İlişkiyi Bitiren Hatalar Sohbet, Chat, Sohbet Siteleri
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

İlişkiyi Bitiren Hatalar

Anasayfa > Kadınca > İlişkiyi Bitiren Hatalar

Sehirlersohbet İlişkiyi Bitiren Hatalar , herkesin olduğu gibi sohbet sitemiz de, bulunan tüm kullanıcılarımız vb. insanoğlu’nun çok dikkat etmesi gereken hasas noktalar vardır.

Önemsediğiniz insanı kaybetmenize neden olan, onu kendinizden uzaklaştıracak çok önemli gördüğümüz İlişkiyi Bitiren Hatalar adlı makalemiz ile size bir kaç durumdan bahsedeceğiz.

Hiç beklemediğin an gelen o mutluluk veren insana olan bağlılık öyle bir büyük ki tutkuyla başlattığınız ilişki ilk zamanlar da gözünüze kusursuz gibi görünse de aranız da oluşan bağ ilerleyen evrelerinde içinden çıkılmaz ve sorunlu hale gelmekte, çözümleyemediğimiz problemlerle karşılaşabiliyorsunuz. Bunun bu denli sebeplerinden  biri kişilerin birbirleriyle iletişememesi. Şimdi size ilişkilerimizde hepimiz bir kaçını mutlaka yaptığı hatalardan örneklerle bahsedeceğim.

Yıkıcı eleştiriler yapmak; Kişiler birbirlerinin sadece olumsuz yönlerine odaklanır ve yaptığı olumlu davranışları görmezden gelirler. Örneğin; Ne zaman dışarıya çıksak beni hep yalnız bırakıyorsun. Bunun yerine; Dışarıya çıktığımız zaman kendimi yalnız hissediyorum, benimle daha fazla ilgilenmeni isterdim. Bu hem amaca daha uygun hem de kişiyi yargılayıcı bir ifade değil.
Akıl okuma; Kişi partnerinin söylediği dışında söylemediği bir şeyi anlamaya çalışır ve söylenenin arkasında kötü bir niyet arar. Örneğin; Sen bunu beni anladığın için değil beni susturmaya çalıştığın için söylüyorsun. Hâlbuki hiçbirimizin akıl okuma gibi üstün yetenekleri yok.
Genelleme; Partnerinizin yaptığı tek bir hatayı sanki hep yapıyormuş gibi yansıtmak. Sen zaten hep kendini düşünürsün! Hep bencildin! Bu tarz söylemler kişiyi kızdırdığı gibi size çözüme yönelik bir şeyde kazandırmaz.
Geçmişi getirme; Her tartışmada tartışmanın konusundan apayrı konuları tekrar tekrar gündeme getirme. Örneğin; Sen 2 yıl önce de beni arkadaşlarının yanında rezil etmiştin zaten.
Haklılık savaşları; Kişi tartışmada ki payını görmezden gelir ve daima kendinin haklı olduğunu iddia eder. Örneğin; 5 yıldır beraberiz tek bir tartışma bile benim yüzümden başlamadı. Dolayısıyla kişi kendi adına sorumluluk almadığı için çözüme ulaşmakta imkansız hale geliyor.
Mantık arayışı; Birinin söylediği diğerine her zaman mantıklı gelmek zorunda değil. Bazen sırf ona mantıklı geldiği için bir şeyleri yapabilmeliyiz. Kişiler ve onların bakış açıları farklıdır, bunu kabul etmeliyiz.
Seslerin yükselmesi; İletişim halindeyken bir taraf diğerine sesini yükseltiyorsa ilişkideki eşitlik bozulur ve iletişim bundan zarar görür. Kişilerin birbirini dinlemesi ve anlaması imkansız hale gelir.
Eğer partnerinizle ilişkinizde ve iletişiminizde bir problem olduğunu düşünüyorsanız öncelikle kendinizi dinleyin ve anlayın. Değişime kendinden başlamak sorunun çözümüne dair atılmış en büyük adımdır.
Güzel noktalara değinen Uzm.Klinik Psikolog Gülçin Keskin saygılarımızla gerçekten tam odak hatalarımızın üzerinde durmuş aman siz siz olun İlişkiyi Bitiren Hatalar’a düşmeyin sayın sohbet siteleri sakinleri :))
Ekleyen : - Tarih: 10 Mayıs 2018 - 12:18 AM - Okunma Sayısı :
chat, chat siteleri Google
chat, chat siteleri

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Sohbet chatSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

Oy Beni Vurun Vurun Sen Anlat KaradenizSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

Sanal sohbetSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız

Cileq

12 Mayıs 2018 - 12:37 PM

Bir ilişkide saygı yoksa orada hiçbirşey yok demektir
Emeğinize sağlık çok güzel bir paylaşım Şehirler sohbet ailesini tebrik ederimmSohbet haber