Nuray Hafiftaş kimdir? Sohbet, Chat, Sohbet Siteleri
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Nuray Hafiftaş kimdir?

Anasayfa > Biyografi, Haberler > Nuray Hafiftaş kimdir?

Sehirlersohbet Nuray Hafiftaş kimdir? Ünlü türk halk müziği sanatçı Nuray Hafiftaş sehirlersohbet sohbet odaları kullanıcıları için özel içerikleriyle size kendisin tanıtmaya çalışacağız. Nuray Hafiftaş Kolon kanseri ve karaciğer kanseri teşhisi konulmuştu. Günlerdir hatta uzun bir süredir tedavi altında olan Nuray Hafiftaş Geçtiğimiz günlerde çok sevdiği ülkesine gözlerini yumdu , peki ; yaşam savaşını kaybederek hayata gözlerini yuman nuray hafiftaş kimdir ? Aslında nerelidir ? nereli ve kaç yaşında dır ? Aşağıda uzunca anlatıcağımız Nuray Hafiftaş Kimdir ? detaylı biyografisi sohbet okucuları sizlerle

Nuray Hafiftaş kimdir?

Türk Halk Müziğinin yeşil gözlü prensesi, olarak anılan Nuray Hafiftaş’a kanser teşhisi konulmuştu. Temmuz ayında tehlikeli bir o kadar büyük  bir ameliyat olan Nuray Hafiftaş, karaciğer için kemoterapi tedavisi uzun bir süredir devam ediyordu . Türk halk müziğine 100’e aşkın beste bırakan 53 yaşındaki usta sanatçı uzun bir zamandır kanserle mücadele ediyordu. Aylardır çok şiddetli derecede ağrılar çeken Nuray Hafiftaş, kendisini seven fanları,hayranları devamlı dua istiyordu. Ne yazık ki  tedavi altında olan Nuray Hafiftaş’ın hayatını kaybettiğini üzülerek sohbet odaları kullanıcılarına bildiriyoruz  Nuray Hafiftaş’ın yakın dostu Müşerref Akay, Nuray Hafiftaş’ın bu sabah saatlerinde yoğun bakım ünitesine yatırıldığının açıklamasını gerçekleştirmişti. Ancak Nuray Hafiftaş yaşam savaşını kaybederek hayata gözlerini yumdu. Peki, vefatının ardından sevenlerini yasa boğan Nuray Hafiftaş kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşındadır? İşte, Nuray Hafiftaş kimdir ? detaylı biyografisi…

Kolon ve Karaciğer kanseri teşhisi konulan 53 yaşındaki Nuray Hafiftaş’ın rahatsızlığı Facebook sayfasında paylaştığı hastane fotoğrafıyla ortaya çıktı. sevenlerini bir an umutlandıran nuray hafiftaş güzelliğini, ve umudunu hiç kaybetmedi yaza albüm çalışmamız var diyordu .

Fotoğrafın altına “Kemoterapiye devam… Allah tüm hastalara şifalar versin inşAllah. Hayırlı kandiller” notunu düşen Hafiftaş Temmuz ayında ameliyat olmuştu.

 

HAYATIM BİR ANDA TEPE TAKLAK OLDU…

Kanser hastası  olduğunu öğrenen Nuray Hafiftaş yaşadığı bu mücadeleci ve zor günleri şu sözlerle anlatmıştı: Hayatım bir anda tepe taklak oldu. Ben normalde çok pozitif bir insanım. İlk tedaviye başladığım süreçte çok yoruldum çünkü çok yoğun bir şekilde kemoterapi alıyordum. Ancak buraya adım atar atmaz doktorumun hastalığım hakkındaki detaylı bilgi paylaşımları beni çok mutlu etti. Buraya büyük bir mutlulukla geliyorum.

 

 

NURAY HAFİFTAŞ KİMDİR?

Nuray Hafiftaş, 8 Ağustos 1964 yılında Çıldır’da doğdu. İlkokulu Taksim’de okudu.

İTÜ Devlet Konservatuarı’nı bitirdikten sonra İstanbul Belediye Konservatuarı İcra Heyetinde 4 yıl kadrolu devlet sanatçısı olarak çalıştı.

Aynı yıllarda İstanbul Radyosu’nda da sözleşmeli sanatçı olarak 4 yıl çalıştı.

Şimdiye kadar birçok albüm çıkaran sanatçının 100’ü aşkın söz ve bestesi kendisine ait olan eserleri var.

Bunlardan “Ayrılık Nikahı”, “Yalan Dünya” ve “İsyan Ediyorum”u Kibariye, “Hasret” ve “Gurbet”i ise İzzet Yıldızhan okudu. Sanatçının son albümünde ise kendisine ait Be Hey Gafil ve “Yavrular isimli iki bestesi bulunuyor.

Türk Halk Müziği’nin çağdaş, otantizm’e asla ihanet etmeyen ama teknoloji’ye açık bir neferi oldu. Zaman oldu kendi kulvarında birlikte yarıştıkları meslektaşlarının albümlerinde vokal yapacak kadar alçak gönüllü ve özverili oldu.

Nuray Hafiftaş’ın Türk Halk Müziği klasik sanatçıları literatürüne girmesine neden olan özellikleri kuşkusuz sadece bunlar değil. “Eyvah Gönül” de ürettikleri eserlerden biri.

Star Prodüksiyon etiketiyle piyasaya çıkan ‘Yazı Bir Dert Kışı Bir Dert’ isimli son albümünün prodüktörlüğünü Yusuf Savaş üstlendi. 12 eserden oluşan bu albüm yaklaşık dört yıl aradan sonra çıktı.

 

Sehirlersohbet kullanıcıları olarak sohbet seven arkadaşlarımızla beraber , Allah önce sevenlerine sabır versin ve türk halkının bu derece önemsediği sevdiği sanatçımız Nuray Hafiftaş’a rahmet diler mekanın Cennet olmasını ümit ederiz.

Ekleyen : - Tarih: 15 Şubat 2018 - 8:50 PM - Okunma Sayısı :
chat, chat siteleri Google
chat, chat siteleri

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz
Şehirler sohbet sohbet-chat

Facebook Hakkında BilğiSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

Erkeklerin Yalan Söylediğini Nasıl Anlarız?SehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

Mıhlama nasıl yapılırSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız

Sultan Ana

15 Şubat 2018 - 11:48 PM

Nurlar içinde yatsın nuray hafiftaş akp hukumeti yeni kurulduğun da konserler verirdi şölenler deSohbet haber