Sevilmeye Değer Olduğunuza İnanın Sohbet, Chat, Sohbet Siteleri
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Sevilmeye Değer Olduğunuza İnanın

Anasayfa > Güzel Yazı > Sevilmeye Değer Olduğunuza İnanın

Sehirlersohbet Sevilmeye Değer Olduğunuza İnanın sevmek için paylaşmaya gerek duymayalım ,hak etmeliyiz Hepimiz için belki geçerli olacaktır . Sevgi anlatayım bende ki yeri önemi diyerek siz değerli sohbet odaları okuyucuları ..

sevgi Özverli  değildir, birine iyi davranmak için bir taahhüt hiç değildir..Olabildikçe yada  olduğunca çok birikim paylaşıp istemeden de olsa karşındakini kendine benzetmek ya da seviyorum diye kendin olmaktan Çıkmak ta değildir. Sevgi duyguları ,kendi bildiğinizle yüreğinizden geldiği gibi yansıtmaktır sade gibi canını acıtarak ya da oscar wilde gibi sevdiğini öldürerek ama kendisi olarak.. elbette yansıtılanlar her zaman kırılıp gitmesini istediğiniz yere değil de gökyüzünün derinliklerine doğru yol alabilir.

Kendimizi bildiğimizden ,daha çocukluğumuzdan bu zamana geliştirdiğimiz en temel inançlarımızı , kendi benliğimizi yansıtan ilişkiler çekiyoruz hayatımıza.Bu kendi benliğimiz inançlar kendimizi gördüğümüzü, etrafımızda ki ilişkileri ne şekilde algıladığımızı ,hissettiğimizi ve kendimize sevilmeye değer bulup bulmadığımızı yansıtır. Duygusal anlamda hemen hemen sürekli sağlıksız ilişkiler yaşıyorsak hayatımıza bu bize, sağlıklı ve düzenli orantılı bir ilişkimiz olabilmesi için kırmamız gereken mekanizmaların var olduğunu gösterir.

Aşk gönlün tutku hali, sevda bağı adeta ve aşkta yaşadığımız zorluklar her zaman geçmişteki korkularımızla birebir bağlantılı dır . Bu yüzden bu korkularla yüzleşmek ve bunları o gökyüzünün derinliklerinden çıkarmak zorundayız. Evrende ki yerimiz yani Doğamız gereği çoğu zaman ilişkide”hatalı” olan kişinin karşı taraf olduğunu düşünüyoruz.

Ama bir kere hayatımızda aşk’ı engelleyen şeyin aynada bize baktığını gördüğümüzde farklılığımızdan değişir ve aşka giden yolda büyük bir adım atmış oluruz.

Mutlu bir ilişkinin sırrı,ilişkide ki kendinizde bulduğunuz ortak hedefleri ilişkinin sağlam bir duygusal zemine oturmasını sabote eden inançlardan kurtulmanın iyileştirici gücünde yatıyor. Değişimin beraberinde getirdiği zorluklarla karşı karşıya kaldığımızda önce bu değişime direnmek için sayısız mekanizmalar geliştiririz. Bu yüzden kişi, bu mekanızmaları kırabilmesi ve kendini geliştirebilmesi için farkındalığını geliştirmelidir çünkü ancak kendi düşüncelerimizi kontrol edebilir ve negatifliğin duygularımızı yönlendirmesini durdurdabiliriz. İlişki sorunlarımız psikolojik bir savaş olduğu kadar spiritüel bir çatışmadır.

Bu negatif inançlarımızdan kurtulmadığımız sürece tüm çözülmemiş sorunlarımızın adeta düğmesine basan insanlardan hoşlanırız ve bu tarz insanları hayatımıza çekeriz. Çünkü genelde aşk ile bağdaştırdığımız duygular gerçekten aşk değil, çocukluğumuzdan beri tanıdığımız birtakım tepkilerin aşinalığıdır. Bu duygular direkt olarak kimleri hangi nedenden dolayı hayatımıza çektiğimizi etkiler ve aradığımız aşka engel olurlar.

Çocuklar disfonksiyonel davranışlara maruz kaldığında kendilerini ilişkiler içerisinde korumaya yönelik yöntemler geliştirir ve bu ezberlenen davranışlar yetişkin yaşlarda da kişilerin davranışlarını belirler. Hayatımıza soktuğumuz tüm kişiler ilk bakışta birbirinden farklı görünebilir, fakat her ilişkideki hislerimiz ve duygularımız aynıdır.

Bu kemikleşen döngüyü kırmanın anahtarı, hayatımızın karanlık bölgelerine ve gizli köşelerine ışık girmesine izin vermektir. Hayatımıza soktuğumuz insanlar aslında kendimiz hakkındaki düşüncelerimizin bir aynası olduğu için özgüvenimizi güçlendirmemiz ve mutlu bir ilişkiyi hak ettiğimize inanmamız aşka giden yolda en önemli adımlar.

Her insan Sevilmeye değer , Sevgimizi paylaşacağımız bir çok nokta,durum,mekanlar vardır. Sehirlersohbet dostça sohbet etmenin,sevgi sohbetlerin,geveze sohbet‘in bir araya getirdiği sevgi çemberi içerisinde sizlerin de bir değerli olduğunuzu hatırlatmak için kurulan sohbet platformumuza bekleriz.

 

 

Ekleyen : - Tarih: 03 Ocak 2018 - 11:11 PM - Okunma Sayısı :
chat, chat siteleri Google
chat, chat siteleri

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz
Şehirler Sohbet

Sendpass Kanal Şifresi Yollama KomutuSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

Kokostar Kek TarifiSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız

Yusra

03 Ocak 2018 - 11:43 PM

Sevginin gücü sinirsizdir sevilmek icin cok sevmek gerekir seviyoruz sevdik de 2018 sevgi yili olur insallah

nergis

04 Ocak 2018 - 10:44 AM

Kendine değer verme insanın hayatını güzelleştirir, toplum önyargilarina boyun eğersek
Mutsuzlaşırız

Burcu

04 Ocak 2018 - 10:44 AM

Sevgi neydi emek di sevdik seviliyoruz. Hamdolsun

Comolokko

04 Ocak 2018 - 5:47 PM

MutIu oImayı biIiyorsan, sevmeyi biIeceksin gerçekten seviyorsan, ömrünü vereceksinSohbet haber