Facebook Hakkında Bilği Sohbet, Chat, Sohbet Siteleri
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Facebook Hakkında Bilği

Anasayfa > Sohbet Chat > Facebook Hakkında Bilği
Şehirler sohbet sohbet-chat

Şehirler Sohbet

Facebook; halk dilinde kısaca sosyal iletişim ve paylaşım programı yada sitesi olarak bilinir ama biz daha ayrıltılı bir araştırma yapalım dedik.

Dünyada facebook kullanıcı sayısı hızla artmakla birlikte hali hazırda kullanıcı sayısı 450 milyon olarak biliniyor bir cok kullanıcılar iki adet facebook kullanıyorlar, aynı anda bir çok hesap kapatılıyor, düşüyor gibi durumlarla kullanıcı hesap sayısı hızlı bir şekilde degişmekte ama her zaman facebook hesapı artmakta dır.

sehirler sohbet sohbet-chat

Şehirler sohbet

Facebook kullanıcıları hesaplarını açarken birçok sebep ve düşünceyle açmaktadırlar biraz bahsedecek olursak bilim adamları akademisyenler ödev, ders konu, bilgi paylaşımı, akademisyen toplumu oluşturma üzerine , örneğin kızlar, kız arkadaşları yada erkek arkadaşları ile samimi ortam oluşturmak için iş adamları büyük yurd dışı ithalat ihracaat yaparken muhattaplarıyla konuşmakta, muhasebe servisleri pazarlama elamanları hesap bilgi aktarımı yapmada, ev hanımları yemek tarifleri kısa ev bilgileri ip uçlarını birbirleriyle paylaşmakta gibi birçok sebep ve kullanım alanı olmasından dolayı kullanıyorlar ve terçih ediyorlar böyle olunca da onu alınamaz bir cığ gibi büyüyen kullanıcıları, hesapların artmasına sebep oluyor.

Facebook, iletişim ve sosyal paylaşım olmakla birlikte dünyada 850.000 den fazla insan tarafından facebook uygulamaları yazılımları yazılmakta ve güncellenmekte, devasa bir üye sayısına sahip olan firma 2003 te Mark Zuckerberg harward üniversitesinde okurken Facemash yazılımı yazarak ilk facebook’ un gelecegi için ilk adımı atmış oldu bu programda lisans ögrencilerinin fotograflarını yanyana koyarak güzel olan secilebilme olanagı saglanıyordu ve güzel ilgi alaka görmesiyle facebook ilk veri taban sistemi oluşturulmuş oldu.

Resim yükleme her ay aşşagı yukarı 3 milyar resmin yüklendigi sanılıyor ve hızlada bu rakam artıyor.Ortalama Facebook kullanıcıları günün 55 dakikasını sitede geçiriyor. ‘Beğenme’ butonunu ayda dokuz defa kullanıyor ve her ay 25 yorumlarını paylaşıyor.

2009 larda facebook , google ve yotube arkasından gelerek üçünçü olmuştur, facebook ta cok ilginc olayların olması facebook görsel ve yazılı medyada taşımıştırbunlardan bazıları şöyle; ilgilterede katolik kilisesi gençleri geçiçi arkadaşlığa teşvik etmesi durumu onların pskolojilerini kötü yönde etkilediğini toplum hayatının tehlike içinde olduğunu açıklayarak gündeme oturmuştu, otuz dokuz yaşında bir baba kendi 13 yaşındaki kızına facebook üzerinden cinsel ilişki teklif etmesi ve bunun üzerne tutuklanması gene gündemdeydi.

Facebook kullanıcılarının hesabı olmayan ögrencilere göre daha zayıf notlar aldığı araştırmalarda ortaya çıktı, ögrenciler için düşünülen facebookun bu gün yüzde 70 i yetişkinler kulanıyor, 24 yaş üzeri kulanıcılar oluşturuyor.

Günümüz dünyasında facebook özgürlükleri temsil ederken yani isteyen istedigi gibi bilgi paylaşımında bulunurken bazı ülkelerde halan içinde bulundukları yönetim zaaflarından dolayı Facebook kullanamıyor; Çin, Suriye, İran ve Vietnam gibi ülkelerde facebook yasaklıdır öyleki facebook güvenlik güçleri tarafından suçluların bulunması amacıyla da kullanılıyor suçluların oluşturdukları profiller polisler tarafından inçelenmeye alınıyor,Farmville oyununun Facebook üzerinde 110 milyon oyuncusu bulunuyor. Farmville’le beraber Mafya Savaşları diğer Facebook oyunlarının da yapımcısı olan Zynga, yıllık 3200 milyon dolardan fazla bir gelir elde ediyor, Kızlar, arkadaşlarıyla Facebook’ta çok fazla konuşarak anksiyete ve depresyon sorunları yaşayabilir. Aynı problemi sürekli olarak konuşmak sağlıksız bir takıntıya dönüşebiliyor.

Facebook Hakkında Bilgi; ilginizi çekeçegini düşündüğümüz konularla başladıgımız yazımızda hali hazırda dosya aktarımı, resim paylaşımı, ve daha bircok sesli görsel iletişim uygulamalarıyla herkezlerin tercih ettigi bir cok sohbet yada iletişim de kullandıkları programlardan vazgecmelerini sağlayıp kendi üyelerini hızla artırmaktadır, ekomomik bir güç durumunada gelen facebook farklı ülkelerden iş adamlarının da ilgisini çekmiş ve büyük hisselerini satın alarak hisse senet fiyatlarını ve degerini hızla artmasına sebep olumuştur, Facebook uygulamaları örnegin şeker kendiy diye bilinen oyunlar gibi facebook halka inmiş ve sürekli kullanılmaktadır, halende yüzbinlerce insan Facebook uygulamaları ile ilgili calışmaktadırlar.

sehirler sohbet sohbet-chat

Şehirler Sohbet

 

Ekleyen : - Tarih: 14 Haziran 2015 - 9:57 PM - Okunma Sayısı :
chat, chat siteleri Google
chat, chat siteleri

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Mobil Kayseri SohbetSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

Dini Hikaye Harmanım saman olmuşturSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

En Güzel Aşk MesajlarıSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız

My Sehirlersohbet

21 Şubat 2018 - 12:27 AM


Sohbet haber