Sanal Aşk mı Hayali Aşk mı Sohbet, Chat, Sohbet Siteleri
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Sanal Aşk mı Hayali Aşk mı

Anasayfa > Sohbet Chat > Sanal Aşk mı Hayali Aşk mı

şehirlersohbet

 

Sanal Aşk mı Hayali Aşk mı

 

Sanal mı hayali aşk mı siz karar verin …Adını da siz koyun. Ben size bırakıyorum…

Kimilerine göre sanal aşk diye bir şey yoktur. ‘’Bir insan nasıl olur da hiç görmediği , dokunamadığı , teninin sıcaklığını hissetmediği birine aşık olabilir ?’’ derler. Bazılarıysa ; ‘’Sanal aşk aslolan aşktır çünkü karşınızdakinin fiziğine değil; duygularına , düşüncelerine hatta fikirlerine aşık olursunuz ‘’ diyerek sanal aşkı sonuna kadar desteklerler..

Sanal mı yalan mı olduğunu bilmediğimiz; profilindeki resmin bile ona ait olup olmadığından emin olamadığımız, adını şanını, hatta gerçekte yaşadığı şehrin hangisi olduğunu bile bilmediğimiz birine duyulan yakınlığın adı aşk( sanal aşk) olabilir mi sizce? Ya da gözler buluşmadan, eller birbirine dokunmadan yalnızca yüreklerle bir aşkı paylaşmak mümkün müdür acaba?

Aşk zaman ve mekan tanımaz. Onu ben de biliyorum. Biliyorum da sanalda aşk biraz karışık bir durum gibime geliyor. Bizler bir canlıyı mı seviyoruz yoksa onun yazdıklarını mı? Yalnızlıklarımızı oyunlarla sohbetlerle yamamaya iyileştirmeye çalışırken ; bize ekrandan ulaşan sözcükleri yazan bir robot olsaydı eğer , ona da mı aşık olacaktık bu durumda?

Hayal içinde ya da sanal bir alemde ; gerçeklik yaşadığımızı sanırken ; insan olmanın verdiği karşı konulmaz duygusallıkla, klavyeden göz bebeklerimize yansıyan bir sözcükle allak bullak olmamızı engelleyemezken , ekranın ötesindeki kişinin bize sadece bir nick kadar yakın oldugunu anımsamak hala mı aklımızı başımıza devşirmemize yaramıyacaktır?Hı? ne dersiniz? Silkinip kendimize gelme zamanı değimlidir o dem?

Normal hayatta bile , başlayan ilişkilerimizi sürdürebilmek güvenmek ve sahiplenmek onca zorken ; sanaldaki sohbetlerin , arkadaşlıkların( dostlukların demiyorum farkındaysanız..dost olmak yürek ister, emek ister çünkü…) aşka dönüştüğünü düşünmek hayal aleminde yaşamak değil de nedir acaba?

Belki karşınızdakinin doğru kişi olduğunu düşünürsünüz, abartılı olduğunu sanmıyorum belki onla sabahlarsınız da , hatta yaşamadım, tatmadım dediğiniz duyguları onunla tattığınızı sanırsınız çoğu zaman.Yıllardır örtbas etmeye çalıştığınız tepkilerinizin uyandığına şahit olursunuz birlikteyken . Hal böyleyken yine de aklınızın bir köşesinde beyninizi bir kurt misali kemiren bir şeyler olduğununun farkındasınız biliyorum!!! Değilmi? Yanılıyormuyum?

Çok iyi bildiğinize eminim. Birçok insanın ayni kaygıları yaşadığını da tahmin edebiliyorum.Kendinize (kendimize ) itiraf etmesek de her şeyin farkındayız aslında. Aşık olduğumuzu sandığımız kişinin istediği anda meçhullere karışıp izini kaybettirebileceğini çok iyi biliriz. İsterse eğer ona asla ulaşamayacağımızı da biliyoruz. Belki yanıbaşımızda, belki yan masada, olmadı rakip olarak masamızda ya da ortak olarak karşımızda oynarken hatta bizle sohbet ederken aslında onun aşık olduğumuzu sandığımız kişi olduğunu asla bilemeyeceğimizi de biliyoruz. Bize bir nick kadar yakın ya da bir nick kadar uzak olabileceği gerçeğini de kabullenmişken , bir kalemde bizi silebileceğini bile bile onla yatıp onla kalkmanın manası nedir sizce?Saçmaladığımızı bile bile ;sanalda oyun oynayıp sohbet etmek varken aşık olduğumuzu sandığımız kişiyi beklerken tüketilen ömre yazık değimli?

Hal böyle iken sanalda tanışıp ; görmeden, dokunmadan , hissetmeden yaşanılan bir birliktelik gerçek aşkla boy ölçüşebilirmi dersiniz?Bunca yazılana rağmen hala , ısrarla ben ‘’aşığım’’ ‘’ seviyorum’’ diyen varsa bize de susmak düşer.

Ekleyen : - Tarih: 20 Haziran 2017 - 11:36 AM - Okunma Sayısı :
chat, chat siteleri Google
chat, chat siteleri

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Erkeklerin Cinsel KorkularıSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

sehirler sohbet

Yeni Doğan Bebekte Göbek BakımıSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

sehirler sohbet sohbet chat

Sohbet Chat NedirSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

CevabınızSohbet haber