Kayısının faydaları Sohbet, Chat, Sohbet Siteleri
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Kayısının faydaları

Anasayfa > sağlik > Kayısının faydaları

Kayısının Sağlığa Faydaları nelerdir?

Besleyici bir meyve olan kayısının iştah açıcı özelliği de varıdr. Demir bakımından zengindir ve kansızlığın tedavisinde kullanılmaktadır. Vücutta ki ve kanda ki toksinlerin atılımını sağlamaktadır. Akciğer ve cilt kanseri başta olmak üzere pek çok kanser türüne karşı koruyucu durumundadır. Bedensel ve zihinsel yorgunluğu gidererek vücuda enerji sağlar. Raşitizm gibi gelişme bozukluğu rahatsızlıklarını engeller, gelişme çağında ki çocuklar için oldukça yararlı bir besindir. Kompostosu  idrarı söktürür ve kabızlığı gidermektedir. Cildi nemlendirir ve beslemektedir.

Kayısının Vücuda Faydaları nelerdir:  Kayısı içerisindeki zengin demir sayesinde anemi hastalığının ve aneminin neden olduğu diğer hastalıkların tedavisinde destekleyici rol oynamaktadır. Kanda biriken zararlı maddelerin atılımasını sağlayarak kanın temizlenmesine yardımcı olmaktadır.

Kayısı Kansere Yakalanma Riskini Azaltmaktadır: Kayısı meyvesi, hücrelerin zarar veren serbest radikallere karşı etkilidir, organları koruyan antioksidanlar bakımından zengin bir meyvedir. Serbest radikaller nedeniyle oluşan kirliliği, UV ışınlarının verdiği zararları gidermektedir. Serbest radikaller ve UV ışınları hücrelerde ve  DNAlarda  değişiklikler meydana getirmekte ve hücrelerin normal çoğalma sürecini olumsuz yönde etkilemektedirler.Bu durum da kanser hücrelerinin oluşumuna yol açmış olurlar. Kayısı  kanserle mücadele için gerekli olan A ve C vitaminleri açısından çok zengindir. Aynı zamanda güçlü bir antioksidandır. Bütün bunların yanında kayısı çekirdeği kanserle mücadelede çok etkili bir bileşen olan B17 içermektedir.
Kayısı Kabızlık Sorununu Çözmektedir: Kayısı kabızlık  tedavisine yardımcı olan, pektin ve hafif bir yatıştırıcı olarak selülozu  yüksek miktarda içermektedir. Kayısı kolon sağlığı için hayati önem taşır, kolon kanserine neden olan kabızlığı önleyecek yüksek miktarda lif içermektedir.  Kayınının içerdiği lifler ayrıca sindirim sistemi sağlığınıda korumaktadır.

Kayısı Kalp Sağlığını Korumaktadır:  C vitamini ve likopen gibi antioksidanlar açısından zengin olduğundan dolayı Kayısı, kardiyo vasküler hastalık riskini azaltır. Bu antioksidanlar, böylece kalp krizi riskini en aza indirerek ve kalp sağlığını korumak amacıyla, kötü kolesterolü (LDL) düşürmektedir.

güzel kızlarla sohbet yapmak güzel kızlarla mobil sohbet, güzel kızlarla mobil chat yapmak için üniversiteli kızlarla sohbet yapmak, mobil sohbet, yapmak, chat, kızlarla üniversite sohbetleri yapmak rus kızlarla sohbet sehir sohbetleri yapmak için üniversite mobil sohbet üniversite mobil chat üniversiteli kızlarla mobil sohbet üniversite sohbetleri üniversite chatleri üniversiteli kızlarla mobil chat rus kızlarla mobil sohbet, rus kızlarla mobil chat mobil sehir sohbetleri mobil sehir chatleri yapmak kameralı sohbet,görüntülü sohbet, geveze sohbet,kelebek sohbet gizemli sohbet mobil geveze sohbet mobil kelebek sohbet mobil kameralı sohbet mobil geörüntülü sohbet mobil gizemli sohbet için sizleri sehirlersohbet.com adresimize bekliyoruz.sohbet ve chat kanallarımızda sohbet edebilirsiniz evli bayanlarla sohbet evli bayanlarla mobil sohbet chat siteleri mobil chat siteleri almanya sohbet mobil almanya sohbet fransa sohbet mobil fransa sohbet sanal sohbet mobil sanal sohbet  yapmak için yeni insanlarla tanışıp arkadaş olabilirsiniz. radyoda müzik dinleyebilirsiniz.oyun kanallarımızda dilediğiniz kanalda dilediğiniz türden oyunlar oynayabilirsiniz.Güzel sohbetler dileriz.sehirlersohbet.com

Ekleyen : - Tarih: 15 Şubat 2017 - 12:04 AM - Okunma Sayısı :
chat, chat siteleri Google
chat, chat siteleri

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Tavuklu Burgu MakarnaSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

Şahan Gökbakar Uber-Sarı Taksi TartışmasıSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

Bilgisayar Ve SağlığımızSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız

BeSte

15 Şubat 2017 - 10:30 AM

Bu kadar faydalı olduğunu bilmiyordum… Aydınlattığın için teşekkürler…

NazLi

15 Şubat 2017 - 9:08 PM

Kayısı çok lezzetli ve çok faydalı bir meyve.. faydalanmak lazim devamını bekleriz.Sohbet haber