Şebnem Ferah Kimdir Sohbet, Chat, Sohbet Siteleri
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Şebnem Ferah Kimdir

Anasayfa > Biyografi > Şebnem Ferah Kimdir
Şehirler Sohbet Biyografi

Şehirler Sohbet

Şebnem Ferah; Türk Rock bayan şarkıcı, solist ve söz yazarı, besteci 12 nisan 1972 yılında yalavoda doğmuştur. Şebnem Ferah Koç Burcu olmakla birlikte ailedeki üç kız cocuğunun en küçüğüdür, ilkokul ve ort aokulda madolin ve solfej derslari alan Şebnem Ferah ilk olarak lise yıllarında küçük gruplara , arkadaşarına çalmaya ve söylemeye başlamıştır.Liseyi Bursa Özel Namık Sözeri Lisesi’nde yatılı olarak okumuştur.

Şehirler Sohbet Biyografi

Şehirler Sohbet

Bursa da bulunan bir stüdyo sayesinde istedigi kız grubu Volwox‘u kurdu bu grubu 80 li yılların başında kurmuştur ondan önce ise pegasus adlı bir grupta çalışmıştır volwox ile bir çok çalışma ve konserler vermesiyle birlikte Orta Doğu Teknik Üniversitesi ekonomi bölümünü kazandı ve bu sürec içinede uzun süre grup arkadaşlarından ayrı kalmıştır ikinci sınıftan ayrılarak ingilizce ve edebiyatı bölümüne İstanbul Teknik Üniversitesine devam etmiştir.

Wolvox grubu 1994 yılında dağılmasıya  grubun içinde Özlem Tekin gibi ünlü isimler ayrılmış oldu. Sezen Aksu ve Onno Tunç yardımlarıyla Şebnem  Ferah  ilk albümünü yayınlamış oldu albüm adı “Kadın” içinde güzel hit parçaların olmasından dolayı 1996 yılında “Vazğeçtim Dünyadan” adlı parçasıyla hızlı bir çıkış yakaladı.

şehirler sohbet biyografi

Şehirler Sohbet

Şebnem Ferah ; kendine has tarzı ve ses rengiyle dinleyicilerin kalbini almış ve kendine has dinleyici kitlesi oluşturmuştur, parçaları sevilerek yayınlanmakta ve kulvarında birinçi sırayı almış bulunmaktadır.

Şebnem Ferah’ın yayınlanan albümeri;

 1.  1996 yılında çıkan ‘’ Kadın ‘’ albümü
 2. 1999 da çıkan ‘’ Artık kısa cümleler kuruyorum ” albümü
 3. 2001 de çıkan ‘’ Perdeler’’ albümü
 4. 2003 yılında çıkan ‘’ Kelimeler Yetse’’ albümü
 5. 2005 yılında “Cam Kırıkları” albümü
 6. 2007 yılında çıkan ‘’ 10 Mart  İstanbul Konseri ’’ albümü
 7. 2009 yılında çıkan ‘’ Benim Adım Orman ’’  albümü
 8. 2013 yılında çıkan ‘’ Od ‘’ albümü

ilk klibini “vazgectim dünyadan” parçasına çeken Şebnem Ferah izmirde 4 Nisan 1997 de ; İzmir Ege Üniversitesi’nde verdgini  konserle büyük çıkış yapmış konser cok begenilmiştir.

1998 de ablasını kaybeden Şebnem Ferah bir süre çalışmalarına ara vermiş daha sonra 1999 da “kısa cümleler kuruyorum” albümünü çıkarmış ve sahnelere konserlere dönmüştür.Bu albüm içindeki “bugün” parçasını ablasına ithaf etti. daha sonra İskender Paydaş ve pentağram grubuyla çalışmıştır.

Şebnem Ferah 17 ağustos 1999 depreminde  babasınıda kaybetmiş bir süre gene çalışmalarına ara vermiştir, daha sonra  2001 yılında “perdeler” adlı albümünü piyasaya çıkarttı, 2003 yılında “kelimeler yetse” albümünü cıkararak  “ben şarkımı söylerken ” parçasıyla büyük bir çıkış yaptı. 2005 de “cam kırıkları” albümünü cıkardı ilk klibini “cam kırıkları” na  sonra ise “çakıl taşları” na yaptı 2007 de   Bostancı Gösteri Merkezi’nde Orhan Şallıel yönetimindeki İstanbul Senfoni Projesi Orkestrası ile verdiği konserin DVD’si ve CD’si sanatçının ilk konser albümü olarak piyasaya sunuldu. Konser DVD’si Türkiye’de bir ilke imza atarak 500 binin üzerinde satışa ulaştı.

Şebnem Ferah aynı zamanda film festivalerindede çalışmalar yaptı ve film müzikleri yaptı ve seslendirdi, reklam cıngılları yaptı ve seslendirdi bunlardan biride akbanka ait olan bir reklamdır, aynı zamanda cizgi film seslendirmeside yapmıştır.

Şebnem Ferah’ın aldıgı ödüller;

 1. 1997 yılında, 3. Kral Tv Video Müzik ödüllerinde En iyi video klip ödülü,
 2. 2000 yılında, 6. Kral Tv Video Müzik ödüllerinde, Rock En İyi Kadın Sanatçı ödülü.
 3. 2004 Yılında 10. Kral Tv Video Müzik ödüllerinde Rock En İyi Kadın Sanatçı ödülü,
 4. 2007 yılında Powertürk Müzik Ödülleri En iyi Konser

Şebnem Ferah  kendine has tarzıyla yapmış oldgu albümler ve şarkılar ile kendine ait bir dinleyici kitlesine sahiptir hali hazırda sanatcının yaptığı eserler  birer klasik olmuş ve süre gelen zamanda sevilerek hala dinlenmekte ve çalınmaktadır.

Ekleyen : - Tarih: 14 Haziran 2015 - 11:52 AM - Okunma Sayısı :
chat, chat siteleri Google
chat, chat siteleri

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Yunan usulü Musakka tarifiSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

Çiğ börek tarifiSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

Sevgi sohbet chatSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

CevabınızSohbet haber