Ersay Üner kimdir Sohbet, Chat, Sohbet Siteleri
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Ersay Üner kimdir

Anasayfa > Biyografi > Ersay Üner kimdir

Başarılı besteci Ersay Üner, müzisyen bir babamın oğlu olarak dünyaya gelmesinden olacak ki 5-6 yaşlarında müzikle ilgilenmeye başlamıştır. İlk olarak davul çalan sanatçı ilerleyen yıllarda bas gitar çalmaya başladı. Lise yıllarında müziğe olan ilgisinden ötürü lise eğitimini yarıda bırakarak İstanbul’a gelen sanatçı belli dönemler bazı gazinolarda klavye çalmıştır. Daha sonra o dönemin ünlü mekanlarından Regetta’da çalmaya başlayan Üner, bu dönem Regetta’da çıkan Kenan Doğulu ve Ercüment Vural sanatçının müzik yeteneğinin gelişmesinde etkili oldu. Sonra bir arkadaşının aracılığıyla Kutsiyle tanışan tanışan sanatçı, 4-5 ay Kutsi’nin arkasında klavye çalmaya devam etti. Bu süreçte bir çok sanatçıyla tanışma fırsatı bulan başarılı şarkıcı, daha sonra Demet Akalın ile tanışarak onun arkasında klavye çalma şansı bulmuştur.

Bir gün Demet Akalın’ın albüm yapacağını söylemesi üzerine “Ben size albüm yaparım” diyen başarılı sanatçı o süreçte “ Allah’ından Bul” ve “Gazete” isimli verdiği iki şarkıdan başka toplamda 8 şarkısı Demet Akalın’ın o dönemki albümünde yayınlanmıştır. Bu sayede günümüz Türk Pop Müziğine giriş yapan Ersay Üner daha sonrada verdiği hit olan şarkılarla adından söz ettirmiştir.

Özellikle Demet Akalın’a ait olan “Bebek, Mucize, Herkes Hak Ettiği Gibi Yaşıyor, Tatil, Unuttum, Afedersin” gibi toplum tarafından oldukça beğenilen şarkıların altında Ersay Üner imzası vardı. Son dönemde de Kızıl Mavi şarkısıyla çıkış yapan Ebru Gündeş’in seslendirdiği şarkının altında da yine sanatçının imzası var. Başka bir çok sanatçıya beste ve şarkı veren Üner hep arka planda kalmayı tercih etmiştir.

Ersay Üner şarkılarını nasıl yazıyor?

Kendisiyle yapılan bir röpörtajda, ünlü besteciye şarkıları nasıl yazdığı sorulmuştu. Bu soruya “Kalbim temiz ve içimden geldiği gibi yazıyorum” demişti. Başka bir soruda şarkıları gitar veya piyano eşliğinde yazdığını da belirtmişti. Şarkıyla beraber melodinin aynı anda gelmesine inanan sanatçı genellikle şarkılarıyla besteleri aynı anda yaratmıştır. Güncel olarak da beste ve şarkı yazan başarılı sanatçı yazdığı şarkıların bedenini kötülüklerden arındırdığını kendisine daha çok samimiyet, umut ve sevgi kattığını belirtmiştir.

Kendi sesiyle şarkılarını söylemeye başlayan Ersay Üner ilk olarak 2015 yılında “Yürüdüm” şarkısı ile piyasaya çıkmıştır.

2017 yılında Yönetmenliği Yılmaz Erdoğan‘ın yaptığı ve oyuncu kadrosunda Gupse Özay, Büşra Pekin, Şebnem Bozoklu, Serkan Keskin, Aylin Kontente, Bülent Emrah Parlak, Çağlar Çorumlu, Fatih Artman gibi oyuncuların bulunduğu Tatlım Tatlım filminin şarkısını yazmış ve söylemiştir. Aynı yılının Aralık ayında ise İki Aşık şarkısını bestelemiş ve söylemiştir.

Ersay Üner’in sevgilisi kimdir?

 

Yakışıklı söz sanatçısı, besteci Üner, Murat Dalkılıç’ın davet ettiği bir akşam yemeğinde Büşra Pekin ile tanışmıştır ve o gün ona aşık olduğunu söylemiştir. O günden beri beraber olan Ersay Üner ile Büşra Pekin halen mutlu beraberliklerini devam ettiriyorlar. Bir röpörtajda kendisine Büşra Pekin sorulan Üner onun için “Büşra deyince aklıma bir çok şey geliyor ama ben onun kalbine aşık oldum” demiştir.

Ekleyen : - Tarih: 13 Aralık 2017 - 7:45 PM - Okunma Sayısı :
chat, chat siteleri Google
chat, chat siteleri

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Bol Soslu Ağlayan KekSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

Çukurova Üniversitesi Sohbet SiteleriSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

Mevsim Sohbet OdalarıSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

CevabınızSohbet haber