Tolga Çakmak Dünya Rekoru Kırdı Sohbet, Chat, Sohbet Siteleri
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Tolga Çakmak Dünya Rekoru Kırdı

Anasayfa > Haberler > Tolga Çakmak Dünya Rekoru Kırdı

Sehirlersohbet Sporcu Tolga Çakmak ‘Guinness Dünya Halterde Dik Sırayla Bir Saat İçinde Kaldırılan En Fazla Ağırlık’ rekorunu 26 bin 305 kilogramla kırdı. Tolga Çakmak, ABD’li sporcu Bob Natoli’nin 2012’den bu yana elinde bulundurduğu rekorun yeni sahibi oldu.

Böylece Tolga Çakmak Dünya Rekoru Kırdı

Dakikada 524 yumrukla adını Guinness’e yazdıran sporcu Tolga Çakmak, İstanbul Bakırköy’de bulunan bir otelde ikinci rekor denemesini gerçekleştirdi. Muay Thai, kick boks, krav maga, sambo, fitness, yüzme, atletizm ve dalgıçlık dallarında yarışan Tolga Çakmak’ı rekor denemesine 16 Guinness Rekoru sahibi Namık Ekin hazırladı.
Guinness Temsilcisi olmasının yanı sıra Çakmak’ın antrenörlüğünü de üstlenen Ekin, denemeye başlamadan önce yaptığı açıklamada yeni bir Türkiye rekoruna hazır olduklarını söyledi. Bin 291 tekrarla 23 bin 450 kilogram kaldıran ABD’li sporcu Bob Natoli’nin rekorunu kıracaklarını belirten Ekin, “Ben Tolga’nın yapacağına inanıyorum” dedi.

Rekor denemesini 19,4 kilogram ile başlatan Çakmak, bir saat boyunca halter kaldırdı. Bob Natoli’nin dünya rekorunu sürenin bitimine 1,5 dakika kala kıran Çakmak’ı eşi ve kızı da yalnız bırakmadı. Bin 97 tekrarla 26 bin 305 kilogram ağırlık kaldıran Çakmak’ın tansiyonu ise 18/14 olarak ölçüldü. Çakmak’a sertifikasını veren Ekin, “Yap deseydiniz ben yapamazdım. Onun Allah’ın verdiği genleri mirası var. Kasları da çok güçlü. Tolga’nın ileride şınav, mekik ve yüzme rekorları olacak. Ben de bir abisi olarak ona yardımcı olacağım”dedi.

Sehirlersohbet kullanıcıları olarak bu habere çok sevindiğimiz yanı sıra bir türk‘ün bu azimli duruşunu ayrıca tebrik ederiz Başarılar Tolga Çakmak Artık tolga çakmak kimdir? diyorsanız O artık Halter de dünya kitaplarında ..

Ekleyen : - Tarih: 27 Aralık 2017 - 9:45 PM - Okunma Sayısı :
chat, chat siteleri Google
chat, chat siteleri

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Webmaster BotuSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

sehirler sohbet patatesli karnıyarık

Patatesden Karnı YarıkSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

Ücretsiz sohbetSehirlerSohbet.Com Şehirler Sohbet

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız

Ece

28 Aralık 2017 - 2:46 PM

Tebrikler TolgaSohbet haber