Mıhlama nasıl yapılır Sohbet, Chat, Sohbet Siteleri
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Mıhlama nasıl yapılır

Anasayfa > Yemek Tarifleri > Mıhlama nasıl yapılır

Tadını gerçek Trabzon peyniri ve ince mısır unundan almış olan mıhlama, (muhlama diye de bilinir, Trabzon taraflarında kuymak ismiyle yapılmaktadır).Karadeniz’i görme sebebiniz olabilir.

Doğru ürünleri bulup ve tarifi de doğru bir şekilde uyguladıktan sonra evde de mıhlama ya da diğer adıyla kuymak hazırlayıp, kahvaltı sofranızı şölene çevirmeniz mümkündür. Ekmekler kesilsin, çaylar demlensin.

Malzemeler Şunlardır:

4 yemek kaşığı tereyağı olmalı
4 yemek kaşığı mısır unu olmalı
2 su bardağı dolusu su olmalı
300 gram trabzon peyniri olmalıdır.

İşin püf noktası şudur:

İnce çekilmiş ve taze mısır ununun yanı sıra kazeini (süt köpüğü) alınmış olan sade yağ olarak da bildiğimiz tereyağını  kullanmanız mıhlamanın tadını arttırmış olacaktır.

Pişirme Önerisi şu şekildedir:

Su yerine süt kullanmayı tercih etmeniz mümkündür.Trabzon peyniri yerine ise eriyebilen çeçil peynirinide kullanmamız mümkündür.

Nasıl Yapılır?

Tereyağını tavaya  koyun. Kısık ateşte fokurdayana kadar eritmeye devam edin..

Azar azar mısır unu ilave ederek, tahta bir kaşıkla mısır ununu kavurmaya başlayalım.

Mısır unu renk aldığında suyumuzu ilave edelim.

Kaynayan suda şişmiş olan mısır ununa tel tel ayırdığınız Trabzon peynirini ilave ederek , karıştırmaya devam edin.

Mıhlamayı arada karıştırarak kısık ateşte pişirmeye devam edelim. Tereyağı üzerine çıktığında ve renk aldığında ocaktan indirdiğimiz mıhlamayı bekletmeden sıcak olarak servis edelim. Sevdiklerimizle paylaşalım.

Önerilen servis şekli:

Tereyağının donmaması için sıcak sıcak bekletmeden servis etmemiz gereklidir.

güzel kızlarla sohbet yapmak güzel kızlarla mobil sohbet, güzel kızlarla mobil chat yapmak için üniversiteli kızlarla sohbet yapmak, mobil sohbet, yapmak, chat, kızlarla üniversite sohbetleri yapmak rus kızlarla sohbet sehir sohbetleri yapmak için üniversite mobil sohbet üniversite mobil chat üniversiteli kızlarla mobil sohbet üniversite sohbetleri üniversite chatleri üniversiteli kızlarla mobil chat rus kızlarla mobil sohbet, rus kızlarla mobil chat mobil sehir sohbetleri mobil sehir chatleri yapmak kameralı sohbet,görüntülü sohbet, geveze sohbet,kelebek sohbet gizemli sohbet mobil geveze sohbet mobil kelebek sohbet mobil kameralı sohbet mobil görüntülü sohbet mobil gizemli sohbet için sizleri sehirlersohbet.com adresimize bekliyoruz.sohbet ve chat kanallarımızda sohbet edebilirsiniz evli bayanlarla sohbet evli bayanlarla mobil sohbet chat siteleri mobil chat siteleri almanya sohbet mobil almanya sohbet fransa sohbet mobil fransa sohbet sanal sohbet mobil sanal sohbet  yapmak için yeni insanlarla tanışıp arkadaş olabilirsiniz. radyoda müzik dinleyebilirsiniz.oyun kanallarımızda dilediğiniz kanalda dilediğiniz türden oyunlar oynayabilirsiniz.Güzel sohbetler dileriz.sehirlersohbet.com

Etiketler : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Ekleyen : - Tarih: 02 Şubat 2017 - 6:26 AM - Okunma Sayısı :
chat, chat siteleri Google
chat, chat siteleri

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Evde yoğurt mayalamanın püf noktalarıSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

hakkari-sohbet-siteleri

Hakkari Sohbet SiteleriSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

Oyun sohbetSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız

ASLI

02 Şubat 2017 - 10:05 AM

Gorunusu ve sunumu guzel gozukuyor yazanin yuregine emegine saglik bu guzel lezzeti evinde yapip yiyenlerede afiyet olsun.

NazLi

21 Şubat 2017 - 1:25 PM

Kaannnn rize peyniri olcak özel, cok severim tskler ):)Sohbet haber