Sanat sohbet Sohbet, Chat, Sohbet Siteleri
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Sanat sohbet

Anasayfa > Edebiyat > Sanat sohbet

Vincent Van Gogh kimdir, Sanatıyla hayatı birbirinden ayırt edilemeyecek kadar içiçe geçmiş olan, çağının sanat anlayışını altüst ederek modern resimin gerçek manada kurulmasına öncülük etmiş olan büyük bir ressamdır.

Vincent Willem Van Gogh, 30 Mart 1853 yılında Hollanda‘da, Brenda’nın güneyindeki Groot-Zundert köyünde doğmuştur. Babası yoksul bir köy papazı, annesi Cornelia ise bir çiftçi kızıydı. Ailenin Vincent’ten başka Elizabeth, Anna ve Wil adında 3 kız ve Cor ve Theo adında 2 erkek çocuğu daha bulunmakta idi.

Vincent’in çocukluğu on iki yaşına kadar köyünde sürmüş, yalnızlık içinde tabiatla başbaşa geçmiştir. 16 yaşında, ilk önce La Hayde sonra Brükselde, üç sene sonra da Paris‘te Goupil Galerilerinin satış memuru olarak çalışmıştır.

Kardeşi Theo ile de bu yıllarda mektuplaşmaya başlamıştır. 1873 yılında aynı galerinin Londra şubesine geçmiş fakat buradan Paris’e taşınmıştır. Burada da galeri yöneticileri ile yaşadığı anlaşmazlıklar sonucu kovulduktan sonra tekrar 1876 yılında İngiltere‘ye geri dönmüştür. Burada düşük bir ücretle Ramsgate’te özel bir okulda öğretmenlik yapmıştır. Noel‘de ailesinin yanına dönmüş olduğunda babası gibi rahip olma tutkusuna kapılmış ve 1877’de Amsterdam Üniverstesi‘nin dinadamı yetiştirme seminerine giriş sınavına girmiş ama kazanamamış ve baba evine geri dönmüştür.Resim eğitimi almak isteyen Vincent, buradan ayrıldıktan sonra Brüksel’de ressam Ridden van Rappard‘la dostluk kurmuş ve ondan anatomi ve perspektif derleri almıştır. lakin bir süre sonra hastalanıp Etten‘e ailesinin yanına geri dönmüştür. Dinadamlığını bırakıp ressamlığı seçmiş olması, babasıyla arasının açılmasına neden olmuştur. Bu arada dul kuzeni Kee’ye aşık olan Vincent, ona evlenme teklif etmiş lakin reddedilmiştir.

güzel kızlarla sohbet yapmak güzel kızlarla mobil sohbet, güzel kızlarla mobil chat yapmak için üniversiteli kızlarla sohbet yapmak, mobil sohbet, yapmak, chat, kızlarla üniversite sohbetleri yapmak rus kızlarla sohbet sehir sohbetleri yapmak için üniversite mobil sohbet üniversite mobil chat üniversiteli kızlarla mobil sohbet üniversite sohbetleri üniversite chatleri üniversiteli kızlarla mobil chat rus kızlarla mobil sohbet, rus kızlarla mobil chat mobil sehir sohbetleri mobil sehir chatleri yapmak kameralı sohbet,görüntülü sohbet, geveze sohbet, mobil kameralı sohbet mobil görüntülü sohbet mobil kameralı chat mobil görüntülü chat geveze chat mobil geveze sohbet mobil geveze chat yapmak için sizleri sehirlersohbet.com adresimize bekliyoruz.sohbet ve chat kanallarımızda sohbet edebilirsiniz yeni insanlarla tanışabilirsiniz. radyoda müzik dinleyebilirsiniz.oyun kanallarımızda dilediğiniz kanalda dilediğiniz türden oyunlar oynayabilirsiniz.Güzel sohbetler dileriz.sehirlersohbet.com

Etiketler : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Ekleyen : - Tarih: 19 Şubat 2017 - 12:03 AM - Okunma Sayısı :
chat, chat siteleri Google
chat, chat siteleri

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

İdeal erkekSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

Kocam Beğendi YemeğiSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

Gazapizm – Kalbim Çukurda ft. Cem AdrianSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

CevabınızSohbet haber