kitap okumanın faydaları Sohbet, Chat, Sohbet Siteleri
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

kitap okumanın faydaları

Anasayfa > Edebiyat > kitap okumanın faydaları

En son ne zaman bir kitap ya da herhangi bir dergide yayınlanmış bir makale okumuş olabilirsiniz? Günlük okuma alışkanlığınız tweetler den, Facebook tan güncellemeleri ya da mutfaktaki ürünlerin kullanım talimatları ile mi sınırlı kaldı? Eğer siz de düzenli okuma alışkanlığına sahip olmayan sayısız insanlardansanız, kaçırdığınız bir şey var: Okumanın birçok faydası vardır, ve bu faydalardan bazıları aşağıda sizler için sıralanmıştır.

1. Zihinsel Uyarılma

Yıllar boyunca yapılmış çeşitli çalışmalar göstermiştir ki zihinsel uyarılma,  beyninizi aktif ve meşgul tuttuğu için gücünü kaybetmesini engellemiş olarak , Alzheimer ve Bunama gibi rahatsızlıkların gelişimini yavaşlatmakta ve hatta bu rahatsızlıklardan sizi korumaktadır. Vücudumuzdaki tüm kaslarda olduğu gibi, beynimiz de güçlü ve sağlıklı olabilmek için egzersize ihtiyaç duymaktadır.

2. Stresi Azaltma

İşyerimizde, kişisel hayatımızda ya da günlük hayatımızda karşılaştığımız diğer birçok konuda ne kadar stres yaşamış olursak olalım, kendimizi muhteşem bir hikayenin içerisinde kaybettiğimizde hepsi yok olur gidecektir.

3.bilgimizi arttırma

okudukça bilgi seviyemiz artacaktır

4.genişleyen kelime dağarcığı

okudukça kelime haznemiz genişlemiş olacak ve bunları günlük hayatımızda kullanmış olcağız

5.hafızanın gelişmesi

her okuduğumuzda hafızamız gelişmekte ve yarattığımız her hatırada beynimizde yeni geçitler oluşmakta vede bu sayede hafızamız güçlenmektedir.

6.daha güçlü analitik düşünme yeteneği

bir polisiye romanı okuduğunuzda sonuna gelmeden sırları çözebildiyseniz bu analitik düşünme yeteneğinizi gösterir

7.daha gelişmiş konsantre yeteneği

işe veya okula gitmeden önce 15-20 dk kitap okuduğumuzda daha konsantre olduğumuzu farkedeceğiz

8.daha iyi yazma becerisi

nasıl müzisyenler ve ressamlar birbirinden etkileniyorsa sizde kitap okudukça yazma becerinizin arttığını farkedeceksiniz.

9.huzur

güzel bir kitap okuduğunuzda daha huzurlu ve mutlu olduğunuzun farkına varacaksınız

10.parasız aktivite

kitap satın almadan da yerel kütüphaneler sayesinde istediğimiz kitabı okuma şansımız oluyor.

11.farklı kültürleri tanıma şansı

gidemediğimiz yerler ve tanımadığımız kişiler ve kültürler hakkında okuduğumuz kitaplar sayesinde tanıma imkanımız oluşur.

güzel kızlarla sohbet yapmak güzel kızlarla mobil sohbet, güzel kızlarla mobil chat yapmak için üniversiteli kızlarla sohbet yapmak, mobil sohbet, yapmak, chat, kızlarla üniversite sohbetleri yapmak rus kızlarla sohbet sehir sohbetleri yapmak için üniversite mobil sohbet üniversite mobil chat üniversiteli kızlarla mobil sohbet üniversite sohbetleri üniversite chatleri üniversiteli kızlarla mobil chat rus kızlarla mobil sohbet, rus kızlarla mobil chat mobil sehir sohbetleri mobil sehir chatleri yapmak kameralı sohbet,görüntülü sohbet, geveze sohbet, mobil kameralı sohbet mobil görüntülü sohbet mobil kameralı chat mobil görüntülü chat geveze chat mobil geveze sohbet mobil geveze chat yapmak için sizleri sehirlersohbet.com adresimize bekliyoruz.sohbet ve chat kanallarımızda sohbet edebilirsiniz yeni insanlarla tanışabilirsiniz. radyoda müzik dinleyebilirsiniz.oyun kanallarımızda dilediğiniz kanalda dilediğiniz türden oyunlar oynayabilirsiniz.Güzel sohbetler dileriz.sehirlersohbet.com

Ekleyen : - Tarih: 11 Şubat 2017 - 12:35 AM - Okunma Sayısı :
chat, chat siteleri Google
chat, chat siteleri

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Yeni doğan bebeklerde EnfeksiyonSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

İstanbul sohbet siteleriSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

Vatanım Sensin 37. Bölüm İzleSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

CevabınızSohbet haber