Nutella kansermi yapıyor Sohbet, Chat, Sohbet Siteleri
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Nutella kansermi yapıyor

Anasayfa > Haberler > Nutella kansermi yapıyor

Sabah kahvaltılarında birçok insanın kullandığı ve vazgeçilmez bir besin olan Nutella hakkında ortaya çıkan haberler herkesi korkuttu. Nutella’da tesipt edilen palmiye yağı nedeniyle Avrupa Gıda Güvenliği Otoritesi flaş bir açıklama yapmıştır. Yaptığı açıklamada Nutella kansere davetiye çıkartıyor demiştir. Peki Nutella kaldırılacak mı? Nutella kanserojen madde mi içeriyor? Palmiye yağı nedir ve neden zararlıdır? Nutella ile ilgili son gelişmelere haberimizin içeriğinde okuyabilirsiniz. İşte detaylar…üniversite sohbetleri,üniversiteli kızlarla sohbet,değişik konularda sohbet ve chat,sehir sohbetleri yapmak için sizleri sehirlersohbet.com adresine bekliyoruz.
NUTELLA KANSEROJEN Mİ? KALDIRILACAK MI?

Palmiye yağı ile ilgili yapılan araştırma sonucu 2016 yılında Avrupa Gıda Standartları Ajansı (EFA), 200 derece üzerinde ısıtılan palmiye yağının diğer bitkisel yağlardan daha tehlikeli olduğunu açıklamıştır.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), FAO ve FDA da aynı EFA gibi riske dikkat çekmiş fakat gıdalarda kullanılmasına bir kısıtlama getirmemiştir. EFSA’nın raporunun ardından İtalya’da baskı artıştır ve Coop süpermarket zinciri ve unlu mamuller üreticisi Barilla ürünlerinden Palmiye yağını çıkarmıştır.

Ferrero şirketi ise lezzetinin değişeceği gerekçesiyle dünyaca meşhur Nutella isimli çikolata-fındık ezmesi ürününde palmiye yağını kullanmaya devam etmiş fakat İtalya’ daki satışlarının son 12 ayda % 3 düşmesi üzerine palmiye yağını savunan reklâm kampanyaları düzenlemeye başlanmıştır.

Nutella, Ferrero’ nun en önemli ürünü, şirketin senelik 10 milyar euro’yu bulan satışlarının beşte biri Nutella’ dan geliyor. Unilever ve Nestle gibi gıda üreticileri de palmiye yağını birçok üründe kullanmaktadırlar.

Ancak artan kamuoyu baskısı karşısında bu kez de marketler palmiye yağı kullanılan Nutella’ları raflarından  indirmeye başlamışlardır.

güzel kızlarla sohbet yapmak güzel kızlarla mobil sohbet, güzel kızlarla mobil chat yapmak için üniversiteli kızlarla sohbet yapmak, mobil sohbet, yapmak, chat, kızlarla üniversite sohbetleri yapmak rus kızlarla sohbet sehir sohbetleri yapmak için üniversite mobil sohbet üniversite mobil chat üniversiteli kızlarla mobil sohbet üniversite sohbetleri üniversite chatleri üniversiteli kızlarla mobil chat rus kızlarla mobil sohbet, rus kızlarla mobil chat mobil sehir sohbetleri mobil sehir chatleri yapmak kameralı sohbet,görüntülü sohbet, geveze sohbet,kelebek sohbet gizemli sohbet mobil geveze sohbet mobil kelebek sohbet mobil kameralı sohbet mobil geörüntülü sohbet mobil gizemli sohbet için sizleri sehirlersohbet.com adresimize bekliyoruz.sohbet ve chat kanallarımızda sohbet edebilirsiniz evli bayanlarla sohbet evli bayanlarla mobil sohbet chat siteleri mobil chat siteleri almanya sohbet mobil almanya sohbet fransa sohbet mobil fransa sohbet sanal sohbet mobil sanal sohbet  yapmak için yeni insanlarla tanışıp arkadaş olabilirsiniz. radyoda müzik dinleyebilirsiniz.oyun kanallarımızda dilediğiniz kanalda dilediğiniz türden oyunlar oynayabilirsiniz.Güzel sohbetler dileriz.sehirlersohbet.com

Etiketler : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Ekleyen : - Tarih: 20 Ocak 2017 - 9:52 PM - Okunma Sayısı :
chat, chat siteleri Google
chat, chat siteleri

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Hafta Sonu Hava DurumuSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

Başarının Sırrı Nedir

Başarının Sırrı NedirSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

En Güzel Kız Çocuk isimleri ve AnlamlarıSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

CevabınızSohbet haber