Renklerin Karakter Anlamları Nelerdir? Sohbet, Chat, Sohbet Siteleri
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Renklerin Karakter Anlamları Nelerdir?

Anasayfa > Magazin > Renklerin Karakter Anlamları Nelerdir?


Renksiz bir hayal kurabilir misin ? Hayatımızda bütün renklerin kaybolduğunu düşünsenize ? Siyahla beyazda dahil ! Evet düşünemediniz. İşte bu renkler sadece görsel olarak hayatımızda yoklar.Bu gün sizlere Bedava Sohbet Siteleri‘nde ve Ücretsiz Sohbet siteleri‘nde renkleri anlatacağız.  Psikolojik ve karakter anlamındada renklerin üzerimizde etkisi çok büyük.Şimdi bunları bir bir ele alalım.

1-KIRMIZI

   Kırmızı renkler içerisinde en güçlü iki renkten bir tanesidir. Ateş , tutku , aşk , romantizm , ihtiras ve bunların içerisinde en önemli olan ticari başarısıdır. Kırmızı aşırı çekicilik gösterdiğinden herkesin ilgi alanı olabilir. Kırmızı renk olan nesneler insanların daha çok dikkatini çeker.Kalıcı bir etkisi vardır.Aşk sembolüdür kırmızı. Romantizm anı yaşamak isteyenler kırmızı ve tonlarından asla vazgeçmezler. Kırmızı ticari başarıdır. Bakınız dünyada ki en ünlü markalara Coca Cola ve Mc Donalds  kırmızı simgeler üzerine amblemleri oluşturulmuştur. 

2-SARI

   Sarı renk geçiçi hevestir.Sarı renk karateristik özelliği taşıyan insanlar çevresine enerji saçarlar , günü birlik yaşarlar ve çapkındırlar. Sürekli değişiklik isterler. Kalıcı hiç birşey olmaz hayatlarında. Ticari Taksiler işte tamda bu yüzden sarıdır.Fast food mekanlarına bakarsanız genellikle sarı ve tonları ile masalar sandalyeler görürsünüz. Bundan dolayıdır ki yemeğinizi yediğiniz an rahat oturamazsınız. Ayrıca sarı renkle donatılmış evler , insanların sinirlenmesine neden olabilir.

3-MAVİ

    Mavi renk doğa rengidir. Huzur ve sakinlik verir. Öbür yandan ise üzüntüyü ve yalnızlığı ön plana çıkarır. Mavi iştah kapatır. Kilo almak isteyen kişiler kesinlikle maviden uzak durmalıdırlar. Mavi başarıyıda  beraberinde getirir. İş görüşmelerinde mavi tonlu elbiseler , işe alınma konusunda etkili olabilir. Havı renk huzur ve sakinlik verdiğinden okullarda sınıf içlerinde ki duvarların mavi olmasına özen gösterilir. Aksi taktirde 30 tane afacanı susturmak daha da zor olur.

4-YEŞİL

    Yeşil gücünü mavi gibi doğadan alır. Etrafıan pozitif enerji saçar.  İştah açıcı özelliği vardır.Batı ülkelerinde bir çok mutfak yeşil renklerle dizayn edilir. Yeşiz zeminler gözler için en rahat zeminlerdir. Yeşil zemin üzerine yazılan yazılar gözlere çok iyi gelir. Yeşilin pek olumsuz tarafı yoktur. Hastahaneler de  de yeşil ve mavi yeşil dizayna önem verilir.

5-SİYAH

Siyah kırmızı renkle beraber en güçlü iki renkten bir tanesidir. Romantizmin ana karakterini oluşturmaktadır. Siyah renk makamı ve gücü simgeler. Makam araçları bu yüzden siyah renklidir. Ayrıca siyah  üzüntü ve yas manalarınada gelir. Siyah korku verenlerin rengidir.  Her insan siyah rengi kaldıramaz. Ayrıca çok yoğun geçen bir günün ardından karanlık bir odada 2 saat uyumak bütün yorgunluğunuzu alır.

6-BEYAZ

Temizliği ,saflığı ve güveni simgeler. Hastanelerde doktorların beyaz önlük  giymesinin sebebi , hastalara güven vermektir. Bir çok dişmacunu reklamlarında beyaz önlüklü doktorları görürüz. Bize verilen mesaj önerdikleri ürünün güvenilir olduğunu göstermek isterler. Beyaz rengi seven insanlar iyi duygular besleyen insanlardır.

7-MOR

     İhitşam ve zirvenin rengidir. Hayal dünyasının en uç noktasıdır. Mor renklerin içerisinde en tehlikeli bir renktir. Kıyafetlerinde , ev dizaynlarında mor renge düşkünlük gösteren insanlarda intihar girişimleri sık rastlanmaktadır. Depresyona giren insanları özellikle mor renklerden uzak tutarlar. Mor doruk noktasıdır. Zor bir renktir.

8-KAHVERENGİ

İnsan özünün rengidir. yani toprağın rengidir.Muthiş bir enerjisi varıdır. Tarih ve sohbet rengidir. Kahve rengide beyaz gibi güvenilir bir renktir. Kahve rengi sohbet rengi olduğu için , kahve rengi ortamlar  insanları konuşturur. Ağzından laf almak istediğiniz arkadaşınızı kahve renkli bir ortama götürdüğünüzde , kendisini güvende hissedecek ve istediğiniz sözleri ondan alabileceksiniz.

9-Gri

    Tevazuluğu simgeler. Ciddiyet gerektiren bir renktir. bir çok insan için hüzünlü ve üzüntülü bir renk gibi algılansada , psikolojik özellliği asla öyle değildir. Diplomasi rengidir. Uzlaştırıcı ve arabulucu bir renkir.

Ekleyen : - Tarih: 31 Mart 2018 - 4:23 PM - Okunma Sayısı :
chat, chat siteleri Google
chat, chat siteleri

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz
bebek suveterleri

Bebek SuveterleriSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

7 adımda başarıSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

Dost ve Arkadaş Arasındaki FarkSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız

helloween

31 Mart 2018 - 4:41 PM

renklere göre yorumlar çok güzel olmuş benim favori rengim mavi doğa huzur ve sakinlik özellikleri tam istediğim gibi bir renk 🙂 herkese hayırlı günler

KaRoN

31 Mart 2018 - 9:01 PM

Uç kuruş fazla olsun kırmızı olsun benim rengim kırmızı olsun güzel yazı teşekkurler

Adile Nasit

31 Mart 2018 - 9:03 PM

Tek renk abicim siyah beyaz diyorum baska bisi demiyorum emeklerine saglik guzel tespitler bulunmussunuz renkler birer tutku tek tutkum siyahim beyazimmmSohbet haber