Kalsiyum eksikliğinin sonuçları Sohbet, Chat, Sohbet Siteleri
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Kalsiyum eksikliğinin sonuçları

Anasayfa > Kadınca > Kalsiyum eksikliğinin sonuçları

Kalsiyum eksikliği uzun dönem içerisinde kemik erimesi ve şekil bozukluklarına neden olduğu için mutlaka dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Kadınlar için her dönemde önemli olan kalsiyumun doğru miktarda alınması sağlık açısından oldukça önem taşımaktadır.

Gücün Sırrı nerden geliyor?

Kalsiyum insanın güçlü kemiklere sahip olmasını sağlamaktadır. Bu yüzden fetüsten itibaren insanın kalsiyum ihtiyacı vardır. Fetüs bu ihtiyacını anneden karşılayacağından dolayı hamilelikte kalsiyum alınması çok fazla önem taşımaktadır. Normal bir kişi için günlük 1000 mg. kalsiyum yeterli olurken anneler için bu miktar 2000 mg.’a kadar çıkabilir. Menopoz sonrasında kalsiyum ihtiyacı çok daha fazla olur. Östrojen seviyesinin düşmesi ile birlikte kemik erimesi artar. Bu durum daha fazla kalsiyuma ihtiyaç duyulacağı anlamı taşımaktadır.sehir sohbetleri yapmak değişik konularda sohbet ve chat yapmak için sizleri sehirlersohbet.com adresine bekliyoruz.

Kalsiyumsuz Kalmamaya dikkat edin.

Kalsiyum eksikliğine bağlı olarak kemik erimesi, kas yetersizliği, kalp rahatsızlığı gibi rahatsızlıklara neden olacağından dolayı bu besine önem gösterilmesi gerekir. Süt, yoğurt ve peynir ile bol miktarda alınabilecek olan kalsiyum için alternatif besinler de bulunmaktadır. Ispanak, brokoli gibi bitkiler zengin kalsiyum kaynaklarıdır. Ayrıca tahıllarda ve somon balığında da kalsiyum bulunur.Güzel sohbetler dileriz..

güzel kızlarla sohbet yapmak güzel kızlarla mobil sohbet, güzel kızlarla mobil chat yapmak için üniversiteli kızlarla sohbet yapmak, mobil sohbet, yapmak, chat, kızlarla üniversite sohbetleri yapmak rus kızlarla sohbet sehir sohbetleri yapmak için üniversite mobil sohbet üniversite mobil chat üniversiteli kızlarla mobil sohbet üniversite sohbetleri üniversite chatleri üniversiteli kızlarla mobil chat rus kızlarla mobil sohbet, rus kızlarla mobil chat mobil sehir sohbetleri mobil sehir chatleri yapmak kameralı sohbet,görüntülü sohbet, geveze sohbet,kelebek sohbet gizemli sohbet mobil geveze sohbet mobil kelebek sohbet mobil kameralı sohbet mobil geörüntülü sohbet mobil gizemli sohbet için sizleri sehirlersohbet.com adresimize bekliyoruz.sohbet ve chat kanallarımızda sohbet edebilirsiniz evli bayanlarla sohbet evli bayanlarla mobil sohbet chat siteleri mobil chat siteleri almanya sohbet mobil almanya sohbet fransa sohbet mobil fransa sohbet sanal sohbet mobil sanal sohbet  yapmak için yeni insanlarla tanışıp arkadaş olabilirsiniz. radyoda müzik dinleyebilirsiniz.oyun kanallarımızda dilediğiniz kanalda dilediğiniz türden oyunlar oynayabilirsiniz.Güzel sohbetler dileriz.sehirlersohbet.com

Etiketler : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Ekleyen : - Tarih: 18 Ocak 2017 - 12:05 AM - Okunma Sayısı :
chat, chat siteleri Google
chat, chat siteleri

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Şehir sohbet chatSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

Açıköğretim Fakültesi Nedir, Nasıl Girilir?SehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

Mobil Chat Siteleri Arkadaşlık SiteleriSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız

Naz

19 Ocak 2017 - 10:15 PM

Cok guzel bir yazi olmus emegi gecen arkadaslara tskler. Siteniz harika herkese tavsiye ederimSohbet haber