Neden Öpüşürken Sağa Doğru Eğiliriz Sohbet, Chat, Sohbet Siteleri
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Neden Öpüşürken Sağa Doğru Eğiliriz

Anasayfa > Kadınca > Neden Öpüşürken Sağa Doğru Eğiliriz

Sehirlersohbet Neden Öpüşürken Sağa Doğru Eğiliriz diye sorarak ilginç bilgiler sunmaya devam ediyor .

Kadınca olarak paylaşacağımız bu başlık da ki konu dikkatinizi çekmemiştir.Sohbet odaları kullanıcıları olarak bu soruyu gündeme taşıdık ve araştırdık .

Her haraketimizin, attığımız her adımın fark etmiyor olsak da Neden Öpüşürken Sağa Doğru Eğiliriz  diyerek aslında her hareketimizin bir anlamı olabileceğini nedeni olabileceğini düşündük .

Dikkat ettiniz mi hiç Öpüşürken Sağa Doğru Eğiliriz  sadece tek bir yöne doğru eğiliyoruz. peki neden olabilir sizce yorum bırakabilirsiniz gerçi okuduktan sonra haberimizi , fikriniz değişecektir.

Bir çok kişinin de bildiği üzere  beyin sağ ve sol olmak üzere iki lobdan oluşur. Bu iki lobun da kendine yakışır mı has mı bilemicem özellikleri var   Hangi lobu daha baskın kullandığınız da dil öğrenmenize ya da daha baskın kullandığınız elinizi seçer.

Çağımız da Gelişen teknoloji ile birlikte davranış testleri artık iletişim kurma biçimlerimizi, hiç fark etmeden yaptığımız en ufak ve  basit hareketimizi bile açıklayabiliyor. Bu hareketlerimizin içinde kafamızı hangi yöne doğru çevirmemiz bile var. Bu dönüş hareketlerimizin birçoğu da aslında bebeklik döneminde oraya çıkar. Örneğin bebekken  genel olarak kafasını sağ tarafa döndürme eğilimindedir. Peki neden öpüşürken sağa doğru eğiliriz? Dünyaca ünlü bilim adamlarının yapmış olduğu araştırmalara göre bu içgüdüsel sağa dönüş eğilimi öpüşürken de geçerli. Dikkat edin, birini dudağından öperken, iki kişinin de kafası sağa doğru eğilir. Peki bu durum içgüdüsel mi yoksa insanlar bu şekilde öpüşmeyi mi öğreniyor? Ya da sokakta, filmlerde ve dizilerde gördüğünüz çiftleri hayal edin. Bu çiftler öpüşürken toplumu mu yansıtıyor, yoksa toplumu mu etkiliyor?

 

Yapılan araştırmalara göre sokakta ya da ekranlarda gördüğümüz çiftlerin öpüşmenize dair hiçbir etkisi yok. Çiftlerin çoğu solak olsa dahi öpüşürken kafasını sağa eğiyor. Sola doğru eğilmeye çalıştıklarında ise ortaya garip bir elektrik çıkıyor.

peki bizde burada şunu anlıyor olabiliriz  Hiçbir sosyal görüşümüz, alışkanlıklarımız veya dünyayı algılayış biçimimiz içgüdülerimizi etkilemiyor.

Öpüşürken sağa doğru eğilme eğilimi beynimizin loblarının iş bölümüyle alakalı, tıpkı sağlak ya da solak olmak gibi. Bu yüzden yüksek ihtimalle duygularımız ve karar verme mekanizmamızın olduğu loba doğru eğiliyoruz.

Siz öpüşürken sola doğru eğiliyorsanız, küçük bir azınlıktasınız demektir. Ama merak etmeyin, öpüştüğünüz kişi gerçekten öpüşmekten memnunsa, bir yolunu bulacaktır.

 

Ekleyen : - Tarih: 19 Şubat 2018 - 7:28 PM - Okunma Sayısı :
chat, chat siteleri Google
chat, chat siteleri

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Acınızın Üzerini KapatmayınSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

Kayseri Sohbet Ve Chat OdalarıSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

En çok söylenen yalanlarSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

CevabınızSohbet haber