Pkk 'ya Hava Operasyonları Sohbet, Chat, Sohbet Siteleri
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Pkk ‘ya Hava Operasyonları

Anasayfa > Haberler > Pkk ‘ya Hava Operasyonları
Şehirler Sohbet

Pkk ya Hava Operasyanlorı

Pkk ‘ya Hava Operasyonları

Son üç gündür sınır dışına yapılan hava operasyonlarında Suriye’ deki daeş ( işid) hedeflerini vuran Türk Hava Kuvvetleri  aynı anda Irak ‘da bulunan pkk kamplarını vurdu..

75 adet savaş ucagının katıldıgı hava operasyonda 50 adek f-16 savaş ucagı ve 25 adet f-4 savaş uçagının katıldıgı hava haraketında 155 sorti yapan uçaklar 400 e yakın hedefe 300 adetten daha fazla bomba ve modern, klasik bombalar kullanıldı.

Pkk ‘ya Operasyon

Kuzey Irakta pkk hedeflerine uçaklarla yapılan operasyonda sınır dışındaki pkk kamplarına operasyon yapıldı ilk gecede uçaklar iki kez kalkan uçaklar hedefleri hatasız vurdu. Genel Kurmay yaptıgı ve paylaştıgı operasyonlarla ilgili görüntülerle ayrıntılı bilgi verdi aynı zamanda Nato ve Koalisyon güclerine ayrıntılı bilgi vererek operasyon hakkında bilgilendirmeler yaptı, aynı zamanda operasyon anını  Başbakan Ahmet Davutoglu  bizzat izleldi.

İşide Operasyon

Aynı zamanda ilk önce İşid operasyonu yapıldı Türkiye ve Suriye sınırındaki İşid karargahları ve İşid toplantı merkezleri vuruldu.Diyarbakır’daki ilk operasyonla eş zamanlı olarak Kilis karşısındaki IŞİD mevzileri hedef alındı. Etkin şekilde Lazer güdümlü bombaların kullanıldgı ve Fırtına obüsleri ve ateş destek sistemleri ile gerçekleştirilen operasyon kapsamında belirlenen üç IŞİD hedefi vuruldu. Kaynaklar, TSK unsurlarının Kuzey Suriye’deki Tugali, Karakuburi, Yeniyaman ve Saran’daki mevzilerin hedef alındığına işaret etti.

Şehirler Sohbet

pkk ya hava operasyonu

Operasyonlar Sürecek

Operasyonların hali hazırda gerekli görülmesi ve daha sonra ön görülen durumlarda operasyonların hava  destekli sürmesi gündemde hali hazırda kara harekatı olmamasına karşı  duruma göre  kara harekatıda secenekler icinde..

Ekleyen : - Tarih: 26 Temmuz 2015 - 2:13 PM - Okunma Sayısı :
chat, chat siteleri Google
chat, chat siteleri

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Yoğurdun Faydaları Nelerdir?SehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

Evlilikte eşlerin beklentileriSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

CevabınızSohbet haber