Giresun Sohbet Siteleri Sohbet, Chat, Sohbet Siteleri
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Giresun Sohbet Siteleri

Anasayfa > Sohbet Chat > Giresun Sohbet Siteleri

Giresun Sohbet Siteleri

 

İpekyolu’nun en değerli şehirlerinden biri olan Giresun, çok eski zamanlarda bir Miletos kolonisi olarak kurulmuştur. Yunanca adı “Kerasus”dur. İsminin, yabani kiraz ağaçlarından dolayı “Kiraz diyarı” olabileceği söylenir.

Giresun LimanıGiresun, 1397 yılında Türkmen beyi Emir Oğlu Süleyman Bey tarafından fethedilerek Türk yurdu haline getirilmiş olup, Eski Türklerdeki adı Vilayet-i Çepni’dir.

Giresun 1933 yılına kadar Merkez ilçe, Tirebolu ve Görele ilçeleri ile bunlara bağlı Bulancak, Keşap ve Espiye bucaklarından ibaretti. Fakat bu tarihten sonra Şebinkarahisar il statüsünü kaybetti. Şebinkarahisar ilinin Merkez ve Alucra ilçeleri çıkan yasayla birlikte Giresun’a bağlandı. 1942 yılında Bulancak, 1945 yılında Keşap, 1957 yılında Espiye, 1958 yılında Dereli, 1960 yılında Eynesil, 1987 yılında Piraziz ve Yağlıdere, 1990 yılında Çanakçı, Güce, Doğankent ve Çamoluk ilçeleri kuruldu.

Giresun’un günümüzde toplam 16 tane ilçeye sahiptir. Bunlar: Alucra, Bulancak, Çamoluk, Çanakçı, Dereli, Doğankent, Espiye, Eynesil, Görele, Güce, Keşap, Piraziz, Şebinkarahisar, Tirebolu, Yağlıdere ve Merkez ilçedir.

Giresun Atatürk Meydanı

şehirlersohbet

 

Giresun’u doğuda Trabzon ve Gümüşhane, güneydoğuda Erzincan, güney ve güneybatıda Sivas , batıda Ordu illeri, kuzeyde ise Karadeniz çevreler. 6.934 km2 ile Türkiye yüzölçümünün %0.89’unu kapsayan Giresun’un toplam nüfusu 425.007’dir. Bunların 173.196’ü kırsalda, 251.811’si ise şehir merkezlerinde yaşamaktadır.

Giresun’da iki ayrı iklim görülür. Kıyılar ılık ve yağışlıdır. Kelkit Havzası, yâni Giresun Dağlarının güneyinde yazlar sıcak, kışlar soğuk geçer. Kıyı bölgesinde yağış 1300-1760 mm arasında iken, güneyde 564 milimetredir. Giresun kıyı bölgesi Rize’den sonra Türkiye’nin en çok yağış alan bölgesidir. +9,8°C ile +37,3°C arasında ısı seyreder.

Giresun ili bol yağış aldığı için, bitki örtüsü bakımından çok zengindir. Her taraf yemyeşildir. İlin % 38’i ormanlarla kaplıdır. Çayır ve mer’alar ise % 27’dir. Toprağın ancak % 7’si zirâate elverişli değildir. Geri kalan kısmı zirâate elverişlidir. Giresun ilinde 1000 m yüksekliğe kadar her taraf fındık, kestâne, akasya, gürgen, meşe, ıhlamur, dışbudak, karaağaç, akçaağaç ve çeşitli meyve ağaçları ile örtülüdür. 1000-2000 m arasında çam ormanları (sarıçam ve ladin ağaçları) ile kaplıdır. 2000 m’nin üstünde Alp bitkileri görülür.

Giresun’un en meşhur yaylaları Kümbet, Kulakkaya, Bektaş, Tamdere, Karagöl, Eğribel, Kazıkbeli, Çakrak, Paşakonağı, Karaovacık ve Sisdağı yaylalarıdır. Giresun il merkezi Aksu ve Baltama vadileri arasında denize doğru uzanan bir yarımada üzerinde kurulmuş olup, bu yarımadanın doğusunda ve 2km. açığında Doğu Karadeniz’in tek adası olan Giresun Adası bulunmaktadır.

Giresun’un en ilgi çeken destinasyonlarından biri de Görele’deki Kuşköy’dür. Bu yöredeki insanlar evlerinin birbirine uzak olmasından dolayı kendilerine özgü geliştirdikleri ıslık diliyle haberleşirler. Üstelik bu gelenek günümüzde de sürdürülmektedir.

 

Sohbet Siteleri

 

Giresun Sohbet Odaları‘da Bir çok giresunlu hemşerilerimizin sohbet siteleri ihtiyacında bize ulaşabilsinler diye kurulan sitemizde sohbet etme halinde Her zaman yanısıra ve yakınında insanların olmasını isterler. Giresun Sohbet sitelerinde Her zaman ve her dakika yanlızlıklarını Geçirebilecek insanların yanısıra her zaman ve her daim birilerilerinin yanısıra olması gereklidir. Bu sebebden sohbet siteleri arasında bizde giresun sohbet siteleri adı altında kurduk ki Siz dşayetli hemşerilerimizin yanısıra olalım diye; Belki bilmiyorsunuzdur ancak ben şu şekilde devam edeyim o zaman geldiği zaman İnsanların Aradıkları o yanlızlığı o hüznü ve o paylaşımcıları Yüz yüze çıkaracak ya datta karşılaştıracak O sohbet odalarını bularak yaşayarak istemelidir diye düşünüyorum.
Giresun sohbet siteleri de bu siteler arasında yer alır. Bu sohbet odalarına üye olan kişiler arkadaşlıklar kurarak iletişimlerini kuvvetlendirmektedirler. İnsanlar yaradılışları gereği konuşmak ve birikimlerini paylaşmak isterler. İşte internette oluşturulan sohbet odaları da bunu en hoş biçimde sağlamaktadır. Giresun’da yaşayan kişiler birbirlerini böylece tanıyarak arkadaş olmaktadır. Bu sayede insanların sosyal çevreleri de artmaktadır. Bu arkadaşlıklardan paylaşılan bilgiler vasıtası ile bilgi birikimleri de artmaktadır. Yeni hayatlar, farklı fikirler öğrenilmektedir.

Ekleyen : - Tarih: 02 Temmuz 2017 - 9:10 AM - Okunma Sayısı :
chat, chat siteleri Google
chat, chat siteleri

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Anne şiiriSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

Yaz Aylarında Saç Bakımı Nasıl Yapılır?SehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

Muhabbet Ederek Sıkıntıdan Kurtulma Yolları

Muhabbet Ederek Sıkıntıdan Kurtulma YollarıSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

CevabınızSohbet haber