İrc Komutları Sohbet, Chat, Sohbet Siteleri
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

İrc Komutları

Anasayfa > İrc Komutları > İrc Komutları
sehirler sohbet irc komutları

irc komutları

İrc Nedir

irc komutları İrc kelime olarak internet relay chat kelimelirinin baş harflerini alarak oluşturulmuştur, türkçe anlam olarak “internet aktarmalı sohbet” anlamındadır, jarkko Oikarinen tarafından yazılmıştır finlandiyalı bir üniversite ögrencisinin yazmış oldugu bu veri  tabanı seneler sonra tüm dünyanın ortak kullanımında olan bir yazılım olmuştur.İrc Nedir  sorusuna karşılık kısa öz bir açıklama getirdik.

irc komutları İrc; yazılım dili jawa olmakla birlikte  sohbet ortamında kullanılması  jawayı olması gerekenden daha öne alan bir  veri tabanı veya yazılım dili olarak ön sıralara alınmıştır, sesli sohbet ve görüntülü sohbet  siteleri  daha sonra cıkmış olması ve ilk olarak sohbet sitelerinde irc ve jawa programlama dilinin kullanılması sanki bu sohbet odaları veya sohbet sitelerinin oluşumunda atası durumundadır, jawa diliyle yazılan bu iletişim ortamlarınnda irc araba yada yolda giden araç  jawa veri tabanı ile yazılmış programda yol dersek; eger irc iyi bilir ve onu kullanmasını yerinde yapar ve sohbetlerimizde irc komutlarıyla desteklersek , sohbet ettigimiz ordam dan ve sohbetten daha çok zevk alırız, işte biz Şehirler Sohbet sitesi olarak sohbet alanında içerigimizi sohbetle alakalı irc komutları tanıtımı ve kullanım alanları inceliklerini sizlere zaman süreci icinde burda yer vermek olarak kendimize hedef aldık umarım verilen bilgileri yerinde kullanır ve sohbetelerinizin düzeyli ve düzenli bir şekilde yüremesini sağlar ve  arkadaşlarla iletişiminizi daha iyi hale getirebilirsiniz diye düşünüyoruz.

sehirler sohbet irc komutları

Şehirler Sohbet

İrc Komutları

irc komutları  Bir internet sitesinde özelliklede sohbet sitesi, sohbet sitelernide olmassa olmaz olan şartlar vardır yani bir siteyi oluştururken web sitesinin olması gerekirki bu ayrı bir uzmanlık konusudur , web sitesi arama motorları için yapılması gereken çalışmalar ama biz bunları şuan sadece ismen zikredib gecmeyi  düşünüyoruz  web sitesi, telnet komut ve yazılımları kullanımı, sohbet sitesi sunucusu ve gerekli veri kullanımı icin uygun ayarların yapılması mesela en basit örnekle bir sohbet odasının kayt edilmesi yada sohbet odasının modlarının sohbet için uygun hale getirmek ve  kullanıcının mirc denen ham program ile yada script yani mirc in düzenlenmiş haline yani eklenmiş haline script denir ki bu programlar ile veya web tabanı olan apletle girmesi halinde yani kısaca sohbetin yapılacagı sohbet kanaları, sohbet yapanın kulanacağı program yada aplette irc komutlarını kullanılması zorunludur işte biz bu zorunlu olan komutları tek tek inceleyecek ve sizlere yardım etmeye calışacagız.

sehirler sohbet irc komutları

Şehirler Sohbet

Bir Sohbet Sitesinde İrc Komutları aşşagıda bölümlerini vereceğiz ve bunları tek tek inceleyerek devam edeceğiz

  1. Chanserv Komutları ; Sohbet sitelerindeki kanallarla alakalı işlemlerin yani kanal acmak, kayıt etmek, gibi birçok direk kanal ile akalı  değişe bilir parametrelerin uygulanmasında kulanımında yardımcı olan servistir ve komutlarıdır.
  2. Nickserv Komutları ; Sohbet sitelerinde gene kullanılan rumuzların kayt edilmesi yada kayt silinmesi ve daha farklı parametrelernin degşiminde oluşumunda kullanılan komutları uygulamaya yardımcı olan servistir ve komutlarıdır.
  3. Memoserv Komutları ; Sohbet sitelerinde gene kulanılan bir çeşit mesaj servisidir nicklerin birbirleriyle olan iletişiminde mesaj atmaya yada kanallardaki kişilere toplu mesaj atamaya yarayan servis ve komutlarıdır.

Sohbet sitelerinde genellde irc komutalrı arasında bu üc servis ve komutları kullanılır ama bir üst düzey yetkililer icinde OperServ komut servisi ve komutları vardırki onada ayrıca gene burada deginecegiz.

İrc Komutları burada sizlere yardımcı olmak icin verirken bir yöndende ilk başta komut listesini vermeyi sonrada tek tek komutları konu olarak incelemeyi düşünüyoruz umarım sizlerin isteğiniz durumlar için kullanabileceğiniz komutları ayrınltılı acıklama ve örneklerle vermeyi ve size maksimum öğrenmede fayda sağlamayı umut ediyoruz anlayamadıgnız yerleri komut kullanımlarını veya merak ettikleriniziŞehirler Sohbet sitemizdeki helper arkadaşlara yada görevli arakadaşlardan sorarak öğrenebilirsiniz.

Ekleyen : - Tarih: 03 Temmuz 2015 - 8:40 PM - Okunma Sayısı :
chat, chat siteleri Google
chat, chat siteleri

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Sünneti Yasaklayan İlk Avrupa ÜlkesiSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

İran da Son DakikaSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

Kış Ayını Formda Geçirmenin YoluSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

CevabınızSohbet haber