleri Google
chat, chat siteleri

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Sohbet chatSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

Seviyeli Sohbet Ve ChatSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

Üniversiteli sohbet chatSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

CevabınızSohbet haber