Evlenmek mi zor boşanmak mı? Sohbet, Chat, Sohbet Siteleri
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Evlenmek mi zor boşanmak mı?

Anasayfa > Kadınca > Evlenmek mi zor boşanmak mı?

Sehirlersohbet Evlenmek mi zor boşanmak mı? olarak soruyor değerli sohbet odaları kullanıcılarımıza,Özellikle bir çoğumuz hayallerimizi süsleyen evlilik, her zaman mutlu olacak diye bir kaide içermiyor malasef bazen mutlu sonla bitmiyor .

Bazı evlilikler üzülerek söylemek gerekirse boşanma ile sonuçlanmaktadır. Bazen de boşanmayıp aldatmaya teşfik etmekte ..

Bu mutluluk ve mutsuzluk sunan evlilikler kendine göre zorluk içeriyor. Evlenmek de boşanmak da hiç kolay değil

Sevgi ve saygı özellikle büyük bir tutku , aşk ile başlayan evlilikler üzülerek demeliyim ki kin ve nefret dolu bir boşanma ile sonuçlanabilmektedir .

Evlilik kararı öyle kolay alınan bir karar olmamayla birlikte bir çeşit kumar gibi düşülüyor. Riskli ömür paylaşmak..

Evleneceğiniz kişiden emin olmak ve evliliğe hazır olmak zordur. Ama boşanmak da evlilik kadar zor bir süreç içerir.

Alışılan,sevilen,tutku duyulan insandan ayrılmak iki taraf için de üzücü olabiliyor .

Evlilik kararı almak, iki tarafında bu konuda emin olduğunu ve birbirine güvendiğini gösterir. Çok klişe bir söz olsa da evlilik gerçekten de ciddi bir müessesedir. Evlilik bir oyun değildir. Aynı zamanda kolay da değildir.
Önce evleneceğiniz kişinin gerçekten de doğru kişi olup olmadığından emin olmalısınız. Eğer karşınızdaki kişiye aşıksanız ve o da size aşıksa evliliğe doğru bir adım atmaya hazırsınız demektir. Belki de evliliğin en kolay adımı budur. Sıra ailelerin tanışmasına geldiğindeyse birçok problem sizi bekliyor olabilir.

Öncelikle iki tarafın da birbirleriyle anlaşabilmesi çok önemlidir.İki taraf arasında bir anlaşmazlık çıktığında ortalık fena halde karışabilir. Aileler anlaştığı zaman bu süreç çok daha kolay geçer. Fakat bununla bitmiyor. Bir de işin maddi yönü var. Evliliğin en zor yönlerinden bir olan maddiyat, evlenecek olan çiftleri bir hayli zora sokmakta. Bu yüzden evlenmeden önce, hatta evlilik kararı almadan önce, maddi açıdan her şeye hazırlıklı olmanızda fayda var.

Bu işi de hallettiniz ve evlendiniz. Ancak her şey hayallerdeki gibi olmuyor. Eşinizle aynı eve girdikten sonra aslında birbirinizden farklı olduğunuzu düşünebilirsiniz. Sizi önce bir alışma evresi bekliyor. Bu evreyi atlatmayı başardığınızda, uzun sürecek bir evliliğe daha fazla yaklaşmış olursunuz.

 

Evlendikten sonra her şey yolunda gitmeyebilir, cicim ayları denen alışma evresinde de mutlu olamayabilirsiniz ya da yıllar geçtiğinde artık evliliğinizin yürümediğini düşünüyor olabilirsiniz.

Bu tarz durumlarda boşanmayı düşünebilirsiniz. Boşanmaya karar vermek de en az evlilik kararı almak kadar zordur.
Evlilik, saygı ve sevgiyle kurulur. İçinde kötülük barındırmaz. Fakat çoğu zaman evliliklerne yazık kinefretle sonlanır.

Boşanma söz konusu olduğunda iki taraf da sadece birbirinden boşanmaz, eşinin ailesinden ve arkadaşlarından da boşanır. İki tarafında ailesi kendi çocuklarının tarafını tutacağından,aileler arasında tartışmalar çıkabilir. Durum böyle olunca işler iki taraf için de daha fazla zorlaşabilir.

Evlenmek mi zor boşanmak mı?

İkisinin de birbirinden farklı zorlukları vardır. Evliliğe adım atmak daha kolaydır.Evliliğinizin başında eşinize alışmakta zorlanırken, boşanırken de eşinize alıştığınız için ayrılmakta zorlanırsınız.

Sevdiğiniz, alıştığınız insanlardan kopmak, onlara alışmaktan daha zordur. Bu yüzden her iki kararı da alırken hem kalbinizi hem de mantığınızı dinlemelisiniz.

Ekleyen : - Tarih: 11 Mart 2018 - 5:01 PM - Okunma Sayısı :
chat, chat siteleri Google
chat, chat siteleri

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Gurbetci SohbetSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

Kocam Beğendi YemeğiSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

sehirler sohbet

Kajunun FaydalarıSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız

Cileq

11 Mart 2018 - 5:23 PM

Her ikisi de zor
Aslında kolay olan hiç birşey yok hayatta
Kolay sandığımız herşeyin de bedelini ödüyoruz bir şekilde 😇Sohbet haber