Mardin sohbet siteleri Sohbet, Chat, Sohbet Siteleri
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Mardin sohbet siteleri

Anasayfa > Sohbet Chat > Mardin sohbet siteleri

şehilersohbet

Mardin sohbet siteleri

Mardin ili, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin Dicle Bölümü’nde bulunan bir ildir. Suriye ile sınır komşusudur. 2009 yılı verilerine göre nufusu 737.852’dir.

Mimari, etnografik, arkeolojik, tarihi ve resim dşayetleri ile zamanın durduğu izlenimini veren Güneydoğunun şiirsel şehirlerinden biridir. Mardin farklı dini inanışlar paralelinde, sanatsal açıdan da tarihi dşayeti olan camiler, türbeler, kiliseler, manastır ve aynısı dini eserler barındırmaktadır. Mardin, İpek Yolu güzergahında olup, ilde beş han ve bir kervansaray mevcuttur.
Türkiye’deki en farklılaşmış nüfusa sahip illerinden biridir. İlde Kürtler,Hıristiyan Süryaniler, Sünni Araplar,Türkler, Yezidi-Kürtler ve Ermeniler yaşamaktadır.keyifli Zaman içinde Süryani ve Yezidi nüfusu göçler nedeniyle azalmıştır. Lübnan’ın başşehri Beyrut’ta Mardin ve Midyat bölgesinde az sayıda Süryani yaşamaktadır. Bölgede çoğu Süryani Manastırı ve Kilisesi vardır: Deyrulzafarân Manastırı, Mor Gabriel, Mor Yakub ve Meryem ana Kilisesi.
Mardin ismi ile ilgili değişik rivayetler vardır. Kelimenin Farsça, Yunanca, Arapça ve Süryanice olduğu söylenmektedir.
Sitemizde sohbet siteleri arasında ilk sıralarda olması nedeniyle sizide aramızda görmek isteriz
Kanallarımızda Bulunan Oplarımız size seviyeli bir chat imkânı sağlamak adina yetkilidirler. Öneri ve arzularıniz var ise, Çekinmekyiniz rahat bir biçimde iletiniz. Kanallarımız genel kısmında olan hareket, tavır ve davranişlar, içinde bulunduğunuz aktif olduğunuz zaman değerlendirilerek, bu yolla sizler de yetkili olabileceksiniz.
Mardin’deki ilçe sayısı 10, belediye sayısı 31, köy sayısı 579’dur.
Mardin (merkez)
Dargeçit
Derik
Kızıltepe
Mazıdağı
Midyat
Nusaybin
Ömerli
Savur
Yeşilli
Sohbet siteleri arasında Şehirler sohbet önemli bir yer tutmaktadır Mardin Şehrimizinde bulunan bay bayan arkadaşlar bulmak isteyenlere yönelik bir sitedir

Mardin sohbet siteleri ne Ekleyecek Olursak Sizin için hazirlanan hepsi birbirinden farklı oyun odalarımızla boş vaktinizi değerlendirir iken, diğer oyuncularla tatlı bir rekabete girebilirsiniz. Chat odaları ziyaretçilerimiz için tasarlanan canlı radyo yayınını dinliyerek de, Sohbetlerinizi keyifli hale getirebilceksiniz.Dilerseniz Online internet Radyomuzda Dj olabilir yayin yapabilirsiniz.Bizleri Tercih Ettiginiz için Sonsuz Teşekürlerimizle,

Ekleyen : - Tarih: 20 Haziran 2017 - 10:51 AM - Okunma Sayısı :
chat, chat siteleri Google
chat, chat siteleri

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Spor Toto Süper Lig Puan DurumuSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

şehirler sohbet

Kanal Şifresini Girme KomutuSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

CevabınızSohbet haber