Keçeden Çanta Yapılışı Sohbet, Chat, Sohbet Siteleri
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Keçeden Çanta Yapılışı

Anasayfa > Kadınca > Keçeden Çanta Yapılışı
kadınca

Şehirler Sohbet

Keçeden Hello Kitti Çanta Yapımı

Şehirler Sohbet olarak bu kez farklı alanda bir çalışmayı paylaşmak istedik..

Son zamanlarda moda olan ve hanımların gözdesi haline gelen keçe çantaları bız ŞehirlerSohbet.Com olarak  birde çocuklar için uygulayalım istedık. Küçük hanımefendılerın beğenerek severek kullanabıleceklerıni umduğumuz bır model hazırladık. Modelimiz  yine küçük hanımefendılerımizın gözdesi bır kahramanı baz aldık ve üzerinde çalıştık.. Bizce güzel oldu.. Ve şimdi sizlerınde bu güzel çalışmayı yapıp çocuklarınızı sevındırmek  ve hatta onlarla birlıkte yapıp onlarla kaliteli ve faydalı zaman geçirmeye çalışabileceğiniz bir etkinlik yapabilirsiniz…

Kadınca

Şehirler Sohbet

Keçeden Çanta Yapılışı

Malzemeler…

2 adet  50cm kare keçe (renk tercihinize kalmış tek renkte yapabılırsınız bızım gıbı arkası  önü farklı kombin uygulayabilirsiniz bu şekilde 2 farklı çanta gibi kullanılabılıyor)

Makas

Yapıştırıcı

İğne

İplikler (renkler size kalmış nasıl süslemek isterseniz… bizim ip renklerımız keçelerımz ıle aynı idi birde bıyıkları yapmak için  ve gözleri sabitleştırmek için siyah yün iplik lazım)

Yuvarlak bir obje takriben 30cm çapında(Şeklin çiziminde kullanmak için)

1 çarbardağı (kulakları çizebilmek için)

Ve şekli çizebilmek için kalem

30 cmlık bir cetvel

sehirler sohbet keçeden çanta

Şehirler Sohbet

Yapılışı:

Keçelerimizin üzerine 30 cm lik yuvarlak objemizi en alt kısım düz kalacak şekılde (burası çantalarımızın altı olacak, düz durabılmelerı  için)  yerleştırıp kalem yardımı ile çizime başlıyoruz.. Diğer bır objemiz olan çay bardağımızı da her ıkı kulak arası mesafesi eşit olacak şekilde  yerleştirip iki küçük yuvarlak çizerek  kulaklarıda oluşturmuş oluyoruz… Burada şöyle bir püf noktası söyleyebiliriz.. İlk kulağı çizdıkten sonra aradakı mesafenin eşit olabilmesını sağlamak için çizdiğimiz büyük yuvarlağı ikiye katlayıp  diğer kulağın yerıni belirleyip çizebiliriz. Çizim işlemlerimiz bittikten sonra makas yardımı ile çizgilerin doğrultusunda kesme işlemımızı gerçekleştiriyoruz… Birinci parça keçe çizim ve kesimi bittikten sonra oluşturmuş olduğumuz kesik parçayı diğer keçemizin üzerine yerleştirip tekrar çizebilir ve kesebilirsiniz… iki parçamızda kesilmiş dikilmeye hazır .. Lakin iki parçayı dikmeden önce üzerindeki süslemelerimizi yapıp bitirmeliyiz takdir edersiniz ki diktikten sonra süsleme işlemleri zorlaşacaktır.

Buradaki süsleme işlemlerimiz şekillerde de görüldüğü gibi bir kediciğin yüzüdür.. Gözler, burun, ağız ve bıyıklar.. Bıyıkları siyah yün ve iğne yardımı ile teel dediğimiz teknikle yapıyoruz..

Gözler, ağız ve burun da yine keçelerden parçalar alarak çizilerek yapıldı bunları önce cetvel yardımı ile aradaki mesafelerı eşit olacak  orantılanacak şekılde çizip yapıştırıyor  ve  yıne siyah yün ipler ile monte ediyoruz yani dikiyoruz.. Yüzdeki süsleme işlemlerini bitirdikten sonra sıra çantamızın sapını ve iki kedi yüzü olan parçaların birleşmesini sağlayacak parçaları hazırlamaya geliyor.

Kadınca

Şehirler Sohbet

Çıkardığımız parçalardan sonra geriye kalan parçalarımızdan saplarımızı ve çantamızın alt kısmı için parçalar oluşturacağız…

Bunlarda enleri 6 cm olacak, bizim çantamızın sap ve yanlarını oluşturan parçalarımızın uzunluğu150 cmdir. Yanı Keçe çantamızın her ıkı yanını çevreleyip dikebılecek ve çocuğumuzun boyutuna göre ayarlayacağımız uzunlukta olmalıdır..

Kadınca

Şehirler Sohbet

En alt kısıma yanı çantamızın zeminı olacak kısıma da çantamızın dip kısmının uzunluk ölçüsü kadar bir keçe parçası hazırlıyoruz, buda yıne eni 6 cm olmalıdır… (bizim çantamızın alt zeminin uzunluğu 20 cmdir)

Birde biz fiyonk detayı yaptık artan parçalardan, isteyen yapar tabıkı..  Lakin  hanı biz ŞehirlerSohbet.Com olarak daha bi sevimli şunu hatırlatmak isterız dikişlerınızde hoşunuza gitmeyen göruntulerı artan keçe parçalarınızdan değişik şekıller yapıp kamufle yapabılırsınız… Keçeden çanta hazır..

sehirler sohbet kadınca

Şehirler Sohbet

İşte farlı bir çanta Şehirler Sohbet  ailesi olarak sizlere kolaylıklar dilerken, küçük hanımefendilere de şimdiden güle güle kullanın diyoruz…     lütfen yorum yapmayı unutmayınız…

Ekleyen : - Tarih: 08 Temmuz 2015 - 11:13 PM - Okunma Sayısı :
chat, chat siteleri Google
chat, chat siteleri

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

2017 Düğün ModasıSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

Sibel Can KimdirSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

DüşmeSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız

Deniz

14 Temmuz 2015 - 10:52 PM

oooooo harika bunlar..
yeni bir kategoriii ve oldukça başarılı.. çok sevımlı ve çok şeker….

teşekkürlerrrr…..Sohbet haber