Hatay Sohbet Siteleri Sohbet, Chat, Sohbet Siteleri
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Hatay Sohbet Siteleri

Anasayfa > Sohbet Chat > Hatay Sohbet Siteleri
hatay sohbet siteleri

hatay sohbet siteleri

Hatay Sohbet Siteleri

Hatay ilimiz Türkiye` nin güneyinde bulunan ve sanki bir dil gibi suriye sınırında suriye içerisine dogru uzanmış bir ilimizdir. Cevresini Adana, Mersin, Şanlıurfa, Mardin, Şam, Lazkiye Suriye şehri olarak Hatayı cevrelemektedir.Bununla birlikte Hatay sohbet siteleri olarakta hatay halkı önemli bir sohbet siteleri kullanıcısıdır.

Hatay`ın ilçeleri Antakya, Altınözü, Arsuz, Belen, Defne, Dörtyol, Erzin, Hassa, İskenderun, Kırıkhan, Kumlu, Payas, Reyhanlı, Samandağ, Yayladağı olarak hatay da yereleşim birimleri olarak yer almaktadır.

Suriye ve Mezopotamya bölgesi Makedonyalıların eline geçti. Ancak Büyük İskender’in M.Ö. 323 yılında Babil’deyken ölmesinin ardından fethedilen topraklar İskender’in komutanları arasında bölündü. Hatayın tarihi sürece önemlidir yerleşim birimi olarak cok eskiye dayanan bir şehrin oturumu vardır hatay sohbet siteleri nde  önemli yer tutmaktadır. Suriye ve Mezopotamya bölgesi üzerindeki güç savaşı Seleucus Nicator’un lehine sonuçlandı (M.Ö. 301). Öncelikle Seleucus Krallığının başkenti olarak, Akdeniz kenarında bir liman olduğundan Seleucia Pieria (bugünkü Samandağ, Çevlik) seçilmişti. Seleucus, yendiği rakibi Antigonus (Monophtalmus)’un bugünkü Antakya’nın 5 km. kadar kuzeyindeki yönetim merkezi Antigonia’yı yıkarak halkını kendi adıyla kurduğu bu yeni başkente (Seleucia) naklettirdi. Ancak Mezopotamya civarı ve güney Suriye’nin kontrol edilebilmesi açısından ve Seleucia’nın denizden gelecek saldırılara açık olması nedeniyle yeni bir kent, Antiocheia kuruldu.

Sohbet Siteleri

Hatay sohbet siteleri olarak önemli bir yer tutar sohbet odaları ve sohbet siteleri olarak Hatay ilimiz önemli yer tutmaktadır Sehirlersohbet.com olarak bizde bunu görmemezlikten gelmedik ve sohbet, chat olarak cok önemli yer tutan hatayı konumuzun icinde bizlerde sizler için sohbet sitelerinde yer alan sitemizde işlemek istedik Hatay lı arkadaşların sohbet etmek icin sohbet sitelerimize gelmelerini bekliyoruz sohbet ve chat siteleri olarak önemli yere sahibiz herkezi güzel sohbet için bekliyoruz.

Ekleyen : - Tarih: 15 Eylül 2016 - 5:32 PM - Okunma Sayısı :
chat, chat siteleri Google
chat, chat siteleri

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz
sehirler sohbet sohbet siteleri

Sohbet SiteleriSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

ramazan bayrami

Ramazan bayrami ne zamanSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

Kıvılcım Ural kimdir?SehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız

hasan

15 Eylül 2016 - 5:40 PM

Hatay da bulunan arkadaşlara selamlar güzel site sizlerde girin hoş bir sohbet edin kolay gelsin … hatay sohbet sitesi müptelaları arkadaşlara selamlar….

arzu

15 Eylül 2016 - 5:42 PM

hatay sohbet siteleri önemli yer tutuyor cünkü hataydan cok arkadaşımla bu sitede buluşuyoruz…

melisaa

22 Eylül 2016 - 8:46 AM

hatay sohbet in en cok yapıldıgı yerdi.Sohbet haber