Sohbet Girişi

Farkı Sürüm İle Bağlan

İstanbul Sohbet Odaları

İstanbul, Türkiye'nin en büyük şehri ve tarihi, kültürel ve turistik açıdan zengin bir yerdir. İstanbul sohbet odaları, insanların şehir hakkında bilgi alışverişi yapabileceği ve birbirleriyle iletişim kurarak arkadaşlıklar edineceği bir sohbet platformudur. İstanbul'un tarihi yerleri, lezzetli yemekleri, müzikleri ve kültürel etkinlikleri hakkında sohbet etmek için bu odaları kullanabilirsiniz.

İnstagram hesap silme

Instagram hesabınızı kapatmak istiyor ancak “İnstagram hesap silme nasıl yapılır?” diye mi merak ediyorsunuz. O halde hem telefonda hem de bilgisayarda işe yarayan aşağıdaki kalıcı Instagram hesabı kapatma adımlarını izleyerek, siz de günümüzün en popüler ve aynı zamanda da en çok bağımlılık yapan sosyal medya platformlarından bir tanesi olan Instagram’a veda edebilirsiniz.

⚠ Instagram hesabınızı silmeniz durumunda fotoğraflarınız, beğenileriniz, yorumlarınız ve takipçileriniz de dahil olmak üzere hesabınıza dair tüm veriler silinir. Ancak dilerseniz Instagram verilerinizin bir yedeğini alabilirsiniz. Bunun için Ayarlar > Güvenlik > Verileri İndir adımlarını izleyip e-posta adresinizi girmeniz gerekmekte. İndirme istediğinde bulunduğunuzda, şimdiye kadarki tüm Instagram verileriniz 48 saat içerisinde belirttiğiniz e-posta adresine gönderilecektir.

Resimlerle Instagram kalıcı hesap silme ❌

Instagram kapatmak için iki farklı seçenek bulunuyor. Bunlardan ilki Instagram silme linki ile yapılmakta. Bu yöntemle hem bilgisayardan hem de telefondan Instagram hesap silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için sırasıyla aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

1. İnstagram silme linkine tıklayın 🔗

Instagram hesap silme linki

2. Instagram hesabınıza giriş yapın 🔐

instagram hesap giriş ekranı
Yukarıdaki linke tıkladıktan sonra otomatik olarak Instagram giriş yapma ekranına yönlendirileceksiniz. Açılan bu ekrandan Instagram hesabınıza giriş yapın.

3. Hesap silme nedeninizi seçin ☑

instagram hesap kapatma nedeni ekranı
Instagram hesap kapatma nedeninizi seçerek, tekrardan Instagram şifrenizi girin.

4. Instagram hesap kapatma işlemini onaylayın ✔

instagram kalıcı hesap silme ekranı
[Kullanıcı adı]’nı sil düğmesine basarak Instagram hesabı silme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

iPhone Instagram uygulamasından hesap silme 📱

iphone instagram hesap silme
Apple’ın iOS 16 ile doğrudan uygulama içerisinden hesap silme özelliğini zorunlu tutmasıyla birlikte, Instagram iOS uygulamasına da hesap silme işlevi eklendi. Dolayısıyla iPhone kullanıcıları, ek zahmete girmeden uygulama üzerinden hesaplarını kapatabiliyor. iPhone’dan Instagram kalıcı hesap silmek için sırasıyla aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:
  1. Instagram uygulamasını açın ve ayarlar bölümüne gidin.
  2. Ayarlar sayfasından hesap düğmesine tıklayın.
  3. Hesap sayfasındaki “Hesabı sil” düğmesine dokunun.
  4. Hesabı sil seçeneğine tıklayın.

Instagram hesabı kaç günde silinir ❓

Instagram hesapları, hesap kapatma işleminden 30 gün sonra silinir ve ardından tüm profil/hesap bilgileri kalıcı olarak temizlenir.

Kalıcı olarak kapatılan Instagram hesabı geri açılır mı ❓

Instagram kapatma işlemi geri alınır mı diye merak ediyorsanız; hesap silme işlemini takip eden 30 gün içerisinde hesabınıza giriş yapmanız durumunda hesabınız tekrardan aktif olacaktır. Ancak Instagram hesabınızı tamamıyla kaybetmek istemiyor ve platforma bir süreliğine ara verme gibi bir düşünceniz varsa geçici Instagram hesap dondurma rehberimize göz atabilirsiniz.

Instagram hesabı kapatıldığı nasıl anlaşılır ❓

Bir Instagram hesabının kapatıldığını anlamak için arama kısmına kullanıcı adı girilmeli ve şayet ilgili hesap gözükmüyorsa kapanmış demektir. Ayrıca hesabı kapatılan bir Instagram kullanıcısıyla daha önce mesajlaştıysanız da o kişi DM kutunuzda “Instagram Kullanıcısı” olarak gözükecektir.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Mobil Sohbet