En çok söylenen yalanlar Sohbet, Chat, Sohbet Siteleri
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

En çok söylenen yalanlar

Anasayfa > Kadınca > En çok söylenen yalanlar

Sehirlersohbet En çok söylenen yalanlar diyerek araştırmaya koyuldu. Sanal sohbet sitelerinden tecrübelerine göre ve gelen yorumlara göre , araştırarak tek tek söylenen yada En çok söylenen yalanlar nedir? Adı altında birikimlerimizi paylaşalım ;

Hepimizin hemen hemen başı sıkıştığı zaman yalanlara başvurabiliyoruz. Bir de bunu kendi içimize renk kategorisine ayırmışız :)) pembe beyaz vs diyerek..

Bazen içinden çıkamacağımız durumlar da karşımız da ki kişilere zarar vermeyecek şekilde beyaz yalan diyerek kategori ettiğimiz masum yalanlar söylüyoruz.

Peki herkesin söylemeye alıştığı bu masum yalanlardan En çok söylenen yalanlar hangileri dir ?

Yoldayım, beş dakikaya orada olacağım

Her insanın hemen hemen Sıklıkla başvurduğu  yalanların başını  bu cümle çekiyor. Aslında gerçek olan o beş dakika en az tahmini kadınlar için yarım saat erkekler için 45 dk 😀 ve telefonun ucundaki kişi bunu bildiği için o lafa aldırmadan beş dakika beklemek yerine, yarım saat bekler karşısındaki kişiyi. Bu da bu beyaz yalanların nasıl yalan kategorisine girmediğine bir örnektir.

Bakarız

Hemen diğer yalanımız olan ,  ise genelde babalardan duyduğumuz bakarız kelimesidir. İstediğiniz şeye karşılık verilen yanıt eğer bu kelimeyse bilin ki cevap aslında hayırdır. Kişi, hayır dememek için karşısındakini başından savmak için bu şekilde cevap verir. Bu yanıttan sonra konu kapanır ve bir daha “Bakarız” diyen kişi tarafından asla açılmaz.

Ben de tam seni arayacaktım

Açık ara bütün yalanları sırtlayacak bir cümledir. Ve maalesef bu da diğer yalanlar gibi dile dolanmıştır bir kere. Alışılmıştır. Günlük konuşmada yalan olduğu bilinse de “Kalp kalbe karşıymış” şeklinde dönüş alınabilir.

Peki bütün bu basit gibi görünen yalanlara nasıl alışıldı?

Her insanın yalan söylediği saklanılmaz bir gerçek. Birçok kişi bu durum için, kendine dürüstlükten kaçma hakkı verdiğini söyler. Yani kendilerince bir haktır bu. Belki kendini savunma, kötü bir durumda sığınılacak bir liman olarak görme gibi durumlar barındırır içerisinde. Sonrası düşünülmez, söylenilen yalanın ileriki zamanlarda unutulabileceği hiç düşünülmez. O an tek düşünülen kendini savunma eylemidir çoğunlukla. Bu da gerçeği saklamakla meydana gelebilecek bir durumdur.

Hiç yalan söylemediğini iddia edenler

Hiç yalan söylemediğini iddia eden insanlar zaten bunu söyleyerek bile yalan söylüyorlardır. Yalan söylemek takdir edilecek bir davranış değildir elbette fakat bu tip insanlar yalan söylemeyi bile beceremedikleri için ve çok iyi yalan söylediklerini düşündükleri için kendilerini küçük duruma düşürebilirler. Bu tip insanlardan uzak durulması gerekir.

Ekleyen : - Tarih: 11 Mart 2018 - 5:23 PM - Okunma Sayısı :
chat, chat siteleri Google
chat, chat siteleri

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Yaz tatiliSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

Geri Gelen MektupSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

Sehirlersohbet Bilgilendirme ve Güncel YönetimSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız

Burcu

14 Mart 2018 - 9:57 AM

Yalan söylemek her durumda dogrucdegil yalan söylemeyin kardesimSohbet haber