İran da Son Dakika Sohbet, Chat, Sohbet Siteleri
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

İran da Son Dakika

Anasayfa > Haberler > İran da Son Dakika

Sehirlersohbet İran da Son dakika

Ülkenin yarı resmi haber ajansı Mehr, İran’ın batısındaki Luristan Eyaleti’ndeki Dorud’da gece düzenlenen gösterilerde iki protestocunun öldürüldüğünü duyurdu. Haberde güvenlik yetkililerinin, izinsiz gösterinin uzaması üzerine çatışmaların çıktığını belirttiği aktarıldı. Devlet televizyonunda ise, Dorud’daki göstericileri polisin değil, yabancı ajanların öldürüldüğü iddia edildi.

Cumartesi gecesi sosyal medyada yayılan görüntülerde de Dorud’da silah seslerinin ardından düşen göstericiler yer aldı.

Ülke genelinde internet bağlantısının rejim güçlerince kesildiği de belirtiliyor. Akıllı telefonlarda mesajlaşmaya yarayan Telegram’ın CEO’su da İranlıların çoğunun uygulamayı kullanamadığını duyurdu. Daha sonra İran devlet televizyonunda da Telegram ve Instagram’ın geçici olarak yasaklandığı ifade edildi.

İran yarı resmi haber ajansı Tesnim, bir haritayla protestocuların sosyal medyada yaygın olarak kullandığı bir etiketin ülke dışından desteklendiğini belirtti. Tesnim’e göre bu etiketle atılan tweetlerin yüzde 27’si Suudi Arabistan’dan, yüzde 26’sı İran’dan, yüzde 7’si İngiltere’den, yüzde 5’i Fransa‘dan, yine yüzde 5’i Almanya’dan, yüzde 4’ü BAE’den. Gerisi de Kanada, İsrail, Polonya, Avustralya, İsviçre, Hollanda, İsviçre gibi diğer ülkelerden.

Bir başka yarı resmi haber ajansı ISNA da, Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin konuşmasının akşam televizyonda yayımlanacağını açıkladı.

Trump yine destekledi

ABD Başkanı Donald Trump, devam eden protestolarla ilgili bugün Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, “İran’da büyük protestolar var. İnsanlar sonunda paralarının ve varlıklarının nasıl çalınıp teröre harcandığını görmeye başladı. Görünüşe göre artık buna izin vermeyecekler. ABD insan hakları ihlalleri ihtimali için yakından izliyor!” dedi.

Devrim Muhafızları’ndan tehdit

Diğer yandan İran’ın dini lideri Ayetullah Hamaney’in gitmesini isteyen göstericileri tehdit eden İran Devrim Muhafızları, ‘Halkın demir yumruğu kafalarına inecek’ tehdidinde bulundu.

Valilik ele geçirildi ve…

Göstericiler dün gece Arak Valiliğini ele geçirdi. Ayrıca göstericiler Hüramabad şehrinde belediye binasını yaktı.

Ekleyen : - Tarih: 31 Aralık 2017 - 6:50 PM - Okunma Sayısı :
chat, chat siteleri Google
chat, chat siteleri

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Çoruh üniversitesi sohbetSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

sehirler sohbet ramazan bayramı

Ramazan BayramıSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

Astroloji Hakkında BilmediklerimizSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

CevabınızSohbet haber