Meral Akşener Kimdir ? Sohbet, Chat, Sohbet Siteleri
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Meral Akşener Kimdir ?

Anasayfa > Biyografi > Meral Akşener Kimdir ?

Sehirlersohbet Meral Akşener Kimdir? diyen tüm sohbet kullanıcılarının merak ettiği o ismi araştırıp biyografisini sunarak 24 haziran cumhurbaşkanlığı seçimin de oyumuzu kime ve ne sebeple ne kadar siyasi parti başkanlarını tanıyoruz sorularından bir nevi kurtarmaya çalışmak hedefi ile hazırladığımız makalemizi sohbet seven dostlarımızla paylaşıyoruz.

Meral Akşener Kimdir ? 

 

Türkiye de uzun yıllar siyasi parti mücadelesi ve seçim öncesi telaşlar hızla devam ediyor . Aynı zamanda türk siyasetin de yeni bir soluk getiren iyi parti başkanı meral akşener kimdir? Uzun yıllar Milliyetçi Hareket Partisi’nde siyasi mücadelesini sürdüren ve geçtiğimiz aylarda MHP çatısından ayrılan Meral Akşener yeni bir parti kurarak seçimlere adaylığını koydu .

Peki Meral Akşener Kimdir? Meral Akşener Kaç yaşında , Meral Akşener nereli? Meral Akşenerin Parti ismi nedir?

Eski Milliyetçi Hareket Partili Meral Akşener, uzun bir süredir merak ve heyecan ile  beklenen yeni partisinin adını resmen açıkladı.

Habertürk’te katıldığı bir programda soruları yanıtlayan Koray Aydın, yeni partinin herkesi kucaklayacağını söylerken parti adıyla ilgili olarak “Birçok şey üzerinde çalışıyor ama. Merkez Demokrat Parti olarak bir amblem çalışması var” dedi.

Meral Akşener (d. 18 Temmuz 1956; Gündoğdu, İzmit), Türk tarihçi ve siyasetçi, eski Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili ve eski İçişleri Bakanı. 1995 ve 1999 Türkiye genel seçimlerinde Doğru Yol Partisi (DYP) milletvekili olarak meclise giren Akşener, 1996 ve 1997 yılları arasında Necmettin Erbakan tarafından kurulan koalisyon hükümeti’nde İçişleri Bakanlığı görevini sürdürmüştür. 2007, 2011 ve Haziran 2015 Türkiye genel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) milletvekili olarak meclise girmiştir. Kasım 2015 genel seçimlerinde partisinden milletvekili adayı gösterilmemiştir.

Erken yaşamı ve kariyeri

Selanik’ten Kocaeli’ye göç eden bir ailenin kızı olan Meral Akşener 18 Temmuz 1956 tarihinde Tahir Ömer Bey ve Sıddıka Hanım’ın çocuğu olarak Kocaeli’nin İzmit ilçesine bağlı Gündoğdu köyünde doğdu. 1974 yılında Bursa Kız Öğretmen Lisesi’ni tamamlamasının ardından 1979 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nden mezun oldu. 1979 ve 1982 yılları arasında öğretmen olarak çalışan Akşener, 1982 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Kocaeli Mühendislik Fakültesi’nde araştırma görevlisi oldu. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde doktora ve yüksek lisans yaptı. Kocaeli Üniversitesi’nde İnkılap Tarihi Bölüm Başkanlığı görevinde bulundu. Zübeyde Hanım Şehit Aileleri Vakfı’nın kuruluşunu gerçekleştirdi ve başkanlığını yaptı.

 

Ülkemiz adına Meral Akşener kimdir? sorusuna kısa ve öz cevaplar bularak siz sohbet odaları kullanıcılarıyla paylaştık . Önümüz deki 24 Haziran 2018 başkanlık seçiminde vatanıma,milletime en faydalı olacağı kişinin olmasını dilerim

 

 

 

Ekleyen : - Tarih: 24 Nisan 2018 - 7:15 PM - Okunma Sayısı :
chat, chat siteleri Google
chat, chat siteleri

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Ahmet Şafak Sevilen ŞarkılarıSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

İlk buluşmaSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

Düğün Maliyeti Ne KadarSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız

KaRoN

24 Nisan 2018 - 8:36 PM

Meral akşener iyi partinin kurucularından mhpnin bir versiyonu siyaset karışık iş herkeze vatana hizmet etme imkanı versin rabbim hakeden hak ettigi yerde bence yazı güzel olmuş siyasi hayatında başarılar meral akşener …..

Miyo

24 Nisan 2018 - 11:38 PM

Allah hayırlısı neyse onu versin merak akşener başarılar

Ece

25 Nisan 2018 - 2:37 PM

IYI’ ler herzaman kazanmali sehirlersohbet ailesininde tum IYI’liklere guzelliklere imza atmasi dilegiyle 😁basarilar.

yalcin Sehirlersohbet

26 Nisan 2018 - 4:06 PM

Meral Akşener 20 senede gezmediği parti kalmadı. Övmediği insan ve terörist kalmadı. 40 oyum olsa birini buna vermem.

ank

27 Nisan 2018 - 5:17 PM

Bunlar icin her yol mubah.Allah ulkeme Muhsin Baskan gibi gercekten Vatan sevdalisi liderler nasip etsin.Her kabin seklini aliyorlar almasinada unuttuklari vatandas artik yemiyor.Sohbet haber