Hacettepe üniversitesi sohbet Sohbet, Chat, Sohbet Siteleri
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Hacettepe üniversitesi sohbet

Anasayfa > Sohbet Chat > Hacettepe üniversitesi sohbet

Hacettepe Üniversitesi, Çocuk Sağlığı Enstitüsü ve Hastanesi olarak 1957 yılında Hacettepe’de çalışmalarına başlamış ve 1958 yılında da eğitim, öğretim, araştırma çalışmalarına ve kamu hizmetine başlamıştır. 1961 yılında Hacettepe’de Hemşirelik, Tıbbi Teknoloji, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon alanlarında eğitim yapan Sağlık Bilimleri Yüksekokulu; 1962’de Ev Ekonomisi Yüksekokulu açılmış bulunmaktadır. 1963 yılında ise Hacettepe Sağlık Bilimleri Yüksekokulu, Tıp ve Sağlık Bilimleri Fakültesi haline getirilerek Temel Bilimler, Hemşirelik, Fizyoterapi-Rehabilitasyon, Tıbbi Teknoloji Yüksekokulları ile Ev Ekonomisi Yüksekokulu bu Fakülteye bağlı olarak yeniden örgütlenmiş ve ayrıca yine Tıp ve Sağlık Bilimleri Fakültesi’ne bağlı Diş Hekimliği Yüksekokulu kurulmuş bulunmaktadır.üniversite sohbetleri yapmak üniversiteli kızlarla sohbet ve chat yapmak sehir sohbetleri yapmak bayanlarlarla üniversite sohbetleri  yapmak için sizleri sehirlersohbet.com adresine bekliyoruz.

1965 yılında Hacettepe Üniversitesi eğitim kurumlarının koordinasyonunu sağlamak amacıyla Hacettepe Bilim Merkezi ve 1966’da Hacettepe Tıp Merkezi kurulmuştur, aynı yıl Hacettepe Tıp Merkezi Hastanesi de hizmete girmiş bulunmaktadır. Bu şekilde örgütlenen ve gelişen çekirdek kuruluşlar, 8 Temmuz 1967 tarih ve 892 sayılı kanunla Hacettepe Üniversitesi haline getirilmiş ve Tıp, Sağlık Bilimleri, Fen ve Sosyal Bilimler Fakülteleri ile eğitime başlanmıştır. 1969 yılında yüksekokul olarak kurulan Eczacılık ve Dişhekimliği 1971 yılında fakülte haline getirilmiştir. Daha sonraki yıllarda kurulmuş olan yeni bölümler ve fakültelerle büyüyen Hacettepe Üniversitesi, ikinci Kampüsünü Ankara’ya 17 km uzaklıkta Beytepe Mevkiinde 1500 hektarlık alanda kurmuş bulunmaktadır.

1982 yılında 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun yürürlüğe girmesi sonucu Hacettepe Üniversitesi bugün 9 Fakülte, 14 Yüksekokul 1 Konservatuar, 12 Enstitü 24 adet Araştırma ve Uygulama Merkezi ile eğitimini sürdürmeye devam etmektedir.Hoş sohbetler dileriz.

Ekleyen : - Tarih: 22 Ocak 2017 - 12:18 AM - Okunma Sayısı :
chat, chat siteleri Google
chat, chat siteleri

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Zoguldak Sohbet SiteleriSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

Şehirler Sohbet

İrc Server Saldırıları Ve ProgramlarıSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

CevabınızSohbet haber