Ramazan Bayramı'nda ulaşım yüzde 50 indirimli Sohbet, Chat, Sohbet Siteleri
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Ramazan Bayramı’nda ulaşım yüzde 50 indirimli

Anasayfa > Haberler > Ramazan Bayramı’nda ulaşım yüzde 50 indirimli

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Ramazan Bayramı süresince toplu taşımanın yüzde 50 indirimli olarak yapılmasına karar verdi.

STANBUL (İHA) – İBB, Ramazan Bayramı‘nın sorunsuz geçmesi için bir dizi tedbir de aldı. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Ramazan Bayramı süresince İETT otobüsleri, metrobüs, metro, tramvay, füniküler, şehir hatları vapurları ile İstanbul Otobüs A.Ş. ve özel halk otobüslerinde yüzde 50 indirimli olarak seyahat edilmesine karar verdi.

Buna göre vatandaşlar 3 gün sürecek bayramda toplu ulaşımdan yüzde 50 indirimli faydalanacak. İBB ayrıca Ramazan

Bayramı için bir dizi önlemler de aldı. İBB tarafından yapılan yazılı açıklamada, İETT, Ulaşım AŞ, İSKİ, itfaiye, zabıta başta olmak üzere Belediye’ye bağlı tüm kurumların tam zamanlı olarak vatandaşın hizmetinde olduğu belirtildi. Açıklamada, “İETT; arefe ve bayram günlerinde artacak yolcu yoğunluğuna paralel olarak otobüs sefer sayısını artıracak ve hizmetlerin aksamaması, normal ve ek seferlerin düzenli olarak yapılması için gereken bütün tedbirleri alacak.

Vatandaşlarımız İETT ile ilgili sorunlarını 444 1871 nolu telefona iletebilecekler. ULAŞIM A.Ş; bayram tatili süresince tam kadro ve tam filo hizmet verecek. Bayramın üç günü boyunca metro, hafif metro ve tramvay seferleri, öğleden önce seyrek, öğleden sonraları ise sıklaştırılarak gerçekleşecek. Vatandaşlar, her türlü sorun ve şikâyetlerini ULAŞIM A.Ş.’nin 444 00 88 nolu telefonuna ve www.istanbul-ulasim.com.tr adresine iletebilecek.

İSKİ; tüm İstanbul’da tam kapasiteyle su verecek. Olabilecek su arızası ve kanal tıkanmasıyla ilgili tedbirleri arttıracak olan İSKİ, nöbetçi ekip sayısını da artıracak. İstanbul genelinde su ve kanal tıkanmaları için Alo 185 ve 321 00 00 numaralı telefonlara müracaat edilebilecek. İtfaiye ekipleri her zaman olduğu gibi 24 saat görev başında olacak” ifadelerine yer verildi. Açıklamada ayrıca Sağlık Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi zabıta ekiplerinin de bayram sürecince denetimlerine devam edeceği belirtildi.

Etiketler :
Ekleyen : - Tarih: 21 Haziran 2016 - 11:29 AM - Okunma Sayısı :
chat, chat siteleri Google
chat, chat siteleri

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Tatlı SohbetSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

Mobil üniversite sohbetSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

Lahmacun Böreği TarifiSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

CevabınızSohbet haber