Kızıl Elma Nedir? Sohbet, Chat, Sohbet Siteleri
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Kızıl Elma Nedir?

Anasayfa > Haberler > Kızıl Elma Nedir?

Sehirlersohbet Kızıl Elma Nedir? Sorusuna cevap verecek , evet afrin operasyon‘n da askerlerin seslenişi Kızıl Elma Nedir? Dünya ile beraber takip edilen Afrin operasyonu askerin söylemi ile türkiye de tekrardan  bir yankı oldu peki Kızıl Elma Nedir?

Sehirlersohbet okurları için hazırladığımız bu özel köşemiz de Kızıl Elma‘yı anlatacağız. Kızıl Elma Ülküsü nedir?

Kızıl Elma , Türk Mitolojisin de türkler yanı sıra özellikle Oğuz Türkleri için üzerinde düşünüldükçe uzaklaşan ancak uzaklaştığı oranda cazibesi artan ülküler yada düşleri simgeleyen bir ifade dir.

Türk Milliyetçiliğinin önemli sembollerinden birisi olan Kızıl Elma Simgesi,Türk devletleri için bir hedefi ve amacı simgeler.

 

Ulaşılması gereken bir yeri,fethedilmesi gereken bir beldeyi idade ettiği gibi kim zaman bir devlet kurma idealini kimi zaman cihan  hakimiyeti idealini, kimi zaman da türk birliği idealini ifade etmiştir. ”Kızıl”Türk kültürün de genellikle kıymetli sayılan bir renk ”elma ”ise mistik bir yanı bulunan bolluk,bereket,şifa kaynağı olarak görülen bir meyvedir .Ancak Kızıl Elma sembolleştirilmesinin elmaya değil,Eski Türkler de Güneş ve Ay’ı anlatan kızıl topa dayandığı düşünülür.Bu top ”muncuk”adıyla bayrak ve tuğların tepesini süslemiş ve bazen zaferin işareti bazen hakimiyetin sembolü,bazen de fethedilmek üzere hedef seçien yeri ifade etmiştir

İstikamet Kızıl Elma diyen asker ardından vataşlara merakla ”Kızıl elma Nedir?iKızıl Elma Ülkğsğ ne demek sorularını araştırmaya başladılar.Kızıl Elma Afrin operasyonu öncesin de Diriliş Ertuğrul’da ekrana gelmişti.

Diriliş Ertuğrul’un 101.bölümünde Ertuğrul Bey Hedefin kızıl Elma olduğunu açıklamıştı .Afrin Operasyonunun cumartesi akşamı 17:00 başlamasının ardından halk yaşanan gelişmeleri yakından takip etmeye başladılar

Kızıl Elma nedir neresi, İstikamet Kızıl Elma ne demek soruları araştırılıyor. Vatandaşlar Kızıl Elma Ülküsü ile ilgili bilgileri merak ediyorlar. Zeytin Dalı Harekatı tüm hızıyla devam ediyor. Harekata katılan bir Mehmetçik’in muhabirin “İstikamet neresi?” sorusuna verdiği cevap sosyal medyayı salladı. Afrin operasyonunun cumartesi akşamı 17.00’da başlamasının ardından vatandaşlar yaşanan gelişmeleri yakından takip etmeye başladılar. Kızıl Elma, Türk mitolojisinde Türkler ve de özellikle Oğuz Türkleri için üzerinde düşünüldükçe uzaklaşan ancak uzaklaştığı oranda cazibesi artan ülküler veya düşleri simgeleyen bir ifadedir. Türk milliyetçiliğinin önemli sembollerinden birisi olan Kızıl Elma imgesi, Türk devletleri için bir hedefi ve amacı simgeler. Ulaşılması gereken bir yeri, fethedilmesi gereken bir beldeyi ifade ettiği gibi kimi zaman bir devlet kurma idealini, kimi zaman cihan hakimiyeti idealini, kimi zaman da Türk birliği idealini ifade etmiştir. Kızıl Elma sembolleştirilmesinin elmaya değil, Eski Türklerde Güneş ve Ay’ı anlatan kızıl topa dayandığı düşünülür.

 

Ekleyen : - Tarih: 23 Ocak 2018 - 6:48 PM - Okunma Sayısı :
chat, chat siteleri Google
chat, chat siteleri

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz
Sehirlersohbet

SehirlerSohbetSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

sehirler sohbet

Kajunun FaydalarıSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız

Nergıs

23 Ocak 2018 - 7:22 PM

Kızılelma oldu bir güzel Cennet:
Oradan Turan’a yağdı saadet.

Ey Tanrı icabet kıl bu duaya:
Bizi de kavuştur Kızılelma’ya!…Sohbet haber