Gripten Korunmanın Yolları Sohbet, Chat, Sohbet Siteleri
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Gripten Korunmanın Yolları

Anasayfa > Genel > Gripten Korunmanın Yolları

Aşı olun:Sapasağlam kalabilmek adına kollarınızı sıvayın. ABD’deki Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezine (HKÖ) göre, gribin her türünden korunmanın en etkili yolu, her yıl grip aşısı olmaktan geçiyor. Ekim-Kasım aylarında sağlık merkezleri ve çoğu eczaneden temin edebileceğiniz bu aşılarla bağışıklık sisteminizi grip mikrobuna karşı güçlendirmeniz mümkün.bu tip yazıları okumak vede sehir sohbetleri yapmak için sizleri sehirlersohbet.com adresine bekliyoruz.

Şifalı bitkiler Kullanın:Bağışıklık sistemini güçlendirmenin bir diğer alternatifide çeşitli bitki ve otlarla bünyeyi desteklemektir. Pek çok araştırmalara göre, belli bazı bitkiler soğuk algınlığı ve gribe karşı önleyici etkiye sahiptir. Örnek olarak:

Andrographis Bitkisi Şili’de yapılan bir araştırmaya göre, gribe yakalanmakta olduğunu hisseden 158 yetişkin insana andrographis (günde 1200 mg) veya plasebodan birisi verildi. Beş gün sonunda, andrographis kullananlarda grip semptomlarında büyük oranda azalma görülmüştür. Araştırmaya göre, boğaz ağrısı ve burundaki semptomların şiddeti ve süresi yarıya kadar inmiştir. İsveç’teki bir başka araştırmada, andrographis ile çok kullanılan bir ilaç, grip tedavisi sürecinde karşılaştırılmıştır. Andrographis, kendisinden daha pahalı olan ilaca yakın bir performans göstermiştir. Gıda takviyesi satan dükkanlardan ve bazı eczanelerden edinebilinen andrographisten günde 1200 mg kullanılması veya paketin üzerindeki talimatların izlenmesi gerekmektedir.
Ekinezya Bitkisi ABD Tarım Bakanlığı tedavi amaçlı bitki araştırmaları direktörlüğünden emekli Dr. James Duke, “Ekinezya benim favori bağışıklık sistemi güçlendiricim.” demiştir. Ancak, ekinezya bitkisi konusu hayli tartışmalıdır. Bazı çalışmalar ekinezyanın gribe karşı oldukça etkili olduğunu gösterirken, diğer bazı araştırmalar hiçbir olumlu etkisi olmadığını savunmaktadır. İsviçreli araştırmacılar, kendilerince en iyi olduğunu düşündükleri üç araştırmayı analiz etmeleri sonucunda, ekinezya bitkisinin grip riskini yarı yarıya azalttığı kanısına varmışlardır. Bitkisel gıda takviyesi satan dükkanlar ve kimi eczanelerden bulunabilen ekinezyanın kullanımı için paketin üstündeki yönergeleri izlemeniz gerekmektedir.
Ginseng Bitkisi Uzak Doğu’da bağışıklık sistemi güçlendiricisi olarak ve genel anlamda sağlıklı bir vücuda katkısı nedeniyle büyük saygı duyulan bir bitkidir.

Kanadalı araştırmacılar, 18 ile 65 yaş arasındaki 279 yetişkine her gün plasebo ya da ginseng (günde iki kez 200 mg) vermiştir. Dört ay  sonra, ginseng kullanan grupta gribe yakalanma oranının diğer grubun yarısının da altında kaldığı görülmüştür. Bu gruptan gribe yakalananlar da hastalığı kısa sürede ve hafif olarak atlatmıştır. Benzer bir araştırmada, ABD’nin Connecticut Üniversitesi araştırmacıları 65 yaşın üzerindeki 43 kişiye önce grip aşısı uyguladı ve sonra her gün plasebo veya ginseng (günde iki kez 200 mg) verdi. Sonuçta, ginseng alan grup gribe yüzde 50 daha düşük oranda yakalanmıştır. East Virginia Tıp Fakültesindeki başka bir araştırmada ise, yaşlı bakım evinde kalan 198 kişiye grip aşısı yapıldıktan sonra her gün plasebo ya da ginseng (günde iki kez 200 mg) verilmiştir. Üç ayın sonunda, ginseng alan grupta gribe yakalanma oranı diğer gruba göre %89 gibi inanılmaz bir oranda daha azalmıştır.

Diğer bitkisel takviyeler gibi, ginsengi de şifalı bitki takviyeleri satan mağazalardan ve bazı eczanelerden edinebilirsiniz. Günde iki kez 200 mg veya pakette önerildiği dozda kullanmanız tavsiye ediliyor.sehir Sohbet ve Chatleri yapmak için bu gibi haberleri okumak için sizleri sehirlersohbet.com sitemize bekliyoruz.güzel sohbetler dileriz.

güzel kızlarla sohbet üniversiteli kızlarla sohbet mobil sohbet chat kızlarla üniversite sohbetleri rus kızlarla sohbet sehir sohbetleri yapmak için sizleri sehirlersohbet.com adresimize bekliyoruz.sohbet ve chat kanallarımızda sohbet edebilir yeni insanlarla tanışabilir radyoda müzik dinleyebilirsiniz.oyun kanallarımızda dilediğiniz kanalda dilediğiniz türden oyunlar oynayabilirsiniz.hoş sohbetler dileriz.sehirlersohbet.com

Ekleyen : - Tarih: 10 Ocak 2017 - 9:11 AM - Okunma Sayısı :
chat, chat siteleri Google
chat, chat siteleri

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Zorunlu Kış Lastiğinde Zamlı Tarife BaşladıSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

Şehirler Sohbet

Elmalı KurabiyeSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

Mıhlama nasıl yapılırSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

CevabınızSohbet haber